Fyne Audio F1-12 U nás k poslechu

Akce
Neohodnoceno
Značka: Fyne Audio
ZDARMAZDARMA 889 980 Kč –7 %
F1 12 3q high gloss walnut large floorstander
889 980 Kč –7 % 820 000 Kč
Skladem (1 pár)

Sloupové reproduktory

  • Série F1 je vrcholem dlouhodobé zkušenosti ze zvukového inženýrství Fyne Audio
  • IsoFlare složený měnič zaručuje optimální prostorovou reprodukci
  • Ultimátní spodní BassTrax Tractrix difúzní systém
  • Ručně vyráběný kabinet z HDF je solidně vnitřně vyztužený
  • Ručně vyráběná výhybka ze světově nejpremiovějších materiálů
  • Neotech PC-OCC vnitřní vedení
  • Nastavitelná "Presence" a "Energy" vysokých frekvencí
  • Cena za pár

V audio nově

Obrovským úspěchem byl pro společnost FYNE Audio reproduktorový model F1-10. Výrobce ale dál překračuje hranice Hi-Fi a s pokrokem jde ruku v ruce neustále kupředu. Vývoj dalších komponentů předznamenal vznik nové vlajkové lodi v rostoucím produktovém portfoliu společnosti – F1-12. Tento nově ručně vyrobený mohykán se snaží vyhovět 12- palcové verzi bodového ovládacího prvku IsoFlare.

V zajetí úchvatného designu

Navržený sloupový model bude k dispozici hned v několika vysoce esteticky pojatých dezénech – klavírní lak s vysokým leskem v bílé nebo černé barevnosti, ale také v dřevěné ořechové dýze s otřepy (ostrými hranami, které vznikají při obrábění houževnatého materiálu).

Série F1

F1 tentokrát nezastupuje sérii rychlých závodních vozů, ale představuje vrchol mnohaletých zkušeností z oboru audio a elektrotechniky v podání špičkových vrcholových modulů společnosti Fyne Audio. Jde o nekompromisní řadu originálních převodníků s modifikovanou pokročilou technologií reproduktorů s bodovým zdrojem, která aktuálně definuje současné možnosti moderního věku. Řada F1 je navržena, vyrobena, manuálně dokončena a testována ve výrobním závodě Fyne v Glasgowě, a představuje špičkový design reproduktorů ve Velké Británii.

Vlajková loď F1

Unikátní model F1-12 vyniká jak designově, tak seznamem funkcí a je na velmi vysoké úrovni. Od masivních, speciálně obrobených kovových soklů až po složité vložky z otřepů ořechů na přední a horní kabinetní části s povrchovou úpravou dřeva, byl každý prvek reproduktoru pečlivě zvažován, aby zajistil ohromující zvukový výkon a vynikající estetickou přitažlivost. Epický set ztělesňuje filozofii značky, odbornost a dokonalost v designu do posledního detailu. Impozantní konstrukce s dvojitou dutinou je usazena na 20 kg pečlivě opracovaném soklu z hliníku, v němž je situován nejmodernější difuzor BassTrax.

IsoFlare technologie

Srdcem vlajkové lodi jsou dosud největší řídící komponenty IsoFlare. Tato plynulá vazba s 300 mm multi-vláknovou kónusovou jednotkou LF a 75 mm titanovým kupolovým kompresním vysokofrekvenčním měničem vytváří originální bodový zdroj, časově sladěný převodník, který dodává čisté izotropní záření skrz celé zvukové spektrum. F1-12 je komponent neuvěřitelně dynamický s plynule rozšířeným HF, který je schopen přinášet hudbu s přirozeným realismem, následně i obdivuhodným poslechem. Reproduktorový set F1-12 ve svém úžasném pojetí představuje vrchol britského designu reproduktorů.

Zvuk s tradicí

Podlahové reproduktory Fyne Audio F1-12 Traditional je na špici nejvyšší vlajkové série F1, která je bohatě obdařena inovacemi, technologiemi a poctivým zpracováním. Ve své podstatě zachovává nejnovější technologie a zvyšuje hudební energii, která odpovídá masivní konstrukci rigidního kabinetu 2- pásmové bass-reflexové podlahové reprosoustavy i jejího mohutného podstavce. Inovativní systém BassTrax Tractrix diffuser je spodním vyústěním nízkých kmitočtů.

Technická specifika

Díky zabudovaným měničům toto 2- pásmové systémové zařízení dosahuje frekvenční odezvy 26 – 26 000 Hz /-6 dB (typická pro místnost) s trvalým RMS výkonem 175 W a maximálním výkonem 500 W při akustické citlivosti 96 dB. Jmenovitá impedance je na úrovni 8 Ohm. Výrobce doporučuje zesilovač s výkonem 20 – 350 W. Každý jednotlivý sloupový modul F1-12 zastíní svojí výškou 1350 mm ostatní, jeho šířka je 405 mm a do hloubky měří rovných 680 mm. Zajímavá je i jeho kolosální hmotnost – při instalaci každého sloupu je třeba počítat s manipulací modulu těžkého rovných 93 kg. Podtrženo a sečteno: splněných audiofilských snů je právě na dosah ruky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Počet pásem 2
Měniče Výškové: 75 mm Ø (titan)
Středo-basové: 300 mm Ø (IsoFlare)
Typ reproduktoru Spodní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 26
Frekvenční odezva do (Hz) 26000
Dělící frekvence (Hz) 750
Impedance (Ω) 8
Citlivost (dB) 96
Minimální vstupní výkon (W) 20
Nominální vstupní výkon (W) 175
Maximální vstupní výkon (W) 350
Barva Ořech
Šířka (mm) 450
Výška (mm) 1350
Hloubka (mm) 680
Hmotnost (kg) 93

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Sloupové reprosoustavy
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 72 kg

Nestává se často, že narazíte na nového evropského výrobce reprosoustav takového formátu jako je Fyne Audio. Ano, Fyne Audio není běžná značka. Navzdory tomu, že je zvenčí zcela nová, jádrem je zkušený a sehraný sedmičlenný tým ex-Tannoy zaměstnanců, v jehož čele stojí Dr. Paul Mills, muž odpovědný za vývoj produktů Tannoy více než 30 let.
Dát vývojářskému týmu, vázanému na desítky let vývoje produktu a zděděné kultury značky, z ničeho nic čistý list papíru a volné ruce, je jako uvolnit stavidla přeplněné vodní nádrže. Zkrátka už není potřeba likvidovat nahromaděné zbytky ze skladů nebo používat zastaralé konstrukční prvky, které jsou synonymem značky a zákazníci je stále očekávají. Je to příležitost provětrat myšlení, zúročit letité zkušenosti a tvořit nové věci. A že Skotové nelenili, svědčí pět modelových řad nabídky Fyne Audio.

 Základní řada F300, kde nízká cena může být pro mnohé velmi matoucí, přesto využívá nejlepších technických a akustických zkušenosti této kategorie. Kombinace vícevrstvé papírové membrány středobasového měniče s polyesterovou kalotou výškového měniče najdete ve dvou policových/stojanových nebo dvou podlahových modelech, případně pro rozšíření prostorového zvuku domácího kina ve středovém a dipólovém reproduktoru.

Správně zkonstruovaná ozvučnice je základem každé dobré soustavy. U všech modelů řady 300 jsou použity desky MDF dodatečně zpevněné vnitřními příčkami, dalšího zvýšení tuhosti je dosaženo spojením magnetu basového reproduktoru pomocí tmelu, absorbujícího rezonance. Stabilita skříní je pak zajištěna speciálními podstavci s hroty, které zpevňují basy a zpřesňují zobrazení prostoru.

 Druhá série F500, pokud to bereme od nejnižší řady, přináší jednobodové vyzařování koncentrického měniče IsoFlare ™, který skrývá kromě nejnovějších technologií i obrovské zkušenosti. Patentovaný systém basové složky BassTrax™ Tractrix, se spodním vyzařováním nejnižších kmitočtů rozptýlených do 360°, najdete jak u stojanového modelu s měničem o průměru 150mm, tak i u dvou podlahových reprosoustav s měniči 150mm a 200mm. Kolekci doplňuje středový reproduktor pro ozvučení domácího kina.

U všech modelů této řady můžeme těžit z precizního podání i těch nejjemnějších detailů a přesného zobrazení prostorové lokalizace. Luxusní provedení moderně stylizovaných kabinetů je nabízeno buď v pravé dřevěné dýze černý nebo tmavý dub, celková estetická atraktivita je podržena mírně zaoblenou přední a zadní stěnou soustav, což má pozitivní vliv rovněž na jejich akustické vlastnosti. Za příplatek lze tyto soustavy objednat také v provedení bílý nebo černý klavírní lak.

 První dvě řady Fyne Audio ihned po svém uvedení na trh získaly pozornost a uznání odborné veřejnosti v podobě Awards 2018 anglického magazínu WHAT HI*FI. V kategorii do 500GBP byly jako nejlepší podlahový model oceněny soustavy F302, vítězem ankety v kategorii od 1000 do 1500 GBP
byl pak vyhlášen „sloupek“ F501.

 Série F700je nejnovější řadou v nabídce Fyne Audio a aktuálně nabízí dva podlahové modely s průměrem koncentrického měniče IsoFlare™ 200mm a 250mm, vyšší úrovně provedení než je v sérii F500. Ruční zpracování tvarovaného kabinetu s mnoha vrstvami klavírního laku včetně osazení a testování probíhá v UK. Dvojité kovové 8mm desky podstavce v kombinaci s masivními hroty a systémem BassTrax™ dotváří vskutku luxusní vzhled sedmistovkové řady.

Tvary bočních stěn jsou pečlivě skalkulovány tak, aby bylo zabráněno vzniku stojatých vln uvnitř ozvučnice, což přináší prosvětlení každého hudebního detailu. Soustava vnitřních zpevňujících příček pak zaručuje akustickou neutralitu skříně a minimalizuje její vibrace. Celá ozvučnice je vyrobena z velmi kvalitní překližky s vysokou hustotou, která pochází ze severské břízy a konstrukce obou podlahových modelů využívá dvou objemových komor s dvojitým systémem bass reflex. V kmitočtové výhybce jsou použity indukční cívky s nízkou ztrátovostí, kondenzátory ClarityCap a vše je prokabelováno stříbrnými vodiči Van Den Hul. Každá výhybka prochází procesem kryogenizace, což snižuje mikro napětí v samotných komponentech výhybky, v pájených spojích i v samotných vodičích.

 Charakteristický Fyne Audio port BassTrax Tractrix pak zajišťuje perfektní šíření nízkých kmitočtů v úhlu 360 stupňů, takže ustavení soustav v prostoru není omezeno předním nebo zadním vývodem trubice bas reflex. Každý z modelů série 700 je osazen měničem IsoFlare™, jehož stavba přímo vychází z modelu použitého ve vlajkové lodi firmy, modelu F1. Membrána tohoto středo-basového měniče je vyrobena z vláknité celulózy. Solidní podstava celého kabinetu je pak tvořena dvěma kovovými deskami o síle 8mm odseparovanými mezi sebou hliníkovými podložkami, které pak současně slouží jako základny pro montáž hrotů.

 Nejvyšší a vlajkovou sérii Fyne je F1. Je naplněna inovacemi, technologiemi i poctivým zpracováním. Dva podlahové monumenty vtipně recenzenty pojmenované jako „The Scotsman“, jsou osazeny měniči 250mm a 300mm a každý model je nabízen ve dvou různých designových úpravách. První verze pojmenovaná „Contemporary“ je moderní pojetí kabinetu v provedení klavírního lesku bílé nebo černé barvy a druhá verze nazvaná „Traditional“ nese rysy tradičního retro designu v klavírním laku ořechové dýhy.

Nabídku čtyř řad reprosoustav uzavírá řada subwooferů F3 s měniči 200mm/250mm/300mm respektive výkonem 300W/400W/500W v černém provedení. Všechny subwoofery jsou vybaveny funkcemi DSP a kabinetem se spodním bassreflexem.