Meitner

Webová stránka značky: Meitner

Společnost EMM Labs sídlící v kanadském Calgary, založil v roce 1998 Ed Meitner. Je to přední světový konstruktér profesionálních digitálních systémů a převodníků (mimochodem jeho první, ještě analogový výrobek z počátku sedmdesátých let, mixážní pult pro OEC je dodnes v provozu).
Když koncern Sony potřeboval uvést projekt SACD z teoretického konceptu do zvukové reality, obrátili se na Eda Meitnera. Počátek EMM Labs je úzce provázán se spoluprací se Sony a Phillipsem. EMM Labs tak stáli u zrodu formátu SACD. Společnost také vyvinula první kompletní vícekanálový DSD přehrávací systém z SACD disku.
V současnosti používají převodníky EMM Labs už prakticky všechna významná nahrávací studia. Je tedy logické, že jejich audiofilské CD/SACD přehrávače a konvertory tvoří absolutní světovou špičku v digitální reprodukci zvuku. Nikde nejsou tak dobře slyšet Edovy celoživotní zkušenosti, jako v novém přehrávači XDS1 s technologií MDAT. Data jsou zde převzorkována na 5,6MHz a časově přizpůsobena okamžitému tvaru analogové křivky. To umožňuje zachovat fázi a frekvenční integritu původního signálu.
V přímém srovnání působí zvuk drtivé většiny přehrávačů vedle EMM Labs jen jako dětská hračka. Je až neuvěřitelné, co vše bývá z hudby utajeno. A to i při relativně velkých rozpočtech. Ve skutečnosti vlastně nelze hovořit o totální High End aparatuře, pokud zdrojem signálu nebude EMM Labs. Je velmi pravděpodobné, že kdyby od počátku hrála většina CD přehrávačů jako přístroje od EMM Labs, byl by dnes analog ve všech svých mutacích už opravdu po smrti.
Nový přehrávač XDS1 je dále vybaven vysokorychlostní asynchronní technologií MFAST(Meitner Frequency Acquisition System), která je ve srovnání se standardní technologií PLL(Phase Locked Loop) schopna pracovat zcela bez jitteru a poskytne na výstupu stejný zvuk, jaký byl na médium zaznamenán.
Špičková nahrávací studia v současnosti vesměs používají převodníky EMM Labs, namátkou třeba Abbey Road, Airshow Mastering, Andrea Bocceli, Audioquest Music, Chesky Records, Denon, Diana Krall, Emi, Linn Records, Mobile Fidelity, Opus 4, Pentatone, Sony Music, Telarc, Universal Music, Virgin Records.
Vrcholným počinem v celé kariéře Eda Meitnera je dělený přehrávač SACD, skládající se z transportu TX2 a převodníku DA2, jenž je v současnosti odbornou veřejností považován za nejlepší DAC na světě. Tento mimořádný přístroj nabídnul světu, jako první, zpracování signálu ve formátu 16xDSD, což spolu s dalšími konstrukčními novinkami přineslo ojedinělou a dosud nevídanou zvukovou kvalitu.

Cena

99000269990
199000269990
4 položek celkem
Meitner MA1
Tip
Meitner MA1
Skladem (1 ks)
99 000 Kč

Nabízíme k prodeji tento vynikající D/A převodník, v originálním balení. Ve velmi dobrém stavu. Původní pořizovací cena: 169 990 Kč / Nová cena: 99 000 Kč Osobní odběr s...

2751
MA 1 Front Panel White scaled e1600122988340
Tip
ZDARMAZDARMA 209 990 Kč –19 %
168 990 Kč

Díky výrazným vylepšením oproti původní první verzi D/A převodníku Meitner MA-1, je nový stereofonní D/A převodník Meitner MA-1 V2 od společnosti Meitner Audio připraven...

99
MA 1 Front Panel White scaled e1600122988340
ZDARMAZDARMA
209 990 Kč

Díky výrazným vylepšením oproti původní první verzi D/A převodníku Meitner MA-1, je nový stereofonní D/A převodník Meitner MA-1 V2 od společnosti Meitner Audio připraven...

73
meitner ma 3
Novinka Tip
ZDARMAZDARMA
269 990 Kč

Meitner MA3 je průlomový D/A převodník a současně první z produktů nové generace tohoto výrobce. MA3 kombinuje špičkový převodník, síťový přehrávač a předzesilovač a vytváří tak...

+ další
1020/STR

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem