Jarní novinky z Norska - Electrocompaniet TANA L2 / SL2

19.duben, 2021


Bezdrátový reproduktor TANA L2 (bez streameru - jinak technicky i vizuálně shodný s modelem TANA SL2)

Bezdrátový reproduktor s integrovaným streamerem Electrocompaniet TANA SL2

 

Norská firma Electrocompaniet, která již za 2 roky dosáhne svého prvního půlstoletí existence, nadále vykazuje rovnováhu mezi purismem a obchodním smyslem pro zajímavé produkty ve světě High-Endu. A to s produkty tak atraktivními, jako je nový aktivní reproduktor s vestavěným streamerem Tana SL2, integrovaným do nádherné řady EC Living od Electrocompaniet a aktualizovanou verzí oceňované Tana SL-1. Jak název napovídá, cílem řady EC Living je přinést modernímu životnímu stylu - kde je zásadní design, nové technologie a také velmi dobrý poměr kvalita / cena - zkušenosti a vášeň skandinávské firmy pro dobře provedené věci. To znamená svobodu ovládání a modularitu, stejně jako připojení k internetu, okamžitý přístup k nejpopulárnějším online hudebním službám a vynikající muzikálnost, to vše doplněné avantgardní estetikou, která je umocněna přítomností vysoce kvalitních materiálů.

Prvním vrcholem nového modelu Tana SL2 je, že jeho kabinet je stále stabilnější než u předchůdce, reproduktory jsou namontovány na jeho horní části a základna i zadní panel jsou vyrobeny z hliníku. Skutečné inovace nového modelu Electrocompaniet, byť založené na původním Tana SL-1, však spočívají na novém šasi a také na novém softwaru, který umožňuje rozšířit jak funkčnost, tak celkovou kvalitu. Kromě toho je SL2 vybaven modulem zesilovače nově ve třídě AB, který poskytuje nepřetržitý výkon 150 wattů. Zpracování signálu je prováděno „čipem“ DSP s 32bitovým systémem, který umožňuje jak extrémně přesné ovládání reproduktorů, tak optimalizaci různých nastavení zvuku provedených uživatelem. Pokud jde o akustickou konfiguraci, nový Electrocompaniet má obousměrný systém, který je doplněn pasivním zářičem pro rozšíření basové odezvy. Jako zařízení pro streamování začíná SL2 s modulem Wi-Fi vyhovujícím standardu IEEE 802.11ac s MIMO, ačkoli jej lze také integrovat do sítě sítí přes rozhraní Gigabit Ethernet s konektorem RJ45.

V tomto smyslu SL2 zpočátku funguje jako DLNA renderer a zároveň můžete pohodlně přistupovat k online hudebním službám jako Spotify Connect, TIDAL, TIDAL Connect a Qobuz a také k internetovému rádiu. Kromě toho Electrocompaniet podporuje nejen Google Chromecast a Apple AirPlay, ale také Apple AirPlay 2, včetně homologace Roon Ready. Pokud jde o formáty digitálních souborů, SL2 je kompatibilní s MP3, AAC, OggV Vorbis, WMA, WAV, ALAC a FLAC, zatímco z hlediska rozlišení zvládne signály PCM až 24 bit / 192 kHz a DSD až DSD128. A pokud jde o konektivitu, nový Electrompaniet je kompatibilní s Bluetooth, obsahuje digitální koaxiální a optický vstup, stejně jako USB port, který vám umožní používat velkokapacitní paměťové jednotky, jako by to byl zdroj zvuku. Tana SL2 lze bezdrátově rozšířit na stereofonní konfiguraci - nebo monofonní ve dvou místnostech - přidáním odpovídajícího „podřízeného“ bezdrátového aktivního reproduktoru Tana L2, který je vizuálně identický s Tana SL2, se kterým také sdílí všechny jeho detaily kromě funkčnosti streamování. Ceny a dostupnost pro náš trh prozatím neznáme. Inu ale máme se nač těšit!

 

https://electrocompaniet.com/products/tana-l2-add-on-speaker

 

https://electrocompaniet.com/products/tana-sl-2-speaker-streamer