Meitner MA-1 V2 silver U nás k poslechu - DEMO

Tip
Neohodnoceno
Značka: Meitner
ZDARMAZDARMA 209 990 Kč –19 %
MA 1 Front Panel White scaled e1600122988340
209 990 Kč –19 % 168 990 Kč
Skladem (1 ks)

Díky výrazným vylepšením oproti původní první verzi D/A převodníku Meitner MA-1, je nový stereofonní D/A převodník Meitner MA-1 V2 od společnosti Meitner Audio připraven poskytovat hifi nadšencům nejlepší možný zvuk za dostupnou cenu. Toho bylo dosaženo využitím oceněných technologií, které Ed Meitner vyvinul pro řadu produktů EMM Labs. Výsledkem je převodník, který od základu mění myšlenku „musíte utratit hodně, abyste dostali hodně“. Váš počítač, síťový nebo CD přehrávač se tak stane highendovým zdrojem hudby s vysokým rozlišením.

Běžná cena 209 990 Kč, ušetříte 41 000 Kč

Vystavený produkt s plnou zárukou

  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hmotnost: 7.43 kg

Rozměry: 400 x 435 x 92 mm

Barevné provedení: stříbrné, černé

Vstupy: digitální XLR AES/EBU, digitální optický, digitální koaxiální SPDIF, USB-B

Výstupy: analogový RCA, analogový XLR

Záruka: 24 měsíců

Připojte zdroj zvuku k převodníku MA-1 V2 přes kterýkoli z jeho šesti vstupů a systém Meitner Frequency Acquisition System (MFAST) okamžitě získá signál, uloží jej do paměti a poté zcela odstraní digitální chybu jitter. Vysokorychlostní asynchronní systém odděluje vstup od výstupu. Funkce MFAST zaručuje, že si budete moci vychutnat nedotčenou zvukovou čistotu, ať už je příchozí datový tok čistý nebo naopak. Odtud teče signál přímo do nově aktualizovaného Meitner Digital Audio Translator (MDAT2), který převede digitální zvuk na DSD512 / 8 x DSD, osmkrát vyšší než je standardní vzorkovací frekvence SACD. Zařízení MA-1 V2 je vybaveno aktualizovaným MDAC s duálními diskrétními diferenčními master clock moduly MCLK s vysokou čistotou. Podpora vstupních vzorkovacích kmitočtů 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4 a 192 kHz/24 bit, včetně DSD na všech šesti vstupech. Na USB vstupu podpora DSD128/2 x DSD a DXD..

Doplňkové parametry

Kategorie: DEMO PRODUKTY
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 7.43 kg

Společnost EMM Labs sídlící v kanadském Calgary, založil v roce 1998 Ed Meitner. Je to přední světový konstruktér profesionálních digitálních systémů a převodníků (mimochodem jeho první, ještě analogový výrobek z počátku sedmdesátých let, mixážní pult pro OEC je dodnes v provozu).
Když koncern Sony potřeboval uvést projekt SACD z teoretického konceptu do zvukové reality, obrátili se na Eda Meitnera. Počátek EMM Labs je úzce provázán se spoluprací se Sony a Phillipsem. EMM Labs tak stáli u zrodu formátu SACD. Společnost také vyvinula první kompletní vícekanálový DSD přehrávací systém z SACD disku.
V současnosti používají převodníky EMM Labs už prakticky všechna významná nahrávací studia. Je tedy logické, že jejich audiofilské CD/SACD přehrávače a konvertory tvoří absolutní světovou špičku v digitální reprodukci zvuku. Nikde nejsou tak dobře slyšet Edovy celoživotní zkušenosti, jako v novém přehrávači XDS1 s technologií MDAT. Data jsou zde převzorkována na 5,6MHz a časově přizpůsobena okamžitému tvaru analogové křivky. To umožňuje zachovat fázi a frekvenční integritu původního signálu.
V přímém srovnání působí zvuk drtivé většiny přehrávačů vedle EMM Labs jen jako dětská hračka. Je až neuvěřitelné, co vše bývá z hudby utajeno. A to i při relativně velkých rozpočtech. Ve skutečnosti vlastně nelze hovořit o totální High End aparatuře, pokud zdrojem signálu nebude EMM Labs. Je velmi pravděpodobné, že kdyby od počátku hrála většina CD přehrávačů jako přístroje od EMM Labs, byl by dnes analog ve všech svých mutacích už opravdu po smrti.
Nový přehrávač XDS1 je dále vybaven vysokorychlostní asynchronní technologií MFAST(Meitner Frequency Acquisition System), která je ve srovnání se standardní technologií PLL(Phase Locked Loop) schopna pracovat zcela bez jitteru a poskytne na výstupu stejný zvuk, jaký byl na médium zaznamenán.
Špičková nahrávací studia v současnosti vesměs používají převodníky EMM Labs, namátkou třeba Abbey Road, Airshow Mastering, Andrea Bocceli, Audioquest Music, Chesky Records, Denon, Diana Krall, Emi, Linn Records, Mobile Fidelity, Opus 4, Pentatone, Sony Music, Telarc, Universal Music, Virgin Records.
Vrcholným počinem v celé kariéře Eda Meitnera je dělený přehrávač SACD, skládající se z transportu TX2 a převodníku DA2, jenž je v současnosti odbornou veřejností považován za nejlepší DAC na světě. Tento mimořádný přístroj nabídnul světu, jako první, zpracování signálu ve formátu 16xDSD, což spolu s dalšími konstrukčními novinkami přineslo ojedinělou a dosud nevídanou zvukovou kvalitu.