Fyne Audio F1-8 U nás k poslechu

Akce
Neohodnoceno
Značka: Fyne Audio
ZDARMAZDARMA 221 980 Kč –5 %
F1 8 Front 3Q Walnut bookshelf
221 980 Kč –5 % 210 000 Kč
Skladem (1 pár)

Luxusní regálová reprosoustava

  • Ruční práce a moderní technologie
  • Středobasový 200mm reproduktor IsoFlare je propojen s 25 mm kompresním výškovým reproduktorem pro vytvoření bodového zdroje
  • Ručně zpracovaná skříň je usazena na opracovaném hliníkovém soklu, ve kterém je umístěn nejmodernější difuzor BassTrax
  • Jsou ručně vyráběny ve výrobním závodě Fyne Audio ve Velké Británie z pravé ořechové dýhy a představují vrchol britského designu reproduktorů


Emoce a hudební energie

To je artikl, který není možné si objednat či koupit. Ale lze ho získat chytrým výběrem vhodné zvukové aparatury. Touhou skotské společnosti, která se specializuje na prvotřídní zvuk, je poskytnout náročným audiofilům to nejlepší, co audio scéna může v současné době nabídnout. Proto je na místě zastavit se minimálně nad velmi zajímavým firemním portfoliem výrobků.

 

Velký zvuk z nevelkých reproduktorů

Reproduktory s označením F1-8 využívají stejnou technologii a odborné znalosti, jako i jejich podobní sourozenci v menším standmount provedení. Zaujmou díky ručně vytvořené skříni, která je bezpečně uložena na dobře zpracovaném hliníkovém soklu. Ozvučnici dominuje Fyneův nejmodernější difuzor BassTrax LF. F1-8 je obklopen pryžovým prostorovým zvukem FyneFlute s 200 mm nízkofrekvenčním modulem IsoFlare. Spojencem budiž mu komprimovaný výškový reproduktor s výškou 25 mm, čímž vytváří bodový zdroj, časově sladěný převodník, s čistým izotropním zářením v celém zvukovém spektru. Tento ručně konstruovaný model z výrobního závodu Velké Británie ve Fyne Audio přichází ohromit krásnou, skutečnou ořechovou dýhou s vložkou z otřepů ořechů, a tím představuje vrchol britského designu reproduktorů.

Impozantní design a přehlídka technologií

Větší z reproduktorů F1 přerůstá svého menšího sourozence do impozantních rozměrů, s možností instalace na stojan. Tato jednotka kombinuje multi-fiber středo-basový kužel s 25 mm kopulovým komprimačním výškovým reproduktorem, přičemž využívá i řadu vylepšených firemních technologií Fyne, včetně prostorového rámečku FyneFlute, litého hliníkového šasi a feritových magnetů. Oba nižší modely řady F1 nabízejí rozsah a hloubku podlahového designu s jemností a napjatostí v monitorovém formátu v pevných skříňkách. Zapracována profi týmem je také technologie BassTrax, včetně kónusu difuzoru profilu Tractrix, který přenáší LF energii rovinných vln z dolního portu skříně do 360 stupňové sférické vlny. Tento LF koncept zajišťuje podstatnou hloubku a hmotnost basů, čemuž nezabrání ani menší objem skříní. Výsledný faktor reproduktorové techniky je tak méně kritický, co se týká polohy a umístění v interiéru.

Variabilita umístění v prostoru

V souladu s řadou F1 jsou oba nižší modely vhodné k uložení na stojan. Platí, že funguje kontrola ve frekvenční oblasti 2,5 kHz až 5 kHz až do +/- 3dB. Tak umožňuje uživatelům jemné nastavení audio scény díky klíčovému vokálnímu spektru, aniž by to mělo vliv na celkovou rovnováhu či věrnou reprodukci záznamu. Pro podporu těchto nových modelů výrobce vybral reproduktorové stojany FS8, vytvořené pro F1-5 a F1-8. Design sdílí stejnou luxusní konstrukci a opracovaný hliníkový podstavec, k čemuž přidává akustické výhody i estetickou soudržnost.

Technické informace a upřesnění

Typově reproduktorová soustava odpovídá obousměrnému systému s vyzařujícím portem a difuzorem BassTrax Tractrix. Výrobce doporučuje zesilovač s výkonem 30 – 180 W RMS, dlouhodobý výkon je 50 W RMS, ve špičce zařízení dosahuje výkonu 200 W. Akustická citlivost udává 94 dB / 2,83 V na 1m. Nominální impedance má 8 Ohm. Každý komponent je 470 mm vysoký, 280 mm široký, 441 mm hluboký a váží 15,2 kg. Dezén je řešen velmi stylově v ořechové dýze s klavírním leskem, což z této reproduktorové soustavy činí velmi atraktivní audio, které lze integrovat v libovolném prostoru. Výrobce se zasloužil o to, aby byli uživatelé maximálně spokojeni jak po vizuální, tak zvukové stránce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Počet pásem 2
Měniče Koncentrický měnič IsoFlare™ 200mm LF
1x25mm magnesium HF
Typ reproduktoru Spodní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 33
Frekvenční odezva do (Hz) 34000
Dělící frekvence (Hz) 1800
Impedance (Ω) 8
Citlivost (dB) 91
Minimální vstupní výkon (W) 30
Nominální vstupní výkon (W) 90 (RMS)
Maximální vstupní výkon (W) 180
Barva Ořech
Šířka (mm) 280
Výška (mm) 470
Hloubka (mm) 441
Hmotnost (kg) 15.2

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Regálové reprosoustavy
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 15.2 kg

Nestává se často, že narazíte na nového evropského výrobce reprosoustav takového formátu jako je Fyne Audio. Ano, Fyne Audio není běžná značka. Navzdory tomu, že je zvenčí zcela nová, jádrem je zkušený a sehraný sedmičlenný tým ex-Tannoy zaměstnanců, v jehož čele stojí Dr. Paul Mills, muž odpovědný za vývoj produktů Tannoy více než 30 let.
Dát vývojářskému týmu, vázanému na desítky let vývoje produktu a zděděné kultury značky, z ničeho nic čistý list papíru a volné ruce, je jako uvolnit stavidla přeplněné vodní nádrže. Zkrátka už není potřeba likvidovat nahromaděné zbytky ze skladů nebo používat zastaralé konstrukční prvky, které jsou synonymem značky a zákazníci je stále očekávají. Je to příležitost provětrat myšlení, zúročit letité zkušenosti a tvořit nové věci. A že Skotové nelenili, svědčí pět modelových řad nabídky Fyne Audio.

 Základní řada F300, kde nízká cena může být pro mnohé velmi matoucí, přesto využívá nejlepších technických a akustických zkušenosti této kategorie. Kombinace vícevrstvé papírové membrány středobasového měniče s polyesterovou kalotou výškového měniče najdete ve dvou policových/stojanových nebo dvou podlahových modelech, případně pro rozšíření prostorového zvuku domácího kina ve středovém a dipólovém reproduktoru.

Správně zkonstruovaná ozvučnice je základem každé dobré soustavy. U všech modelů řady 300 jsou použity desky MDF dodatečně zpevněné vnitřními příčkami, dalšího zvýšení tuhosti je dosaženo spojením magnetu basového reproduktoru pomocí tmelu, absorbujícího rezonance. Stabilita skříní je pak zajištěna speciálními podstavci s hroty, které zpevňují basy a zpřesňují zobrazení prostoru.

 Druhá série F500, pokud to bereme od nejnižší řady, přináší jednobodové vyzařování koncentrického měniče IsoFlare ™, který skrývá kromě nejnovějších technologií i obrovské zkušenosti. Patentovaný systém basové složky BassTrax™ Tractrix, se spodním vyzařováním nejnižších kmitočtů rozptýlených do 360°, najdete jak u stojanového modelu s měničem o průměru 150mm, tak i u dvou podlahových reprosoustav s měniči 150mm a 200mm. Kolekci doplňuje středový reproduktor pro ozvučení domácího kina.

U všech modelů této řady můžeme těžit z precizního podání i těch nejjemnějších detailů a přesného zobrazení prostorové lokalizace. Luxusní provedení moderně stylizovaných kabinetů je nabízeno buď v pravé dřevěné dýze černý nebo tmavý dub, celková estetická atraktivita je podržena mírně zaoblenou přední a zadní stěnou soustav, což má pozitivní vliv rovněž na jejich akustické vlastnosti. Za příplatek lze tyto soustavy objednat také v provedení bílý nebo černý klavírní lak.

 První dvě řady Fyne Audio ihned po svém uvedení na trh získaly pozornost a uznání odborné veřejnosti v podobě Awards 2018 anglického magazínu WHAT HI*FI. V kategorii do 500GBP byly jako nejlepší podlahový model oceněny soustavy F302, vítězem ankety v kategorii od 1000 do 1500 GBP
byl pak vyhlášen „sloupek“ F501.

 Série F700je nejnovější řadou v nabídce Fyne Audio a aktuálně nabízí dva podlahové modely s průměrem koncentrického měniče IsoFlare™ 200mm a 250mm, vyšší úrovně provedení než je v sérii F500. Ruční zpracování tvarovaného kabinetu s mnoha vrstvami klavírního laku včetně osazení a testování probíhá v UK. Dvojité kovové 8mm desky podstavce v kombinaci s masivními hroty a systémem BassTrax™ dotváří vskutku luxusní vzhled sedmistovkové řady.

Tvary bočních stěn jsou pečlivě skalkulovány tak, aby bylo zabráněno vzniku stojatých vln uvnitř ozvučnice, což přináší prosvětlení každého hudebního detailu. Soustava vnitřních zpevňujících příček pak zaručuje akustickou neutralitu skříně a minimalizuje její vibrace. Celá ozvučnice je vyrobena z velmi kvalitní překližky s vysokou hustotou, která pochází ze severské břízy a konstrukce obou podlahových modelů využívá dvou objemových komor s dvojitým systémem bass reflex. V kmitočtové výhybce jsou použity indukční cívky s nízkou ztrátovostí, kondenzátory ClarityCap a vše je prokabelováno stříbrnými vodiči Van Den Hul. Každá výhybka prochází procesem kryogenizace, což snižuje mikro napětí v samotných komponentech výhybky, v pájených spojích i v samotných vodičích.

 Charakteristický Fyne Audio port BassTrax Tractrix pak zajišťuje perfektní šíření nízkých kmitočtů v úhlu 360 stupňů, takže ustavení soustav v prostoru není omezeno předním nebo zadním vývodem trubice bas reflex. Každý z modelů série 700 je osazen měničem IsoFlare™, jehož stavba přímo vychází z modelu použitého ve vlajkové lodi firmy, modelu F1. Membrána tohoto středo-basového měniče je vyrobena z vláknité celulózy. Solidní podstava celého kabinetu je pak tvořena dvěma kovovými deskami o síle 8mm odseparovanými mezi sebou hliníkovými podložkami, které pak současně slouží jako základny pro montáž hrotů.

 Nejvyšší a vlajkovou sérii Fyne je F1. Je naplněna inovacemi, technologiemi i poctivým zpracováním. Dva podlahové monumenty vtipně recenzenty pojmenované jako „The Scotsman“, jsou osazeny měniči 250mm a 300mm a každý model je nabízen ve dvou různých designových úpravách. První verze pojmenovaná „Contemporary“ je moderní pojetí kabinetu v provedení klavírního lesku bílé nebo černé barvy a druhá verze nazvaná „Traditional“ nese rysy tradičního retro designu v klavírním laku ořechové dýhy.

Nabídku čtyř řad reprosoustav uzavírá řada subwooferů F3 s měniči 200mm/250mm/300mm respektive výkonem 300W/400W/500W v černém provedení. Všechny subwoofery jsou vybaveny funkcemi DSP a kabinetem se spodním bassreflexem.