Cambridge Audio EDGE W

Akce Tip
5 hodnocení
ZDARMAZDARMA 119 990 Kč –16 %
audioklub cambridge audio edge w 1
119 990 Kč –16 % 99 990 Kč
Skladem (1 ks)

Nákupem ušetříte 12 000 Kč

Koncový zesilovač Edge W byl vytvořen, aby hrál nahlas bez zkreslení a bez potíží uřídil i složitější reprosoustavy. Až ho zapnete, neočekávejte nic jiného než dynamický a úderný zvuk, který zachytí veškerou muzikálnost vašich nahrávek. S pouhými 14 ručně vybíranými komponentami v signálové cestě nabízí Edge W jedno z nejčistších vedení signálu. Poskytuje jemný vyvážený zvuk, procházející každou notou, s hloubkou a jasností. V Edge W je použita dvojice protilehlých toroidních transformátorů. Tím se eliminuje elektromagnetické rušení a současně se nabízí vynikající výkon a udržuje se konzistentní tonalita, a to bez ohledu na to, jak hlasitě se hraje. Použití standardní technologie zesilovače třídy A nebylo pro Edge W dostatečně účinné. Namísto toho byla použita tradiční konstrukce třídy AB, čímž se snížilo zkreslení na nepozorovatelné úrovně. Tato unikátní konfigurace také produkuje méně tepla a činí celý systém mnohem efektivnější.

  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Koncový zesilovač Cambridge Audio Edge W výrobce navrhnul jako ideálního partnera k síťovému přehrávači a předzesilovači Edge NQ. Ne každý využije možnosti připojení více analogových zdrojů signálu, což je vlastně hlavní praktický důvod pro nákup integrovaného zesilovače či analogového předzesilovače, proto Cambridge Audio vybavilo svůj streamer Edge NQ špičkovým obvodem regulace hlasitosti a kombinaci přístrojů Edge W a Edge NQ doporučuje jako optimální sestavu.

Uspořádání napěťově tvrdého zdroje se dvěma velkými toroidními transformátory (každý 1000 VA), s primáry navinutými proti sobě, eliminuje výsledné rozptylové magnetické pole. Usměrněné napětí filtruje baterie osmi elektrolytických kondenzátorů, s nízkou impedancí a provozní teplotou 105 °C (což značně zvyšuje jejich životnost), s celkovou kapacitou 80 000 μF. Konstrukčně je zesilovač Edge W koncipován jako dual mono zařízení, jeho výkonové stupně pracují ve třídě XA, což je patentované obvodové řešení, které používá Cambridge Audio u svých nejvyšších modelů a spojuje výhody tříd AB a A. Do osmiohmových reprosoustav umí zesilovač dodat trvalý výstupní výkon 2 x 200 W do 4 Ω (2 x 100 W do 8 Ω).

 

Von Carsten Barnbeck In DAC + StreamingTestsVerstärker

FIDELITY ONLINE am 14. Dezember 2018 / DE

"Stärken: exzellent verarbeitet; vielfältige Einsatzmöglichkeiten; moderne Konnektivität; eindrucksvolle Performance.
Schwächen: -. - Zusammengefasst durch unsere Redaktion."

 

Test Cambridge Audio Edge NQ + W

text: Marcin Gałuszka / 17.01.2019 / Hi-Fi Class / PL

"Przetestowaliśmy jubileuszowy zestaw dzielony Cambridge Audio Edge NQ + W, który wygląda dostojnie i tak też brzmi, oferując przy tym wzorową funkcjonalność."

 

STEREOPLAY / Alexander Rose / 03 2019 / DE

83 von 100 Punkten Preis/Leistung: „überragend“, „Highlight“

2 Produkte im Test

„Nicht bären- aber ausreichend starke Endstufe, die aufgrund ihrer Laststabilität nahezu jeden Lautsprecher antreibt. Die Class-XA-Schaltung ist ein Stromfresser, dafür entschädigt die Edge W mit perfekter Kontrolle des Lautsprechers und unerschütterlicher Lockerheit. Zu dem Preis genial!

 


Hi-Fi Choice /  March 2019 / United Kingdom

'Cambridge Audio has surpassed itself with the Edge NQ/W combination... lovely to look at, nice to use and packed to the gunwales with features

 

STEREO / März 2019 / DE

Klang-Niveau: 87% Preis/Leistung: „exzellent“ (4 von 5 Sternen), „Preistipp“

2 Produkte im Test

„Kraftvoller und klanglich ganz ausbalanciert musizierender Doppel-Mono-Leistungsverstärker der Spitzenklasse mit hohen Reserven, die nach dem Doppelten klingen. Nicht pfeilschnell und anämisch, sondern rhythmisch und dabei druckvoll, farbstark und körperhaft. Top verarbeitet und Preistipp!“

 

AUDIO / 08 2019 / DE

Klangurteil: 112 Punkte Preis/Leistung: „überragend“, „Empfehlung: Abbildung“

2 Produkte im Test

„Ein Experiment wie dieses kann furchtbar schief gehen – und vor allem teuer werden, für den Hersteller wie für die Kunden. Doch hier lebt der doppelte
Glücksfall: Das Edge-Duo klingt superb und ist nicht übertrieben teuer. Günstig fast. ...“

 

Test: Cambridge Edge NQ Streamer-Vorverstärker & Cambridge Edge W Endverstärker

HiFi IFAs By Bernd Weber on 13. Oktober 2019 / DE

5,7 von 6 Punkten

2 Produkte im Test

"Die Endstufe Cambridge Audio Edge W bringt den englischen Klang ins Spiel und hält auch große Lautsprecher gnadenlos in der Zange. Gemeinsam spielen sie sehr ehrlich sowie feinauflösend mit großer Bühne und strammen Bass. Bei gefühlvoller Abstimmung mit passenden Lautsprechern und Kabeln laufen die High End Geräte zu großer Form auf.

 

Cambridge Audio Edge NQ Preamplifier with Network Player and W Power Amplifier
"NoTurning Back?

Equipment report by Allan Moulton / Dec 13th, 2019 / US

"The Edge W had no issues driving either, with the Magico being a far more difficult load than the Stenheims. The W sounded like a very competent 100 watts. Bela Fleck and the Flecktones’ Flight of the Cosmic Hippo had plenty of gut-churning weight. It’s a hammer from your toolbox for a regular-sized nail, not a sledgehammer driving a pin. I’ll say it again, it sounds like a minimal circuit that gets out of the signal’s way. It’s not polite. It’s not imposing. It’s quite composed and transparent. If you decide to go in the direction of Magico and the like, just keep in mind that sources will have nowhere to hide. This can be a great thing if you attend to the details of system building. Otherwise, I can imagine something in the direction of the Dynaudio Contour 30 I reviewed being a good pairing. A bit more forgiveness/sweetness never hurt anyone, did it?."

 

Test: Cambridge EDGE NQ & W

Hi-Fi Voice / Autor: Daniel Březina / 5. červen 2020 / CZ

"S razancí všelijakých bubínků a dalších cingrlátek v „Percussion Du Africa“ (Dununba | „AUDIO Digital Masters III“ | 2010 | STS Digital | 11-10) si zesilovač poradil bez nějakých dramat, EDGE hraje bez načančanosti, klidně, bez exhibování, ale přesto drobné i větší bubínky dýchají, mají objem a zesilovač vám zprostředkuje zvuk, kde „rána je rána“. Není to makrodynamické zemětřesní, ale úder je spořádaně úderný, nenápadně kontrolovaný a celkově ukázněný, čímž je pěkně čitelný."

 

RECOMMENDED Classy yet gutsy solid-state power amplifier

Seven Review Test: Cambridge Audio Edge NQ vs Cambridge Audio Edge W

"LIKE: Punchy, confident sound; detail and focus

DISLIKE: Nothing at the price."

Doplňkové parametry

Kategorie: Koncové zesilovače (výkonové)
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 23.6 kg
Rozměry (Š x V x H): 460 x 150 x 405 mm
Barevné provedení: Lunární šedá (lunar grey)
Frekvenční rozsah: 3 Hz – 80 kHz (+/-1 dB)
Výkon: 2 x 200 W/4 ohmy, 2 x 100 W/8 ohmů
Vstupy: Analogový RCA, analogový XLR
Výstupy: Analogový RCA, analogový XLR
Příslušenství: Edge Link kabel, síťový napájecí kabel
Přeslech @ 1KHZ: < -100 dB
Vstupní citlivost: Vstup A1-A2 (nesymetrický) 1.09 V RMS
Vstupní impedance: Vstup A3 (symetrický) 47k Ohmů; Vstup A1-A2 (nesymtrický) 47k Ohmů
Zkreslení THD (nevážené): < 0,002 % 1 kHz při jmenovitém výkonu (8 Ohmů); <0,02 % 20 Hz – 20 kHz při jmenovitém výkonu (8 Ohmů)
Poměr signál/šum (REF 1 W na 8 ohmech): > 93 dB
Poměr signál/šum (při plném výkonu): > 113 dB
Maximální spotřeba energie: 1000 W
Spotřeba energie v pohotovostním režimu: < 0.5 W

YouTube video - představení Cambridge Audio Edge W / Cambridge Audio NQ v angličtině

YouTube video Cambridge Audio - výroba produktů Cambridge Audio řady Edge v angličtině

 

Tato britská společnost, založená v roce 1968, dnes patří k předním světovým výrobcům kvalitní HiFi techniky. Milovníci hudby na celém světě vědí, že Cambridge Audio je synonymem pro absolutní poměr kvality vůči ceně. Bezkonkurenční kvalita jejich zesilovačů a CD přehrávačů přispěla k obrození globálního zájmu o kvalitní stereofonní poslech. Ani my někdy nechápeme, jak moc dobře ve své kategorii hrají. Léty ověřený klasický styl, vynikající zvuk a kvalita zpracování dělá z Cambridge Audio jedinečnou alternativu…