Cambridge Audio Edge M

Akce Tip
2 hodnocení
ZDARMAZDARMA 239 990 Kč –16 %
audioklub cambridge audio edge m 1
239 990 Kč –16 % 199 990 Kč
Skladem (1 pár)

Nákupem ušetříte 25 000 Kč

Monofonní koncový zesilovač Edge M byl vytvořen jako výkonnější alternativa stereofonního modelu Edge W. Jeden monoblok Edge M nabídne výkon až 350W na kanál a bez potíží uřídí opravdu „hladové“ reprosoustavy. Až ho zapnete, neočekávejte nic jiného než dynamický a úderný zvuk, který zachytí veškerou muzikálnost vašich nahrávek. S pouhými 14 ručně vybíranými komponentami v signálové cestě nabízí Edge M jedno z nejčistších vedení signálu. Poskytuje jemně vyvážený zvuk, procházející každou notou, s hloubkou a jasností. V Edge M je použita dvojice protilehlých toroidních transformátorů. Tím se eliminuje elektromagnetické rušení a současně se nabízí vynikající výkon a udržuje se konzistentní tonalita, bez ohledu na to, jak hlasitě se hraje. Použití standardní technologie zesilovače třídy A nebylo pro Edge M dostatečně účinné. Namísto toho byla použita firemní konstrukce třídy XB, která spojuje výhody třídy A a AB a čímž se snížilo zkreslení na nepozorovatelné úrovně. Tato unikátní konfigurace také produkuje méně tepla a činí celý systém mnohem efektivnější.

Cena je za pár monobloků

   

Detailní informace

Detailní popis produktu

Každý monoblok Edge M je od vstupu k výstupu, zapojen zcela symetricky, díky čemuž je téměř imunní vůči indukovanému šumu a zkreslení. Pečlivý výběr součástek a dokonalé obvodové řešení zaručují reprodukci bez jakéhokoliv zabarvení, při libovolné úrovni hlasitosti. U těchto monobloků, stejně tak jako u všech ostatních přístrojů řady Edge, byly jednotlivé součástky a komponenty vybírány pouze opakovaným poslechem tak, aby přístroje hrály co nejlépe. Nic nebylo podřízeno ceně nebo dosažení požadovaných parametrů.

Přestože je vzhled přístrojů řady Edge velmi minimalistický, uvnitř skrývají mistrovsky zapojené, složité obvody. Aby konstruktéři odstranili veškeré bariéry mezi nahrávkou a její reprodukcí, tvrdě zapracovali na minimalizaci počtu součástek v signálové cestě. Navíc ze zapojení odstranili všechny (konvenčně používané) vazební kondenzátory a nahradili je DC servem, což výrazně snížilo zabarvení signálu a jeho zkreslení.

Pro zesilovače Cambridge bylo vždy typické důsledné používání toroidních transformátorů v napájecích zdrojích. Jejich klíčovou vlastností je velmi nízké elektromagnetické pole, které produkují (mnohem nižší než u jiných typů transformátorů). Navzdory tomu je malé rušení nevyhnutelné. Umístěním dvojice transformátorů (každý 500 VA), s primárními vinutími orientovanými proti sobě, na sebe, dosáhli konstruktéři vzájemné eliminace rozptylových magnetických polí, což výrazně snížilo šum a přineslo zlepšení reprodukce nejjemnějších hudebních detailů. Třetí, samostatný napájecí zdroj, s malým toroidním transformátorem (100 VA), používá budicí stupeň. Ten byl, v porovnání se stereofonním výkonovým zesilovačem (Edge W), zcela přepracován.

Zesilovače Edge M pracují ve vlastním firemním zapojení, třídě XA, jež spojuje výhody tříd AB a A, s důrazem na vyšší efektivitu zapojení třídy AB, ale minimální zkreslení třídy A. Vzhledově jsou monobloky Edge M totožné se stereofonními koncovými zesilovači Edge W, robustní hliníková skříň se zaoblenými svislými hranami je ošetřena pískováním a následným anodizováním do odstínu lunární šedé, rozdíl je pouze v přípojkách na zadním panelu. Dokonale tak zapadnou do sestavy se síťovým přehrávačem a předzesilovačem Edge NQ.

Konektory výstupu Loop out, na zadním panelu, umožňují k páru monobloků pohodlně připojit další dvojici těchto zesilovačů a zapojit pak reprosoustavy s výhybkou vybavenou více páry vstupních terminálů metodou bi-ampingu či tri-ampingu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Koncové zesilovače (výkonové)
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 23.6 kg
Rozměry (Š x V x H): 460 x 150 x 405 mm
Barevné provedení: Lunární šedá (lunar grey)
Frekvenční rozsah: 3Hz – 80kHz (+/-1dB)
Výkon: 1 x 350 W/4 Ohmy, 1 x 200 W/8 Ohmů
Zkreslení THD (nevážené): < 0,002 % 1 kHz při jmenovitém výkonu (8 Ohmů), < 0,02 % 20 Hz – 20 kHz při jmenovitém výkonu (8 Ohmů)
Poměr signál/šum (při 1 W na 8 ohmech): > 93 dB
Poměr signál/šum (při plném výkonu): > 115 dB
Zisk: 28 dB (RCA)/ 22 dB (XLR)
Vstupní citlivost: 1.7 V RMS (RCA) / 3.4 V RMS (XLR)
Vstupní impedance: Symetrický 100 k Ohm, nesymetrický 47 k Ohm
Vstupy: Analogový RCA, analogový XLR
Výstupy: Analogový RCA, analogový XLR, reprosoustavy
Maximální spotřeba energie: 1000 W
Spotřeba energie v pohotovostním režimu: < 0.5W
Příslušenství: Edge Link kabel, síťový napájecí kabel

YouTube video SpareChange v angličtině

YouTube video Tykon v češtině

 

Tato britská společnost, založená v roce 1968, dnes patří k předním světovým výrobcům kvalitní HiFi techniky. Milovníci hudby na celém světě vědí, že Cambridge Audio je synonymem pro absolutní poměr kvality vůči ceně. Bezkonkurenční kvalita jejich zesilovačů a CD přehrávačů přispěla k obrození globálního zájmu o kvalitní stereofonní poslech. Ani my někdy nechápeme, jak moc dobře ve své kategorii hrají. Léty ověřený klasický styl, vynikající zvuk a kvalita zpracování dělá z Cambridge Audio jedinečnou alternativu…