Cambridge Audio EDGE NQ lunar grey U nás k poslechu

Akce Tip
5 hodnocení
119 990 Kč
Skladem (1 ks)

Stereofonní předzesilovač s integrovaným síťovým přehrávačem. Edge NQ vám umožní vychutnat si hudbu z jakéhokoli zdroje. Bez ohledu na zdroj, Edge NQ zůstává věrný povaze všech nástrojů a odhaluje hudebnost, kterou jste dosud nikdy neslyšeli. Stereofonní předzesilovač s integrovaným síťovým přehrávačem. Edge NQ vám umožní vychutnat si hudbu z jakéhokoli zdroje. Bez ohledu na zdroj, Edge NQ zůstává věrný povaze všech nástrojů a odhaluje hudebnost, kterou jste dosud nikdy neslyšeli. Díky revoluční desce s obvody předzesilovače, která snižuje rušení a nabízí neuvěřitelně čistou signálovou cestu, Edge NQ přehrává vaši oblíbenou hudbu s úžasnou hloubkou a užijete si každý tón v perfektní čistotě. Přístroj byl navržen s jedinečnou deskou plošných spojů. Inženýři Cambridge audio nahradili konvenční kondenzátory DC topologií a také přidali špičkovou regulaci hlasitosti. Výsledkem je čistá dráha signálu, která je dokonale vyvážená při jakékoliv hlasitosti. Edge NQ nabízí širokou škálu digitálních vstupů včetně HDMI, vestavěnou podporu Chromecast a Spotify Connect, bluetooth aptX HD. Pro uživatele iOS zařízení je k dispozici AirPlay. Pro přehrávání z počítače je na zadním panelu USB-B konektor, podporující formáty až do rozlišení 32bit/384kHz nebo DSD 256.

Nový, nevybalený produkt  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hmotnost: 10.2 kg

Rozměry: 460 x 12 x 405 mm

Barevné provedení: lunární šedá (lunar grey)

Frekvenční rozsah: 20Hz-20kHz

Internetové rádia: ANO

Název ovládací aplikace: StreamMagic

Kompatibilita: Android, iOS

Podporované cloudové služby: Qobuz, Roon ready, Spotify, TIDAL

Konektivita: Roon, AirPlay, Bluetooth aptX, Chromecast bult-in, LAN RJ45, WiFi802.11b/g/n

Vstupy: analogový RCA, analogový XLR, digitální optický, digitální koaxiální SPDIF, HDMI ARC, USB 2.0, USB-B

Výstupy: analogový RCA variabilní, analogový XLR variabilní

Příslušenství: 2 x anténa (wifi, bluetooth), dálkové ovládání, Edge Link kabel, síťový kabel

Záruka: 24 měsíců

 

Cambridge Audio útočí na vrchol

Útok na vrchol bývá výsledkem dlouhých příprav a nemalých investic, nesmírného úsilí a energie, které musí horolezec vydat, aby dosáhl svého vytouženého cíle. Je to poslední etapa dlouhé cesty, která se neobejde bez dřiny a nasbíraných zkušeností, je to ale i odměna za podstoupené riziko, odvahu a odhodlání dosáhnou cíle vlastní cestou. A právě k takovému „útoku na vrchol“ by se dalo přirovnat představení nového síťového přehrávače předního britského výrobce hi-fi techniky, firmy Cambridge Audio, který nese označení Edge NQ z nejvyšší přístrojové řady Edge, nejdokonalejšího systému, který doposud Cambridge Audio představilo.

Uvedení nové řady Edge bylo načasováno na letošní rok, kdy firma slaví své 50. výročí. Nejnovější počin konstruktérů ztělesňuje 50. let zkušeností v oblasti audiotechnického inženýrství a nastavuje nové standardy jak pro design, tak zvukovou kvalitu. Přístroje vyvíjel tři roky tým devíti inženýrů, kteří dostali za úkol být, na cestě k dosažení co nejlepšího zvuku, zcela nekompromisní. Komponenty této řady, které jsou jak po zvukové stránce, tak po stránce designu, provedení i vzhledu pro výrobce vkročením do vod „čistokrevného“ High-Endu, byly pojmenovány podle profesora Gordona Edge, jednoho ze zakladatelů společnosti Cambridge Audio, manažera technologické skupiny společnosti a vynálezce jejího prvního produktu, integrovaného zesilovače P40 z roku 1968.
Přístroje si opět zachovaly jeden společný atribut všech výrobků této společnosti a to je mimořádně příznivý poměr cena/výkon. I když, co se týče dokonalosti zpracování, použitých materiálů a součástek, nebyli konstruktéři nijak omezováni, v otázce ceny se firma tradičně drží „při zemi“, což je mimořádně příznivá zpráva pro zákazníky, kteří za své peníze dostanou mnohem víc než jinde. A zároveň je to také důkaz silné pozice výrobce, který si může tyto ceny, i přes mimořádně nákladný vývoj, dovolit nabídnout. Špičková kvalita, s příznivou cenou je zároveň i velká výzva pro konkurenci…

 

Prěhled recenzí


Cambridge Audio Edge NQ review

By What Hi-Fi? / December 04, 2018 / UK

"Verdict

Accomplished is a word we can use to describe the Cambridge Audio Edge NQ itself. It is a top-class streamer and a rather fine analogue preamplifier too. Add a hugely capable DAC section, and an impressive headphone amplifier, and you have quite some product – all packed into one gorgeous unit to boot..

Simply put, if we had a budget of £3500 for a pre-amp and streamer, we’d buy the Edge NQ. If we had £6000, we’d pair it with the Edge W power amp. While Cambridge may not have rewritten the rules of hi-fi, this is a truly fantastic system for the money."

 

Von Carsten Barnbeck In DAC + StreamingTestsVerstärker

FIDELITY ONLINE am 14. Dezember 2018 / DE

"Stärken: exzellent verarbeitet; vielfältige Einsatzmöglichkeiten; moderne Konnektivität; eindrucksvolle Performance.
Schwächen: -. - Zusammengefasst durch unsere Redaktion."

 

Test Cambridge Audio Edge NQ + W

text: Marcin Gałuszka / 17.01.2019 / Hi-Fi Class / PL

"Przetestowaliśmy jubileuszowy zestaw dzielony Cambridge Audio Edge NQ + W, który wygląda dostojnie i tak też brzmi, oferując przy tym wzorową funkcjonalność."

 


Hi-Fi Choice /  March 2019 / United Kingdom

'Cambridge Audio has surpassed itself with the Edge NQ/W combination... lovely to look at, nice to use and packed to the gunwales with features

 

 

STEREO / März 2019 / DE

Klang-Niveau: 86% - Preis/Leistung: „überragend“ (5 von 5 Sternen)

„Klanglich überragend musikalische und superb verarbeitete Hochpegel-Vorstufe, exzellenter D/A-Wandler und vorzüglich ausgestatteter Top-Netzwerkspieler in einem, was die 4000 Euro fast schon als Schnäppchenpreis erscheinen lässt. Gute Bedienbarkeit via App, die Ausstattung bringt den fünften Stern.“

 

AUDIO / Juli 2019 / DE

Klangurteil: 139 Punkte – Preis/Leistung: „überragend“, „Empfehlung: Gesamtkonzept“

2 Produkte im Test

„... Es lohnt der Blick in unsere Bestenliste: Beide Testteilnehmer überflügeln weit teurere Konkurrenz. Bedienkonzept, Datenausbeute, Verarbeitung und das Klangideal: Hier passt alles. Dem ‚Great British Sound‘ will Cambridge Audio nacheifern. ‚Mission completed‘, würden wir befinden.“

 

STEREOPLAY /  Alexander Rose / 03 2019 / DE

94 von 100 Punkten Preis/Leistung: „überragend“, „Highlight“

„Als Vorstufe technisch hoch interessant, als DAC und Streamer vielseitig und einfach zu bedienen, kann die Edge NQ auch klanglich für Begeisterung sorgen. Ihre Natürlichkeit und Genauigkeit vermitteln das Gefühl, Musik so zu hören, wie es gedacht ist. Ein Hammer!“

 

Test: Cambridge Audio Edge NQ

Tekst: Marek Lacki (ML), Filip Kulpa (FK) /Zdjęcia: AV 25, 2020Artykuł pochodzi z Audio-Video 3/2019 / PL

"Zapewnia też znakomity, dobrze podbudowany bas, a cały przekaz jest tak spójny i jednocześnie namacalny, że nawet w bardzo przezroczystym systemie nie słychać żadnych brudów i artefaktów. To zaiste prawdziwa gratka dla zwolenników dociążonego, masywnego i „analogowego” grania. Co więcej, dzięki przebogatemu wyposażeniu i porządnej regulacji głośności – a de facto znakomitemu przedwzmacniaczowi liniowego – Edge NQ może pełnić rolę wartościowego huba w nowoczesnym systemie hi-fi, podłączonego bezpośrednio do końcówki mocy lub monobloków.

 

 

Test: Cambridge Edge NQ Streamer-Vorverstärker & Cambridge Edge W Endverstärker

HiFi IFAs By Bernd Weber on 13. Oktober 2019 / DE

5,3 von 6 Punkten

2 Produkte im Test

"Plus: klingt straight und sehr sauber; raffinierter Regler; viele Anschlussmöglichkeiten; hohe Material- und Verarbeitungsqualität; unterstützt HiRes-Files sowie Tidal & Qobuz.
Minus: -.
- Zusammengefasst durch unsere Redaktion.

 

 

Cambridge Audio Edge NQ Preamplifier with Network Player and W Power Amplifier
"NoTurning Back?

Equipment report by Allan Moulton / Dec 13th, 2019 / US

"Beautiful, substantial, and intelligent separates that should be sought out for audition. Bring your phone (crazy, I know) and watch a music video or two while you’re at it. Get hooked on the idea of having it all. Friends with benefits. There’s no turning back.

 

 

Test Cambridge Edge NQ: Streaming DAC-Vorstufe mit Roon

Low Beats / Raphael Vogt / 15. April 2020 / DE

„hervorragend“ (4,5 von 5 Sternen)

Stärken: exzellenter Klang; elegantes Design; tadellose Verarbeitung; viele Anschlussmöglichkeiten inkl. HDMI-ARC; lässt sich einfach und zügig bedienen.
Schwächen: hoher Verbrauch im Netzwerk-Standby.
 - Zusammengefasst durch unsere Redaktion.

 

 

Test: Cambridge EDGE NQ & W

Hi-Fi Voice / Autor: Daniel Březina / 5. červen 2020 / CZ

"Takovou „Africa“ od Toto („Blu-spec CD – Feel the difference“ | 2009 | SONY | SICP 20048-9) si tak užijte jak při klidném ševelivém večerním poslechu, kdy už má ale reprodukce tvar a plynulost, tak si ji užijete pěkně šťavnatě nahlas. Ani v jedné roli EDGE nemá problém, neustupuje ze své vybalancované pohody a klidu, kdy se stejně dobře poslouchá v prvních pěti minutách i po prvních pěti hodinách.

 

RECOMMENDED Network music player

Seven Review Test: Cambridge Audio Edge NQ vs Cambridge Audio Edge W

"LIKE: Clean, direct, enjoyable sound; connectivity, WE SAY: Versatile modern preamp with bags of style and great build at the price.

 

 

Představení streameru Cambridge Audio Edge NQ

 

Rozbalení streameru Cambridge Audio Edge NQ

 

Výroba produktů Cambridge Audio řady Edge 

 

Představení Cambridge Audio Edge W / Cambridge Audio NQ


 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Sítové přehrávače
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 10.2 kg

 

Tato britská společnost, založená v roce 1968, dnes patří k předním světovým výrobcům kvalitní HiFi techniky. Milovníci hudby na celém světě vědí, že Cambridge Audio je synonymem pro absolutní poměr kvality vůči ceně. Bezkonkurenční kvalita jejich zesilovačů a CD přehrávačů přispěla k obrození globálního zájmu o kvalitní stereofonní poslech. Ani my někdy nechápeme, jak moc dobře ve své kategorii hrají. Léty ověřený klasický styl, vynikající zvuk a kvalita zpracování dělá z Cambridge Audio jedinečnou alternativu…