Cambridge Audio DACMagic 200M - ihned k odběru a nebo k odeslání

Akce Novinka
12 hodnocení
15 990 Kč –31 % 10 990 Kč
Skladem (1 ks)

Nákupem u nás ušetříte 2 000 Kč

D/A převodník DacMagic 200M používá 1 pár velmi kvalitních čipů ESS Sabre ES9028Q2M. Ty jsou schopny si poradit s digitálními zvukovými soubory až do rozlišení 32bit/768kHz nebo DSD512, ať už je přehráváte z CD, nebo z PC a nebo přes Bluetooth z chytrého telefonu, nebo tabletu. Je současně prvním výrobkem Cambridge Audio, který nabízí podporu MQA, což je oceňovaná britská technologie, která přináší zvuk studiové kvality v souboru dostatečně malém na streamování a využívá ji například streamovací služba TIDAL. Převodník dokáže soubory MQA plně dekódovat a přehrávat, takže zní přesně jako původní studiová nahrávka. Dále je možné přístroj využít i jako sluchátkový a také řídící zesilovač (předzesilovač).

 

Detailní informace

Detailní popis produktu


Po necelých deseti letech předává velmi úspěšný model DacMagic Plus, nástupce původního D/A převodníku DacMagic, štafetový kolík svému nástupci, digitálně analogovému převodníku a sluchátkovému zesilovači s označením DacMagic 200M. Již ve třetí generaci přichází britský výrobce prvotřídní audiotechniky Cambridge Audio s kompaktním, mimořádně kvalitním a velmi univerzálním D/A převodníkem, tentokrát zcela přepracovaným, nabitým nejnovějšími technologiemi, softwarem i hardwarem.

DacMagic 200M nyní nabízí nativní podporu MQA, integrovaný Bluetooth přijímač (není třeba dokupovat Bluetooth adaptér), výkonnější sluchátkový výstup a špičkovou technologii D/A konverze, kvalitou reprodukce zcela srovnatelnou s přístroji, zabudovanými ve skříních standardních Hi-Fi rozměrů. Ať už budete poslouchat oblíbenou streamovanou hudbu, muziku z CD nebo budete chtít vylepšit zvuk svého stávajícího audio systému, DacMagic 200M okamžitě zlepší kvalitu reprodukce vašeho digitálního zařízení.

Obvody Wolfson WM8740, používané v předchozích generacích převodníků (DacMagic a DacMagic Plus), nahradily vysoce kvalitní, duální D/A převodníky ESS Sabre (ES9028Q2M) v diferenciálním zapojení, což přispívá k nižšímu zkreslení i vyšší dynamice a ve výsledku k celkově čistšímu zvukovému projevu. V duální mono konfiguraci zpracovává každý převodník levý a pravý kanál samostatně, což se rovněž odráží ve zlepšení kvality reprodukce. Na rozdíl od minulé generace převodníků, umí také nové obvody zpracovat vstupní signál PCM a DSD ve vyšším rozlišení až 32 bit/768 kHz (PCM) a DSD512. Přepínatelné digitální filtry (s průběhy křivek Fast, Slow nebo Short Delay), poskytují možnost jemně “doladit” výslednou reprodukci dle osobního vkusu či charakteru nahrávky.

Mezi nejdůležitější inovace nového převodníku patří schopnost plně dekódovat soubory MQA (DacMagic 200M je prvním přístrojem společnosti Cambridge Audio, který nativně MQA soubory podporuje) a také podpora jednobitových streamů DSD. Díky technologii MQA (Master Quality Authenticated), která usnadňuje online streamování audio souborů ve vysoké kvalitě (snižuje objem přenášených dat u HD nahrávek) lze takto pohodlně poslouchat hudbu v „lepší než CD kvalitě“. (Např. streamovací služba TIDAL využívá technologii MQA k poskytování streamů TIDAL Masters). Převodník DacMagic 200M dokáže tyto neuvěřitelně věrné soubory plně dekódovat a převést na analogový signál tak, že opravdu hrají, jak si to jejich autor představoval. Poslech MQA souborů indikuje přístroj rozsvícením LED diody na čelním panelu.

DacMagic 200M má, oproti verzi DacMagic Plus, vylepšený sluchátkový zesilovač, u něhož byla snížena výstupní impedance. To mu poskytuje vyšší výkon, menší zkreslení, nižší úroveň šumu a lepší kontrolu reprodukce, při sluchátkovém poslechu. Konektor jack (6,3 mm) je pohodlně přístupný z čelního panelu.

Digitální audio signál lze k převodníku připojit několika způsoby. Digitální optické a koaxiální vstupy a vstup USB umožňují připojení CD a Blu-ray přehrávačů, herních konzolí, notebooků nebo jiných digitálních zařízení. Integrovaná podpora Bluetooth aptX umožňuje také bezdrátový přenos digitálního audio obsahu (např. z chytrých telefonů nebo tabletů).

Přistroj disponuje symetrickými i nesymetrickými analogovými výstupy, takže jej lze snadno připojit ke všem audio systémům. Tyto výstupy mohou pracovat jak ve fixním, tak ve variabilním režimu. Převodník je tak možné využít nejen jako sluchátkový, ale také řídící zesilovač.

Všechny tyto mimořádné technologie a rozsáhlé funkce se podařilo konstruktérům společnosti Cambridge Audio vtěsnat do nevelké skříně z ocelového plechu s hliníkovým čelním panelem, o rozměrech pouhých 52 x 215 x 191 mm. K dispozici je v elegantním barevném odstínu, označovaném jako lunární šedá, který je společný pro všechny nové výrobky společnosti Cambridge Audio.

Navíc jsou k dispozici i velmi bohaté možnosti připojení, dobrý sluchátkový výstup, možnost například při stolním použití řídit aktivní reprosoustavy u počítače, nebo připojit přímo na vstup koncového zesilovače a také podporu všech reálně používaných formátů a rozlišení a máte šikovný a také zaplatitelný, velmi dobře vybavený přístroj, který ve své cenové třídě v praxi nemá na trhu konkurenci.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: D/A převodníky
Typ čipu: Dual ESS ES9028Q2M DACs
Vstupy: Bluetooth A2DP s aptX, digitální optický x 2, digitální koaxiální SPDIF x 2, USB D/A
Výstupy: Analogový RCA, analogový XLR, na sluchátka - analogový jack 6,3mm
Digitální filtry: Volitelné, rychlé, pomalé – krátké zpoždění
Kmitočtový rozsah: 10Hz - 50KHz (±1dB)
Zkreslení THD+N @ 1KHZ 0DBFS (měřěno v "A"): <0.0005%
Poměr signál / šum (měřěno v "A"): > 115dB
Přeslech @ 10KHZ: < -110dB
Výstupní impedance: <50 Ohms (při nesymetrickém zapojení ), <100 Ohm (při symetrickém zapojení)
Maximální výstupní úroveň (nesymetrická): 2.1V rms (pevné nebo variabilní – uživatelsky volitelné)
Maximální výstupní úroveň (symetrická): 4.2V rms (pevné nebo variabilní – uživatelsky volitelné)
Podporovaná šířka slova digitálních vstupů: 16bit (Bluetooth), 16-24bit (Optical, Coaxial), 16-32bit (USB)
Podporované vzorkovací frekvence digitálních vstupů: 44.1kHz to 96kHz PCM, DoP64 (Optical), 44.1kHz to 192kHz PCM, DoP64 (Coaxial), 44.1kHz to 768kHz PCM, Native DSD 64x to 512x, DoP 64x to 256x (USB)
MQA kompatibilita: Úplné dekódování (Core + Renderer)
Bluetooth: v4.2, A2DP profile, SBC and AptX codecs
Zkreslení na sluchátkovém výstupu THD+N: < 0.001% na 1kHz 0dBFS @ 100mW na 32 Ohm
Maximální výstupní výkon: >300mW @ 32 Ohm, >65mW @ 150 Ohm
Doporučená impedance sluchátek: 10 Ohm až 600 Ohm
Maximální spotřeba energie: 12W
Barevné provedení: Lunární šedá (lunar grey)
Rozměry (V x Š x H): 52 x 215 x 191mm; (2.0 x 8.6 x 7.6”)
Hmotnost: 1.2Kg/2.6lbs
Záruční doba: 24 měsíců
Produkt je držitelem ceny: EISA AWARD za nejlepší produkt 2021 - 2022 v kategorii DAC a WHAT HI-FI AWARDS za nejlepší DAC 2021 v ceně 300 až 500 liber

YouTube video v češtině

 

Tato britská společnost, založená v roce 1968, dnes patří k předním světovým výrobcům kvalitní HiFi techniky. Milovníci hudby na celém světě vědí, že Cambridge Audio je synonymem pro absolutní poměr kvality vůči ceně. Bezkonkurenční kvalita jejich zesilovačů a CD přehrávačů přispěla k obrození globálního zájmu o kvalitní stereofonní poslech. Ani my někdy nechápeme, jak moc dobře ve své kategorii hrají. Léty ověřený klasický styl, vynikající zvuk a kvalita zpracování dělá z Cambridge Audio jedinečnou alternativu…