Avid Acutus SP

Neohodnoceno
Značka: AVID
414 900 Kč
Skladem u dodavatele

Acutus představuje vyjímečně odpružený gramofon s dvojitým řemínkovým pohonem a velmi precizním napájením. Clamp s efektivním dvojitým přítlakem a nosný systém je převrácený koncept z nerezové oceli. Vibrace eliminujeunikátní jednobodové speciálně tvarované ložisko z karbidu a safíru. Jedinečný závěsný mechanismus na třech bodech (vertikální pružiny a horizontální elastické kroužky). Příprava pro rameno SME (adaptéry volitelné). Tučně dělaný a přesný synchronní AC motor 24V140mNm, napájecí zdroj s DSP kontrolou (přesné nastavení otáček). Otáčky 33,3 a 45 RPM a váha talíře je 10kg.

Detailní popis produktu

Popis produktu není dostupný

Doplňkové parametry

Kategorie: KOMPONENTY STEREO
Záruka: 5 let
Hmotnost: 19 kg

Příběh společnosti Avid začal v roce 1977, kdy tehdy 16ti letému Conradu Masovi ukázal jeho kamarád podomácku sestavený gramofon s tvrzením, že jde o zařízení „par excellence“. Protože viděl jeho limity, gramofon Connoisseur BD1 koupil a začal s vývojem toho nejlepšího gramofonu vůbec. Dvacet let vedl Mas paralelní život: učil konstrukci gramofonů, rezignoval na vzdělávání, měl několik zaměstnání, založil rodinu. Díky samostudiu neměl žádné předsudky, všechno sám zkoumal a zpochybňoval i když v knihách tvrdili opak. Věřil, že stávající konstrukce gramofonů nedosahuje věrného podání zvuku proto, že se jejich konstruktéři soustředí příliš na zažité postupy měření. Jeho nové teorie měl možnost testovat na univerzitách, což vedlo i k několika patentům. Jeho cílem byla jedině dokonalost, jeho motorem posedlost a tak v roce 1999 představil gramofon Acutus—model, který vznikl na bílém papíře, po technické stránce nekompromisní a současně radikální v přístupu ke konstrukci gramofonu.

 

Od roku 1995 firma AVID vyrábí v domovské Anglii nekompromisní gramofony, elektroniku a odpovídající příslušenství. AVID je znám svým  precizním přístupem k HiFi a jeho výrobky dnes patří k nejlepším na trhu. Přesnost a preciznost gramofonů AVID zajišťují nejen investice do špičkového výrobního zařízení s nejnovějšími moderními technologiemi včetně investice do výzkumu materiálů, ale také odbornost a inženýrství AVID, které je celosvětově respektováno. Tato skutečnost přinesla firmě AVID spoluprácí formou konzultace či konstrukčních a výrobních služeb u předních společností v oblasti zvukového, automobilového, lékařského a vojenského průmyslu. Vítejte ve světě dokonalého analogového zvuku!