Velodyne SPL-1200 Ultra

Neohodnoceno
Značka: Velodyne
59 990 Kč
Skladem (1 ks)

SPL-Ultra je řada špičkových subwooferů s uzavřenou ozvučnicí určená především ke kvalitním stereo sestavám, nicméně jejich excelentní vlastnosti vyniknou i v dražších sestavách domácího kina. Subwoofery této řady jsou relativně malé, ale velmi výkonné (2,4kW), velmi stabilní a přesné, jsou vybaveny DSP procesorem, který digitálně řídí subwoofer pro různé druhy provozu (filmy / rocková hudba / jazz + klasická hudba / počítačové hry). Zesilovač je vybaven sofistikovanou sedmi-pásmovou automatickou kalibrací, která pomocí přiloženého mikrofonu subwoofer velmi přesně nastaví dle akustických podmínek poslechové místnosti. Funkce Auto OFF, dálkový ovladač s přepínání fáze 0°/90°/180°/270°, ovládáním hlasitosti, okamžitého ztlumení a nočního provozu.

Provedení v černém, nebo bílém klavírním laku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

ZÁKLADNÍ VLASTNOSTI

 

 

Systém:

Aktivní s uzavřenou ozvučnicí

 

ZVUKOVÉ CHARAKTERISTIKY

Výkon zesilovače:

1200W RMS, 2400W dynamický

Frekvenční rozsah:

21Hz-120Hz (± 3dB)

Fázový posun:

Dálkový ovladač s přepínání fáze 0°/90°/180°/270°

Ekvalizér:

7. pásmová automatická kalibrace

 

 

KONEKTIVITA

Vstupy:

RCA 2x, reproduktorové terminály L+R

Výstupy:

RCA 2x

MĚNIČE

Aktivní:

300 mm přední strana 

Pasivní:

-

ROZMĚRY

Výška:

390 mm

Šířka:

383 mm

Hloubka:

470 mm 

PROVEDENÍ

Povrchová úprava:

Černý klavírní lak, bílý klavírní lak

Ovládací prvky:

Dálkový ovladač, kalibrační mikrofon, display na přední straně a ovládací prvky s konektivitou zadní strana

Váha (netto):

22 kg

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Subwoofery
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 22 kg

Společnost Velodyne Acoustics je jednoznačně nejznámější a nejlépe světově hodnocený výrobce subwooferů. Inovativní konstrukce, precizní provedení a výjimečné zvukové vlastnosti si získaly široké uznání v řadách odborníků, audiofilů i nadšenců domácího kina. David Hall – zakladatel společnosti Velodyne

Zakladatel David Hall postavil svou vizi na myšlence omezení nebo úplného odstranění zkreslení zvuku reproduktorů. Poprvé využil svých znalostí z oblasti vývoje složitých součástí na přesné měření pohybu v roce 1983 při konstrukci zpětnovazebního systému HGS (servo s vysokým zesílením) používaného k měření a řízení pohybu velkých basových měničů. Výsledkem byly servem řízené subwoofery řady ULD (ultranízké zkreslení), které zaznamenaly revoluční úspěch významem srovnatelný s technologiemi na snížení šumu firmy Dolby Laboratories. Tato patentovaná technologie snížila zkreslení reproduktorů z tehdy standardní hodnoty 15–30% na dosud nepředstavitelnou úroveň pod 1% při 105dB. Společnost Velodyne tím vytvořila definici moderní kategorie subwooferů a do oblasti reprodukce hudby i domácího kina zavedla pojem reprodukce hlubokých, přesných a dynamických basů.

V dnešní době společnost Velodyne používá filozofii „úplné systémové konstrukce“, která je patrná na každém jejím výrobku. Toto jedinečné pojetí konstrukce reproduktorů je výsledkem spojení technických inovací ve stylu „Silicon Valley“ s výrobními technologiemi používajícími přísné tolerance, na jejichž spolupráci je postaven vývoj a výroba nejdokonalejších systémů reprodukce zvuku na světě.