Velodyne Digital Drive Plus 10

Neohodnoceno
Značka: Velodyne
129 990 Kč
Skladem u dodavatele

Digital Drive Plus je referenční řada subwooferů s uzavřenou ozvučnicí vhodná k cenově nákladným stereo sestavám a k špičkovým domácím kinům.

Hlavní předností této řady je přesné digitální řízení pohybu membrány reproduktoru, které je odvozeno od vyhodnocení vstupního signálu a zpětné kontroly pohybu membrány.

Subwoofery Digital Drive Plus jsou vrcholem téměř tří desetiletí technických zkušeností s výrobou a vývojem subwooferů společnosti Velodyne.

Řada Digital Drive Plus je rychlá, přesná a elegantní a obsahuje digitální servo řízení s vysokým ziskem, které monitoruje a řídí pohyb kužele téměř 16 000krát za sekundu, přičemž zkreslení je pod 0,5%. Zesilovač Energy Recovery System je účinný z více než 95% a věnuje téměř veškerý svůj výkon reprodukci basů, přičemž prakticky žádná energie není využitá jako teplo, čímž se prodlouží životnost subwooferu.

Všechny modely subwooferů řady Digital Drive Plus mají obrovský 1250 W RMS, dynamický výkonový zesilovač 3000 W. Jeho špičková, vysoce sofistikovaná 8. pásmová technologie Auto-EQ Plus zajišťuje nejen nízké zkreslení, ale i nejpřesnější basy dostupné z jakéhokoli zdroje, který je dnes na trhu k dispozici.

S Auto-EQ Plus nebylo nikdy snadné spojit výkon vašeho subwooferu se systémem a místností.
Jsou schopny dodávat ohromující množství výstupní energie; až do maxima 115 dB – to je o 5 dB hlasitější zvukové rozpětí.

Netřeba dodávat, že také ve své reprodukci sub basového spektra klesají do závratných nížin s frekvenční odezvou mezi 18,7 Hz až 120 Hz při -3dB.(DD10+)

Odezvu subwooferu můžete kalibrovat automaticky, nebo ručně pomocí 8. pásmového parametrického ekvalizéru s grafikou na obrazovce nebo odečítáním pomocí portu USB na přední straně. Můžete dokonce upravit stupeň ovládání pomocí digitálního servo-pohonu.

Klíčové vlastnosti:

Světová třída:

Subwoofery Velodyne Digital Drive Plus už tři desetiletí udávají trend v oblasti přesné reprodukce basů. Jeho nákupem získáváte produkt, který nemá konkurenční srovnání.

Mimořádný výkon

Řada Digital Drive Plus disponuje obrovským RMS s výkonem 1250 W, dynamickým výkonem 3 000 W pro reprodukci i těch nejnáročnějších zvukových zdrojů pro aplikace od hudby přes domácí kino až po hraní her.

Zesilovač třídy D a jeho vysoká účinnost:

Technologie zesilovače Energy Recovery System je účinná z více než 95% (jen 5% energie vytváří teplo).

Přesnost reprodukce:

Přesné digitální řízení pohybu membrány reproduktoru, které je odvozeno od vyhodnocení vstupního signálu a zpětné kontroly pohybu membrány.

Optimalizace zvuku:

Subwoofery jsou vybaveny špičkovým systémem automatické a ruční kalibrace pomocí 8. pásmové technologie Auto-EQ Plus. Systém tedy umožňuje rychlou automatickou kalibraci a pro dokonalý zvukový výsledek ještě manuální dorovnání automaticky nastavené křivky pomocí obrazového výstupu na monitor, popřípadě přes port USB do počítače. Kalibraci a nastavení subwooferu lze uložit až do šesti předvoleb.

Komfortní obsluha:

Systém dálkového ovladače umožňuje z místa poslechu řídit všechny potřebné funkce subwooferu.

Provedení:

Masivní skříň v pravých přírodních dýhách je ošetřena  černým lakem ve vysokém lesku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

ZÁKLADNÍ VLASTNOSTI

Systém:

Aktivní s uzavřenou ozvučnicí

 

ZVUKOVÉ CHARAKTERISTIKY

Výkon zesilovače:

1250W RMS, 3000W dynamický

Frekvenční rozsah:

Celková frekvenční odezva: 10,5Hz - 300Hz
Frekvenční odezva ± 3dB: 18,7Hz – 120Hz
Low Pass Crossover: 40Hz – 199Hz nastavitelné (80Hz - 24 dB/octave)
High Pass Crossover: 80Hz – 100Hz 6 dB/octave

Fázový posun:

0° až 180° (variabilní v 15. stupních)

Ekvalizér:

Automatická kalibrace 8 pásem, 6 předvoleb pro zvukové žánry

 

 

KONEKTIVITA

Vstupy:

RCA (nominální impedance 47k), XLR (nominální impedance 10k), reproduktorové terminály L+R, XLR mikrofonní vstup

Výstupy:

RCA, XLR

MĚNIČE

Aktivní:

250 mm přední strana 

Provedení měniče:

Membrána: sklolaminát Rohacell Laminate
Magnet 15,9kg
Hlasová cívka, šest vrstev 
Ø 65mm

ROZMĚRY

Šířka:

330 mm

Výška:

360 mm

Hloubka:

420 mm 

PROVEDENÍ

Povrchová úprava:

Černý klavírní lak - Black gloss ebony

Ovládací prvky:

Dálkový ovladač, kalibrační mikrofon, display na přední straně a ovládací prvky s konektivitou na přední a zadní straně.

Váha (netto):

34 kg

Doplňkové parametry

Kategorie: Subwoofery
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 34 kg

Společnost Velodyne Acoustics je jednoznačně nejznámější a nejlépe světově hodnocený výrobce subwooferů. Inovativní konstrukce, precizní provedení a výjimečné zvukové vlastnosti si získaly široké uznání v řadách odborníků, audiofilů i nadšenců domácího kina. David Hall – zakladatel společnosti Velodyne

Zakladatel David Hall postavil svou vizi na myšlence omezení nebo úplného odstranění zkreslení zvuku reproduktorů. Poprvé využil svých znalostí z oblasti vývoje složitých součástí na přesné měření pohybu v roce 1983 při konstrukci zpětnovazebního systému HGS (servo s vysokým zesílením) používaného k měření a řízení pohybu velkých basových měničů. Výsledkem byly servem řízené subwoofery řady ULD (ultranízké zkreslení), které zaznamenaly revoluční úspěch významem srovnatelný s technologiemi na snížení šumu firmy Dolby Laboratories. Tato patentovaná technologie snížila zkreslení reproduktorů z tehdy standardní hodnoty 15–30% na dosud nepředstavitelnou úroveň pod 1% při 105dB. Společnost Velodyne tím vytvořila definici moderní kategorie subwooferů a do oblasti reprodukce hudby i domácího kina zavedla pojem reprodukce hlubokých, přesných a dynamických basů.

V dnešní době společnost Velodyne používá filozofii „úplné systémové konstrukce“, která je patrná na každém jejím výrobku. Toto jedinečné pojetí konstrukce reproduktorů je výsledkem spojení technických inovací ve stylu „Silicon Valley“ s výrobními technologiemi používajícími přísné tolerance, na jejichž spolupráci je postaven vývoj a výroba nejdokonalejších systémů reprodukce zvuku na světě.