Shunyata Research Alpha V2 XLR kabel

Neohodnoceno
69 990 Kč 73 890 Kč 77 790 Kč 81 690 Kč 85 590 Kč 89 490 Kč 93 390 Kč 97 290 Kč 101 190 Kč od 69 990 Kč
Skladem Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Zvolte variantu
Varianta

Symetrický propojovací kabel Alpha (kroucená dvoulinka o průměru vodičů 16 awg/1,3 mm) používá exkluzivní patentovanou technologii TAP polarizátoru. Tento modul snižuje elektromagnetické polarizační zkreslení a zlepšuje zvukové vlastnosti kabelu. Technologie ETRON zabraňuje mikro zkreslení signálového kabelu, vyvolanému dielektrickou absorpcí. Použitá vysoce čistá (OFE) monokrystalická měď (zpracovaná technologií Ohno), konstrukce kabelu VTX (duté jádro), drahé fluorokarbonové dielektrikum a kvalitní stínění, zajišťují propojení přístrojů ve skutečně referenční kvalitě. Kabel je ošetřen KPIP procesingem. Používá vlastní firemní XLR konektory se zlatými kontakty. Dodává se ve standardní délce set 2 x 1 m, případně je možné objednat i ve větší délce (příplatek za dalších 2 x 0,25 m je 3900 Kč).

Detailní informace

Detailní popis produktu

TECHNOLOGIE

ΞTRON® je technologie vyvinutá společností Shunyata Research, která zabraňuje dielektrické absorpci a opětovnému vyzařování při přenosu signálu. Vyžaduje speciální typ vodiče, který má dvě signálové cesty a obvod pro kompenzaci elektrického pole, který brání vzniku náboje izolace. Kabely ‌ΞTRON® zachovávají integritu zdrojového signálu i při použití velmi dlouhých kabelů. Patent US 8,912,436, Patent Ch ZL201180047344.2.

 

TAP (‌‌Transverse Axial Polarizer) je zařízení, které interaguje s elektromagnetickým polem generovaným signálem putujícím po signálním kabelu. ‌‌TAP zlepšuje zvukový výkon kabelu úpravou chování elektromagnetické vlny, která obklopuje signálový kabel. Ve skutečnosti ‌‌TAP blokuje podélně orientované vlny, zatímco prochází příčně orientované vlny. Zvukový efekt je jako použití polarizovaných slunečních brýlí ke snížení odraženého slunečního světla. Korekce polarizačního mikrozkreslení snižuje to, co někteří nazývají zvukovým oslněním. ~ Prochází procesem patentování ~

 

‌‌ArNi® je typ drátu vytvořený společností Shunyata Research navržený tak, aby byl drátem nejvyšší kvality, který je k dispozici pro zviukové účely. Začíná to nejvyšší dostupnou mědí – OFE C10100 nebo Ohno (single crystal). Poté se formuje do virtuálních dutých trubic, které eliminují nežádoucí efekty a zkreslení vířivými proudy. Kromě toho drát prochází patentovaným procesem KPIP™.

 

Exkluzivní vodiče ‌VTX™ společnosti Shunyata Research jsou vyrobeny ve tvaru virtuálních trubek. Jádro vodiče je zcela duté, což minimalizuje nežádoucí efekty a náhodné vířivé proudy. Jsou vyráběny s použitím slitiny OFE Alloy-101. 

 

 

Ohno drát, nazývaný také ‌PCOCC, byl vynalezen v roce 1986 profesorem Atsumi ‌Ohnem z Chiba Institute of Technology v Japonsku. Měděný drát je vytvořen procesem vytlačování, který protahuje tyč studené mědi malým otvorem, který vytváří mnohočetné krystalické hranice. Naproti tomu drát ‌‌Ohno se vyrábí procesem využívajícím vyhřívané formy, které odlévají drát za vzniku jediné krystalické struktury. ‌‌Ohno drát (wire) je dobře známý pro své výjimečně čisté zvukové kvality, bez obvyklého zrna.

 
 
 
KPIP Blackbird Processor

KPIP™ PROCESSING(zpracování)

Vlastní proces inverze kinetické fáze od společnosti Shunyata Research zahrnuje čtyři dny nepřetržitého zpracování KPIP™, které dramaticky zkrátí dobu vypalování a výrazně zlepší zvukový výkon a přináší uvolněnou a realistickou prezentaci.

Doplňkové parametry

Kategorie: XLR kabely
Záruka: 2 roky
Technologie/typ kabelu: ΞTRON® twin-axial
Vodiče: ArNi ® VTX / OFE / Ohno
Dielektrikum: fluorocarbon
Konektory: SR-XLR-y
TAP Modul: ano / 2 x 1 kus
Zpracování KPIP: 4 dny
Standardní délka setu: 2 x 1 m
Zajištění bezpečnosti: Testy kontinuity a polarity – dvěma techniky HiPOT testuje porušení izolace při 1 200 VAC