Shunyata Research Alpha V2 RCA kabel

Neohodnoceno
37 990 Kč 40 840 Kč 43 690 Kč 46 540 Kč 49 390 Kč 52 240 Kč 55 090 Kč 57 940 Kč 60 790 Kč od 37 990 Kč
Skladem Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Zvolte variantu
Varianta

Nesymetrický kabel ALPHA (koaxiální konstrukce o průměru vodičů 16 awg/1,3 mm) používá exkluzivní patentovanou technologii TAP polarizátoru. Tento modul snižuje elektromagnetické polarizační zkreslení a zlepšuje zvukové vlastnosti kabelu. Technologie ΞTRON® zabraňuje mikro-zkreslení signálového kabelu, vyvolanému dielektrickou absorpcí(stínění je zde postříbřené), od XLR verze se liší pouze geometrií a používá vlastní firemní cinch konektory se zlatými kontakty). Dodává se ve standardní délce set 2 x 1 m, případně je možné kabel objednat i ve větší délce (příplatek za dalších 2 x 0,25 m je 2850 Kč).

Detailní informace

Detailní popis produktu

TECHNOLOGIE

ΞTRON® je technologie vyvinutá společností Shunyata Research, která zabraňuje dielektrické absorpci a opětovnému vyzařování při přenosu signálu. Vyžaduje speciální typ vodiče, který má dvě signálové cesty a obvod pro kompenzaci elektrického pole, který brání vzniku náboje izolace. Kabely ‌ΞTRON® zachovávají integritu zdrojového signálu i při použití velmi dlouhých kabelů. Patent US 8,912,436, Patent Ch ZL201180047344.2.

 

TAP (‌‌Transverse Axial Polarizer) je zařízení, které interaguje s elektromagnetickým polem generovaným signálem putujícím po signálním kabelu. ‌‌TAP zlepšuje zvukový výkon kabelu úpravou chování elektromagnetické vlny, která obklopuje signálový kabel. Ve skutečnosti ‌‌TAP blokuje podélně orientované vlny, zatímco prochází příčně orientované vlny. Zvukový efekt je jako použití polarizovaných slunečních brýlí ke snížení odraženého slunečního světla. Korekce polarizačního mikrozkreslení snižuje to, co někteří nazývají zvukovým oslněním. ~ Prochází procesem patentování ~

 

‌‌ArNi® je typ drátu vytvořený společností Shunyata Research navržený tak, aby byl drátem nejvyšší kvality, který je k dispozici pro zviukové účely. Začíná to nejvyšší dostupnou mědí – OFE C10100 nebo Ohno (single crystal). Poté se formuje do virtuálních dutých trubic, které eliminují nežádoucí efekty a zkreslení vířivými proudy. Kromě toho drát prochází patentovaným procesem KPIP™.

 

Exkluzivní vodiče ‌VTX™ společnosti Shunyata Research jsou vyrobeny ve tvaru virtuálních trubek. Jádro vodiče je zcela duté, což minimalizuje nežádoucí efekty a náhodné vířivé proudy. Jsou vyráběny s použitím slitiny OFE Alloy-101. 

 

 
Shunyata Research používá pro výrobu svých drátových výrobků pouze kvalitní měď nejvyšší čistoty. ‌‌OFE 101 (Alloy) nebo ‌‌C10100 je nejvyšší třída mědi s minimální čistotou 99,99 % a hodnocením vodivosti 101 % IACS. OFE je zkratka pro bezkyslíkový elektrolyt a nahrazuje termín OFHC (bezkyslíková vysoká vodivost). ‌‌C10100 je jediný druh mědi, který je doložen písemným certifikátem čistoty. Certifikováno ASTM F68 ‌‌C10100.

 

 

 

Ohno drát, nazývaný také ‌PCOCC, byl vynalezen v roce 1986 profesorem Atsumi ‌Ohnem z Chiba Institute of Technology v Japonsku. Měděný drát je vytvořen procesem vytlačování, který protahuje tyč studené mědi malým otvorem, který vytváří mnohočetné krystalické hranice. Naproti tomu drát ‌‌Ohno se vyrábí procesem využívajícím vyhřívané formy, které odlévají drát za vzniku jediné krystalické struktury. ‌‌Ohno drát (wire) je dobře známý pro své výjimečně čisté zvukové kvality, bez obvyklého zrna.

 

KPIP™ PROCESSING(zpracování)

Vlastní firemní proces inverze kinetické fáze od společnosti Shunyata Research zahrnuje čtyři dny nepřetržitého zpracování KPIP™, které dramaticky zkrátí dobu zahoření a výrazně zlepší zvukový výkon, přináší uvolněnou a zároveň realistickou prezentaci.

KPIP Blackbird Processor
 
KPIP™ (‌‌proces inverze kinetické fáze) vyvinul Caelin Gabriel po letech výzkumu základních příčin různých efektů, jako je zahoření, směrovost drátu a účinky kryogenního ošetření. Zjistil, že existuje základní základní princip, který zahořování a kryogenika řeší pouze „částečně“. Jakmile byl pochopen hlavní princip tohoto procesu, tak bylo možné vytvořit zpracovatelskou techniku a stroj, které by mohly prakticky eliminovat potřebu zahořování a kryogenního zpracování.

Doplňkové parametry

Kategorie: RCA kabely
Záruka: 2 roky
Technologie/typ kabelu: ΞTRON® coaxial
Vodiče: ArNi ® VTX / OFE / Ohno
Dielektrikum: fluorocarbon
Konektory: SR-RCA-y
TAP Modul: ano / 2 x 1 kus
Zpracování KPIP: 4 dny
Standardní délka setu: 2 x 1 m
Zajištění bezpečnosti: Testy kontinuity a polarity – dvěma techniky HiPOT testuje porušení izolace při 1 200 VAC