Shunyata Research Alpha V2 AES/EBU kabel

Neohodnoceno
34 990 Kč 37 090 Kč 39 190 Kč 41 290 Kč 43 390 Kč 45 490 Kč 47 590 Kč 49 690 Kč 51 790 Kč od 34 990 Kč
Skladem Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Zvolte variantu
Varianta
Technologií PMZ vyráběná kroucená dvoulinka z vysoce čisté monokrystalické OFE mědi (zpracovaná technologií Ohno), s fluorokarbonovým dielektrikem, používá jeden CMODE modul (který snižuje zkreslení, vyvolané vysokofrekvenčním šumem). Kabel je zakončen vlastními firemními SR-XLRb-110 konektory. Impedance kabelu je 110 Ω. Dodává se ve standardní délce 1 m, případně je možné kabel objednat i ve větší délce(příplatek za dalších 0,25 m je 2100 Kč).
 
 

Detailní informace

Detailní popis produktu

TECHNOLOGIE

 

Shunyata Research digitalní kabely jsou vyráběny pomocí ‌Precision Matched Z (‌‌PMZ) konceptu. To znamená, že tolerance povrchu vodiče, vytlačování dielektrika a přesnost opleteného stínění jsou udržovány pouze v nepatrných odchylkách. Aby bylo dosaženo těchto nízkých tolerancí, musí vytlačovací a splétací stroje běžet během výrobního procesu na čtvrtinovou rychlost. Výsledkem je lepší výkon díky redukci „jitteru signálu“ vyvolaného kabelem. (Poznámka: Z znamená impedanci).

 

‌‌ArNi® je typ drátu vytvořený společností Shunyata Research navržený tak, aby byl drátem nejvyšší kvality, který je k dispozici pro zvukové účely. Začíná to nejvyšší dostupnou mědí – OFE C10100 nebo Ohno (single crystal). Poté se formuje do virtuálních dutých trubic, které eliminují nežádoucí efekty a zkreslení vířivými proudy. Kromě toho drát prochází patentovaným procesem KPIP™.

 

Exkluzivní vodiče ‌VTX™ společnosti Shunyata Research jsou vyrobeny ve tvaru virtuálních trubek. Jádro vodiče je zcela duté, což minimalizuje nežádoucí efekty a náhodné vířivé proudy. Jsou vyráběny s použitím slitiny OFE Alloy-101.

 

 
Shunyata Research používá pro výrobu svých drátových výrobků pouze kvalitní měď nejvyšší čistoty. ‌‌OFE 101 (Alloy) nebo ‌‌C10100 je nejvyšší třída mědi s minimální čistotou 99,99 % a hodnocením vodivosti 101 % IACS. OFE je zkratka pro bezkyslíkový elektrolyt a nahrazuje termín OFHC (bezkyslíková vysoká vodivost). ‌‌C10100 je jediný druh mědi, který je doložen písemným certifikátem čistoty. Certifikováno ASTM F68 ‌‌C10100.
 

 

Ohno drát, nazývaný také ‌PCOCC, byl vynalezen v roce 1986 profesorem Atsumi ‌Ohnem z Chiba Institute of Technology v Japonsku. Měděný drát je vytvořen procesem vytlačování, který protahuje tyč studené mědi malým otvorem, který vytváří mnohočetné krystalické hranice. Naproti tomu drát ‌‌Ohno se vyrábí procesem využívajícím vyhřívané formy, které odlévají drát za vzniku jediné krystalické struktury. ‌‌Ohno drát je známý pro svůj výjimečně čistý zvuk bez zrna.

 

 

Common-node noise - tedy šum společného uzlu je jiný než diferenciální šum a je mnohem obtížnější jej měřit a eliminovat. Pro co nejčistší zvukový signál společnost Shunyata Research vyvinula filtr CMode, který účinně snižuje šum v běžném režimu, aniž by trpěl efekty zvukové komprese spojené s konvenčními filtry. Snižuje zkreslení vysokofrekvenčního šumu a zároveň poskytuje analogovou přirozenost a hmatatelné ticho na pozadí, které uzavírá propast mezi digitálními a analogovými systémy. – Snižuje šum v běžném režimu.

 

KPIP™ PROCESSING(zpracování)

Vlastní firemní proces inverze kinetické fáze od společnosti Shunyata Research zahrnuje čtyři dny nepřetržitého zpracování KPIP™, které dramaticky zkrátí dobu zahoření a výrazně zlepší zvukový výkon, přináší uvolněnou a zároveň realistickou prezentaci.

KPIP Blackbird Processor

KPIP™ (‌‌proces inverze kinetické fáze) vyvinul Caelin Gabriel po letech výzkumu základních příčin různých efektů, jako je zahoření, směrovost drátu a účinky kryogenního ošetření. Zjistil, že existuje základní základní princip, který zahořování a kryogenika řeší pouze „částečně“. Jakmile byl pochopen hlavní princip tohoto procesu, tak bylo možné vytvořit zpracovatelskou techniku a stroj, které by mohly prakticky eliminovat potřebu zahořování a kryogenního zpracování.

Doplňkové parametry

Kategorie: AES/EBU XLR (symetrické 110Ω) kabely
Záruka: 2 roky
Technologie/typ kabelu: PMZ dvouosý
Vodiče: ArNi ® / VTX / Ohno / OFE
Dielektrikum: fluorocarbon
Charakteristická impedance: 110 ohmů
Konektory: SR-XLRb-110
Modul CMODE: ano / 1 kus
Zpracování KPIP: 4 dny
Standardní délka setu: 1 m
Zajištění bezpečnosti: Testy kontinuity a polarity – dvěma techniky HiPOT testuje porušení izolace při 1 200 VAC