Shunyata Research Alpha USB kabel

Neohodnoceno
34 990 Kč 39 190 Kč 43 390 Kč 47 590 Kč 51 790 Kč 55 990 Kč 60 190 Kč od 34 990 Kč
Skladem Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Zvolte variantu
Varianta

Používá nejlepší vodiče ArNi z čisté monokrystalické mědi (OHNO), v geometrii VTX, s fluorokarbonovým dielektrikem. Napájecí vodiče v kabelu jsou zcela odlišného typu, navržené speciálně pro přenos stejnosměrného napětí, což minimalizuje jakoukoli interferenci s přenášeným signálem. Masivní postříbřený měděný oplet stínění chrání citlivý signál před externím rušením. Kabel používá vlastní firemní USB konektory. Impedance kabelu je 90 Ω. Dodává se ve standardní délce 1,5 m, případně je možné kabel objednat i ve větší délce(příplatek za 0,25 m je 4200 Kč).

V roce 2019 získal tento kabel ocenění Award Winner časopisu Hi-Fi+.

Detailní informace

Detailní popis produktu

TECHNOLOGIE

 

Shunyata Research digitalní kabely jsou vyráběny pomocí ‌Precision Matched Z (‌‌PMZ) konceptu. To znamená, že tolerance povrchu vodiče, vytlačování dielektrika a přesnost opleteného stínění jsou udržovány pouze v nepatrných odchylkách. Aby bylo dosaženo těchto nízkých tolerancí, musí vytlačovací a splétací stroje běžet během výrobního procesu na čtvrtinovou rychlost. Výsledkem je lepší výkon díky redukci „jitteru signálu“ vyvolaného kabelem. (Poznámka: Z znamená impedanci).

 

TAP (‌‌Transverse Axial Polarizer) je zařízení, které interaguje s elektromagnetickým polem generovaným signálem putujícím po signálovém kabelu. ‌‌TAP zlepšuje zvukový výkon kabelu úpravou chování elektromagnetické vlny, která obklopuje signálový kabel. Ve skutečnosti ‌‌TAP blokuje podélně orientované vlny, zatímco prochází příčně orientované vlny. Zvukový efekt je jako použití polarizovaných slunečních brýlí ke snížení odraženého slunečního světla. Korekce polarizačního mikrozkreslení snižuje to, co někteří nazývají zvukovým oslněním.
~ V procesu patentování ~

 

‌‌ArNi® je typ drátu vytvořený společností Shunyata Research navržený tak, aby byl drátem nejvyšší kvality, který je k dispozici pro zviukové účely. Začíná to nejvyšší dostupnou mědí – OFE C10100 nebo Ohno (single crystal). Poté se formuje do virtuálních dutých trubic, které eliminují nežádoucí efekty a zkreslení vířivými proudy. Kromě toho drát prochází patentovaným procesem KPIP™.

 

Exkluzivní vodiče ‌VTX™ společnosti Shunyata Research jsou vyrobeny ve tvaru virtuálních trubek. Jádro vodiče je zcela duté, což minimalizuje nežádoucí efekty a náhodné vířivé proudy. Jsou vyráběny s použitím slitiny OFE Alloy-101. 

 

Ohno drát, nazývaný také ‌PCOCC, byl vynalezen v roce 1986 profesorem Atsumi ‌Ohnem z Chiba Institute of Technology v Japonsku. Měděný drát je vytvořen procesem vytlačování, který protahuje tyč studené mědi malým otvorem, který vytváří mnohočetné krystalické hranice. Naproti tomu drát ‌‌Ohno se vyrábí procesem využívajícím vyhřívané formy, které odlévají drát za vzniku jediné krystalické struktury. ‌‌Ohno drát je známý pro svůj výjimečně čistý zvuk bez zrna.

 

KPIP™ PROCESSING (zpracování)

Vlastní firemní proces inverze kinetické fáze od společnosti Shunyata Research zahrnuje čtyři dny nepřetržitého zpracování KPIP™, které dramaticky zkrátí dobu zahoření a výrazně zlepší zvukový výkon, přináší uvolněnou a zároveň realistickou prezentaci.

KPIP Blackbird Processor
 

KPIP™ (‌‌proces inverze kinetické fáze) vyvinul Caelin Gabriel po letech výzkumu základních příčin různých efektů, jako je zahoření, směrovost drátu a účinky kryogenního ošetření. Zjistil, že existuje základní základní princip, který zahořování a kryogenika řeší pouze „částečně“. Jakmile byl pochopen hlavní princip tohoto procesu, tak bylo možné vytvořit zpracovatelskou techniku a stroj, které by mohly prakticky eliminovat potřebu zahořování a kryogenního zpracování.

Doplňkové parametry

Kategorie: USB kabely
Záruka: 2 roky
Typ kabelu: SR-USB-a
Vodiče: ArNi®, Ohno, PMZ, VTX
Dielektrikum: fluorocarbon
Konektory: SR-USB-Conn
TAP Modul: ano / 1 kus
Zpracování KPIP: 4 dny
Standardní délka: 1,5 m
Zajištění bezpečnosti: Testy kontinuity a polarity – dvěma techniky HiPOT testuje porušení izolace při 1 200 VAC