REL No.32

Neohodnoceno
Značka: REL Acoustic
297 990 Kč
Skladem (1 ks)

No.32 představuje výsledek úsilí, výzkumu a znalostí získaných během posledních tří desetiletí výroby subwooferů REL. Nic, co tato anglická společnost doposud vytvořila, nekonkuruje rychlostí, agilitou, množstvím detailů a živými dynamickými kontrasty, které přináší No.32. Představuje vrchol značných zkušeností společnosti REL a stává se novým firemním standardem pro budoucí inovace. Pozoruhodný zvukový počin, překonávající svého slavného předchůdce No.25, který byl před několika lety vyhlášen produktem desetiletí. Má výkon 1.000 wattů, 380 mm měnič z čistých uhlíkových vláken a má vynikající skříň, jejíž výroba vyžaduje tři týdny práce. Každá z těchto funkcí však pouze naznačuje, co je potřeba k tomu, aby se No.32 usadil na vrcholu nabídky REL.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Často se říká, že forma následuje funkci. Pak tedy kabinet No.32 následuje křivky zavedené před více než deseti lety na původním modelu Gibraltar. Tyto křivky následně v zadních rozích klesají – toto provedení je obtížné, ale vytváří jedinečný krásný efekt. Trojitě pokovené ocelové rukojeti jsou zasazeny do elipsovitých prohlubní, aby umožnily bezpečné uchopení, které je nutné při zvedání předmětu vážícího téměř 90kg. Na vnitřní straně madla se nachází opěrná deska tlustá více než půl palce a je tvarovaná tak, aby kopírovala vnitřní povrch, což poskytuje masivní pevnou strukturu. Nové zpracování vrchního štítku No.32 kombinuje materiály, které se v jeho designu objevují nejčastěji – destička z uhlíkového vlákna, použitého v měniči, je vložena do leštěného rámečku z lité slitiny, ten je pak zakončen 3 vrstvami pokovení pro dosažení lesku připomínajícího drahokam. Celkový design vypovídá o pozoruhodném úsilí, které bylo vynaloženo na zajištění toho, aby No.32 byl stejně nápadný vizuálně jako technicky.

Stejně jako u všech subwooferů REL je srdcem a duší No.32 jeho 380 mm měnič. Jeho membrána je vyrobena výhradně z uhlíkových vláken. Kromě toho je povrch primární membrány překryt v jejím středu dalším plátem z uhlíkových vláken. Tato konstrukce má za následek mnohem tužší měnič, který má vynikající samotlumící vlastnosti, odstraňuje i drobné rezonance, které mohou rušit reprodukci jemných detailů, a přitom udržuje pohybující se hmotu na absolutním minimu. Odpružení měniče umožňuje celkový zdvih 100 mm, což je obrovská hodnota pro takto velkou membránu. To jsou některá z tajemství jeho výkonu. Výsledkem je transparentnost spojená s obrovskou dynamikou.

1.000wattový zesilovač v No.32 byl používán již v jeho předchůdci, modelu No.25, více než sedm let. Tisíce těchto zesilovačů se používají po celém světě a jsou vzorem spolehlivosti. Jeho implementace v No. 32 však umožňuje nejširší možné dynamické výkyvy. Duální parametrické ekvalizéry No.32 také umožňují robustní a rovnou odezvu v nejnižších rozsazích až pod 20 Hz. Pokud je druhý EQ nastaven na frekvence nad bodem výhybky, No.32 dokonale splývá s hlavními reproduktory a současně snižuje rezonance v místnosti.

K subwooferu je dodáváno dálkové ovládání, umožňující volbu pracovní frekvence výhybky, volbu fáze, parametrického ekvalizéru a samozřejmě úrovně zesílení pro vstupy LFE a low level.

Doplňkové parametry

Kategorie: Subwoofery
Záruka: 2 roky nebo 3 roky po registraci
Hmotnost: 85 kg
Frekvenční rozsah: od 15Hz (-6dB)
Vstupy: 1 x LFE RCA, 1 x LFE XLR, 1 x low level RCA (L+R), 1 x low level XLR (L+R), 1 x Speakon
Výstupy: 1 x LFE XLR, 1 x Speakon, 1 x XLR (pro připojení dalšího No.32 nebo No.31)
Výkon: 1.000 W

REL No.32