Pro-Ject X-tension 10 Evolution

Neohodnoceno
Značka: Pro-Ject
ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA
pro ject x tension 10 evolution.jpg4
97 990 Kč
Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Na objednávku Skladem u dodavatele Na objednávku Na objednávku Zvolte variantu
Varianta

Pro-Ject X-tension 10 Evolution předstauje skutečný High-endový gramofon nejvyšší třídy oceněný mnoha renomovanými audio magazíny. Všechny hifi nadšence jistě potěší, že výroba i nadále probíhá u nás v České republice v SEV Litovel. Dodáván je bez přenosky.

  

Detailní informace

Detailní popis produktu

To nejlepší od výrobce Pro-Ject v klasickém, stylovém "retro" hávu. Špičkový High-End gramofon Xtension 10 Evolution byl navržen a sestrojen s neomezeným rozpočtem tak, aby zůročil všechny nabité zkušenosti konstruktérů Pro-Ject. Absolutní mechanické přesnosti a dokonalost zvuku vděčí za klasický analogový koncept z osmdesátých let, zkombinovaný s nejlepšími technologiemi, jaké jsou dostupné v současnosti.

Xtension 10 Evolution dostal vylepšené magnetické řešení podstavy, jako např. magneticky "odpružené" nožky, díky kterým gramofon "levituje" nad povrchem. Spojte toto řešení s hmotností gramofonu (22 kg) a je jasné, že vibrace nedostanou sebemenší šanci ohrozit jedinečný poslechový zážitek, který tento gramofon nabízí.

Talíř je velmi těžký (5,7 kg), vyrobený ze speciální slitiny kovů, s vnitřní stranou utlumenou sorbotanem. Vrchní část je tvořena recyklovanými vinyly, které tvoří ten nejlepší podklad pro gramofonovou desku. Celá tato "sendvičová" konstrukce je následně "zapečena" a velice pečlivě vyvážena.

Tento nepřekonatelný technický základ je osazen 10" ramenem z uhlíkových vláken – Pro-Ject 10cc Evolution, extrémně tichým hnací motorem a integrovaným Speed Boxem SE, který přesně řídí otáčky a umožňuje elektronické přepínání a korekci rychlosti otáčení talíře.

Kvalitu tohoto gramofonu dokládají mnohá ocenění renomovaných hi-fi magazínů. Viz přehled recenzí níže...

 

Technické parametry

Rychlost: 33, 45 rpm i 78 (elektronicky)

Pohon: Řemínkový

Integrovaný Speed Box SE

Talíř: průměr: 300 mm, hmotnost 5,7 kg

Odchylka rychlosti: ± 0,09 %

Kolísání otáček: ± 0,01 %

Odstup signál/šum: - 73 dB

Rameno: 10" Pro-Ject 10cc Evolution (ef. délka 254 mm), 8,5 g

Přesah: 16 mm

Přítlak: 10 - 30 mN

Rozměry (Š x V x H): 480 x 235 x 400 mm

Hmotnost: 22 kg

Výstup: Cinch (RCA)

 

Recenze

Conclusion

That last sentence is no exaggeration: I’ve had Pro-Ject’s Classic Xtension 10 Evolution here for quite a few months, and even after listening to countless LPs with it, I’m still impressed. Its big, solid sound, expressive dynamic capabilities, and effortless timing and tunefulness made listening to records great fun, regardless of musical genre. What’s more, its kindness to worn or noisy records was a major boon to one who frequents garage sales and Goodwill stores for his vinyl fixes.

Kompletní recenze zde

 

„Guten Tag, ich möchte einfach nur meine Schallplatten hören. Aber in allerbester High-End-Qualität. Und unkompliziert. Und zu einem guten Preis.” – Kein Problem!

Kompletní recenze zde

 

Fazit: Sehr sexy! Mit der Xtension-Ortofon-Kombination hat Pro-Ject einen echten Überflieger im Programm, das Preis-Klang-Verhältnis ist geradezu unverschämt gut! Wer günstig eine endgültige und tolle analoge Lösung im klassischen Gewand sucht, kann bedenkenlos zugreifen!

Kompletní recenze zde

Doplňkové parametry

Kategorie: Gramofony
Záruka: 2 roky