Pro-Ject RPM 9 Carbon

Neohodnoceno
Značka: Pro-Ject
ZDARMAZDARMA
pro ject rpm 9 carbon
67 490 Kč
Na objednávku

Pro-Ject RPM 9 Carbon - designový gramofon audiofilské konstrukce s 9" karbonovým ramenem. Všechny hifi nadšence jistě potěší, že výroba i nadále probíhá u nás v České republice v SEV Litovel. Dodáván je bez přenosky.

   

Detailní informace

Detailní popis produktu

" Velká síla tohoto gramofonu spočívá v tom, že nemá žádné slabiny a ani v nejmenším nepřehrává hudbu nudně. RPM 9 Carbon je technicky propracovaný stroj, který opravdový audiofilové budou považovat za skrytého šampiona. Tento gramofon se zdá být grálem se kterým můžete ukončit svoje hledání " Carsten Bussler - HIFI STATEMENT

Gramofon RPM 9 Carbon. snoubí všechny získané poznatky a nové technologie vycházející z dlouholetého vývoje. Předchozí verze RPM 9, RPM 9.1 a RPM 9.2 vždy patřily v nabídce firmy Pro-ject mezi nejzajímavější, zejména svým technickým provedením. Tento nejnovější model verze posouvá gramofon opět o poznání dále.

Základna gramofonu je vyrobena z homogenní MDF desky opracované na CNC strojích. Aby se eliminovaly případné vlastní rezonance materiálu, jsou v základně vyfrézované kapsy, které jsou vyplněné ocelovými peletkami. Celá deska je pak potažena vrstvou karbonu, který je na desku lisován za tepla.

Talíř je nově u tohoto modelu vyroben z hliníkové slitiny. Na spodní části je vybaven celoobvodovým TPE tlumením, takže jako celek je akusticky inertní. Ložisko talíře je řešeno jako invertní, tj. mosazné pouzdro je nalisované do těla talíře a na ose otáčení je umístěna keramická kulička. Talíř má na sobě vrchní vinylovou vrstvu. Vzhledem k jeho celkové hmotnosti 7,2 kg se jedná o skvělý setrvačník, který zajišťuje maximální stabilitu otáček.

Motor je uložen na robustní ocelové základně a je napájen spínaným (DC) zdrojem. Stabilita otáček je rovněž hlídána integrovaným Speed boxem, který je nejen přesně řídí, ale i umožňuje elektronické přepínání rychlosti 33 a 45 ot./min.

Šasi gramofonu je umístěno na třech magnetických nožkách a gramofon tak prakticky plave na vzduchovém polštáři. Díky této vlastnosti je zajištěno dokonalé odstínění gramofonu od vibrací z okolí.

Gramofon je osazen karbonovým ramenem 9cc Evolution, které zajišťuje precizní vedení přenosky v drážce. Rameno je vybaveno flexibilními kabely z vysoce kvalitní mědi. Spodní napojení kabeláže je do 5 PIN konektoru. V ceně gramofonu je kabel 5 PIN – 2 x RCA řady Connect It CC. Lze objednat i verzi s XLR konektory.

V této cenové kategorii se jedná hi-tech výrobek, který může být ozdobou každého interiéru a to nejenom pro svůj elegantní design, ale samozřejmě i pro výborný zvukový projev. To vše dokládají mnohá ocenění renomovaných hi-fi magazínů. Viz přehled recenzí níže...

 

Technické parametry

Rychlost: 33 nebo 45 rpm (elektronicky přepínání rychlosti)

Pohon: Řemínkový

Talíř: Průměr 300 mm, hmotnost 7,2 kg

Odchylka rychlosti: ± 0,1 %

Kolísání otáček: ± 0,06 %

Odstup signál / šum: -75 dB

Rameno: Pro-Ject 9cc Evolution, 9" (efektivní délka 230 mm), hmotnost 8 g,uhlíkové vlákno

Přesah: 18 mm

Přítlak: 10 - 35 mN

Rozměry (Š x V x H): 440 x 180 x 325 mm

Hmotnost: 16,7 kg

 

Recenze

A dramatic experience

U.K., 04.2021

• Pro-Ject’s heavy platter, large main bearing, and solid plinth worked together well to give strong dynamics, having speed and strength.

• Hand drums came over as cleanly fast; there was superb mid-band sound staging.

• The Pro-Ject showed itself to be clean and analytical, digging out a wealth of fine detail and placing it on a lavishly broad sound stage.

Midband clarity and sharpness of sound stage imaging being vivid. It is highly analytical.

• The Pro-Ject RPM9 Carbon, with its external servo-motor, is strongly built, relying on a sturdy plinth with a large main bearing and massively heavy platter.

• The arm gave great mid-band insight.

• In all then, a sound that was deeply revealing, shining a spotlight onto all areas.

• A High-resolution, specialised silent turntable capable of forensic insight with revealing mid-band and fully balanced working.

Review
Noel Keywood

The RPM 9 Carbon SuperPack, is an absolute no- brainer Pro-Ject offer!

Germany, 01.2020

  Sovereignty, a pitch-black background during quiet passages and pauses characterize his character. Or put more accurately: The Pro-Ject RPM 9 Carbon simply plays relaxed.

  It just seems to know how to do it, shaking the darkest tones out of his sleeve with appropriate darkness and sound pressure.

  The hell bells rang so powerfully and spaciously against a pitch-black background that it was almost eerie and somewhat creepily beautiful.

  When the guitar riffs and drums finally kicked in, there was pure enthusiasm. The RPM 9 demonstrated a great sense of rhythm. All instruments sound differentiated instead of suffocating in a carpet of noise. Even the smallest of sound structures, no matter how nuanced, was easy to follow – if you felt like analyzing.

  Classical music also impressed in terms of spaciousness, positioning and, timbre fidelity

  Strings and wind instruments came across as real and authentic in their timbres in a way I‘ve seldomly heard before.

  Subjectively, everything was just right! Instruments had “air to breathe” just enough space around them, and the depth was impressive. I tip my hat, sir!

Kompletní recenze zde

Review

Doplňkové parametry

Kategorie: Gramofony
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 16.5 kg