Nordost Odin 2 SPDIF

Neohodnoceno
Značka: Nordost
264 990 Kč 337 490 Kč od 264 990 Kč
Na objednávku Na objednávku Zvolte variantu
Varianta

Bezpečný přenos digitálních dat závisí na dosažení přesné impedance uvnitř přenosového řetězce. Přenosový standard SPDIF vyžaduje 75 ohmové koaxiální vedení, avšak je překvapující, jak málo kabelů tuto specifikaci splňuje. Kabel Odin 2 SPDIF je skutečný 75 ohmový vodič, využívající koaxiální konstrukce Dual Mono-Filament a extrémně čisté FEP izolace. Tato pokročilá topologie umožňuje dosáhnout vynikajícího elektrického výkonu a geometrické přesnosti bez ohledu na délku kabelu. Digitální kabel Odin 2 zajišťuje vysokou rychlost, nízkou ztrátovost a díky zakončení BNC je zachován standard 75 Ohm, a to i přes konektory. Každý kabel je opatřen pozlacenými konektory HOLO:PLUG BNC, které mají minimální vliv na procházející signál a dodáván s pozlacenými BNC-RCA adaptéry, které zajišťují konzistentní výkon kabelu v libovolné kombinaci koaxiálních vstupů nebo výstupů. Postříbřené měděné vodiče s pevným jádrem o čistotě 99.999999%.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Digitální kabely Odin 2 SPDIF jsou vyráběny pomocí nejmodernějších technologií, dodržování přísných norem a přesnosti zpracování. Tato zvýšená pozornost věnovaná kabelům během výrobní fáze zaručuje nízkou toleranci charakteristických impedancí nezbytných pro zajištění větších hudebních detailů, prakticky bez ovlivnění chybou časování – jitteru. Odin 2 SPDIF rovněž těží z mechanicky vyladěných délek vodičů, které byly pečlivě vypočteny tak, aby se snížil vnitřní mikrofonní efekt a vysokofrekvenční rezonanční impedance v kabelu. Kombinací těchto technologií je kabel s extrémní šířkou přenosového pásma, které je nezbytné pro přenos dat beze ztrát. Citlivý digitální signál je navíc chráněn technologií TSC, která vytváří spolehlivý virtuální štít proti škodlivému elektromagnetickému a vysokofrekvenčnímu záření.

Průřez vodičů: 1 x 14 AWG. Celkové stínění kabelu: pokryto 100%. Rychlost přenosu: 90% rychlosti světla.

Doplňkové parametry

Kategorie: Koaxiální RCA kabely (75Ω) S/PDIF / případně BNC (s RCA adaptéry)
Záruka: 2 roky

Americká firma Nordost byla založena v roce 1991, a již za tuto poměrně krátkou dobu, si vydobyla značnou prestiž ve světě high-end a respekt u posluchačů po celém světě. K výrobě využívá firma nejnovější technologie z oblasti medicíny, její kabely jsou osazeny precizními vodiči, vyvinutými pro potřeby kosmického průmyslu ve spolupráci s agenturou NASA. Podpora z oblasti kosmických letů a mikrochirurgie, umožnila firmě provádět takto pokročilé výzkumné programy a následně i výrobu nezvyklých, dokonalých produktů.

Prvním produktem firmy Nordost uvedeným na trh, byl revoluční - plochý reproduktorový kabel Flatline Gold s tvrdou izolací. Jeho nevídané zvukové vlastnosti způsobily to, že brzy se staly ploché kabely specialitou Nordostu. Rychlý technologický postup pak přinesl rozvoj firmy, která začala nabízet širokou nabídku produktů v různých cenách, produktů s doposud nevídaným poměrem ceny a kvality. Nordost přišel také s nezvyklým přístupem k prodeji svých výrobků tím, že začal otevřeně demonstrovat a porovnávat své výrobky s konkurencí. Tato strategie se ukázala jako velmi efektivní a časem se prezentace kabelů Nordost staly vyhledávanými na High-End výstavách po celém světě.

Kabelem, který přivedl firmu do světa igh-end, byl model označený zkratkou SPM z roku 1997, což označuje rychlost, preciznost a muzikálnost. Tento kabel slučuje plochý profil použitý v předchozím modelu s měděnými vodiči pokrytými vrstvou stříbra. SPM se rychle stal vzorem pro ostatní producenty, sbírajíc dokonalá ocenění recenzentů i audiofilů z celého světa.

Dalším krokem vpřed bylo využití inovativní izolační technologie, nazvané Micro Mono – Filament. Ta byla výsledkem výzkumů, prováděných nad možnostmi jednotlivých vodičů a zachováním jejich vlastností. Výsledkem pak bylo využití antistatického spreje ECO 3 a zařízení pro vyhřívání kabelů CBID. Tyto technologie byly prvně použity v interkonektu Quattro-fil.

Sloučením všech dosavadních poznatků a technologií pro využití litých vodičů OFC pokrytých vrstvou stříbra, uvedl Nordost v roce 1999 na trh model Valhalla, kabel, který otevřel nové obzory v oblasti reprodukce zvuku. Ten okamžitě převzal na trhu výsadní pozici modelu SPM, stal se novým etalonem a započal éru stíněných interkonektů a následně kabelů digitálních i napájecích.

Současně s uvedením této série byla představena nová pokročilá technologie nazvaná Dual Micro Mono-Filament, která umožnila další snížení dielektrického efektu. Kabel Valhalla pak byl v roce 2003 ještě doplněn o síťový kondicionér Thor a další tři podobné systémy, vybavené technologiemi z mikro vláken. Valhalla rovněž dala základ pro vznik reproduktorových i linkových kabelů řady Norse, která nabídla technologie Dual Micro Mono-Filament v kategoriích podstatně přístupnějších cenově.

 Nejvíce spektakulární však jsou výsledky z posledního desetiletí. V roce 2007 Nordost doslova šokoval celou komunitu high-end tím, že uvedl na trh vlajkovou loď Odin. Využitím technologie Dual Micro Mono-Filament společně s novým, revolučním systémem stínění v interkonektech a napájecích kabelech, dosáhl Nordost tak precizně provedených a komplexních kabelů, jako nikdy předtím. Žádný jiný kabel nebyl schopen konkurovat modelům Odin.

V současné době již Nordost nabízí druhou generaci modelů Odin 2, Valhalla 2 i celé řady Norse 2. Všechny současné modely využívají patentovaný systém stínění materiálem FEP - Flourinated Ethylene Propylene, všechny vodiče jsou vyrobeny z ultračisté bezkyslíkaté mědi a potaženy vrstvou stříbra o síle 60 mikronů. Stěžejní je však využití technologie Precision Micro Mono-Filament pro kabely repro a Dual Mono-Filament pro interkonekty. Díky všem těmto materiálům a technologiím, dosahují kabely parametrů (kapacita a indukčnost) blížících se nule, takže rychlost šíření signálu v kabelech repro je vyšší než 96% a v interkonektech vyšší než 80% rychlosti světla. Kabely se tedy chovají téměř, jako by v systému vůbec nebyly.

 Nikdy dříve žádný konkurent nebyl schopen vydobýt tolik možností a informací z audio přístrojů. Nikdy dříve si posluchači nebyli schopni uvědomit, jak důležité jsou vysoce kvalitní kabely pro reprodukci zvuku a obrazu. Nikdy dříve nevložila žádná firma tolik úsilí do výzkumu, aby odkryla veškerá tajemství chování vodičů a následně aplikovala tolik unikátních technologií při výrobě kabelů ve všech cenových kategoriích. Nordost je firmou naprosto oddanou hledání nejlepšího zvuku, skrze využívání nejmodernějších technologií. Nordost is really making the connection!

Všechny kabely jsou vyráběny ručně v USA ve státě Massachusetts přímo v centrále firmy a poté distribuovány do více než 70 zemí světa.