Jarní novinky z Norska - Electrocompaniet

 

Electrocompaniet TANA L-2 / SL-2

Bezdrátová reprosoustava TANA L-2

a

Bezdrátový reproduktor s vestavěným streamerem Electrocompaniet TANA SL-2

Norská firma Electrocompaniet, která dosáhne svého prvního půlstoletí existence, nadále vykazuje rovnováhu mezi purismem a obchodním smyslem neobvyklým ve světě High End. A to s produkty tak atraktivními, jako je nový aktivní reproduktor s vestavěným streamerem Tana SL-2, integrovaným do nádherné řady EC Living od Electrocompaniet a aktualizovanou verzí oceňované Tana SL-1. Jak název napovídá, cílem řady EC Living je přinést modernímu životnímu stylu - kde je zásadní design, nové technologie a také velmi dobrý poměr kvalita / cena - zkušenosti a vášeň skandinávské firmy pro dobře provedené věci. To znamená svobodu ovládání a modularitu, stejně jako připojení k internetu, okamžitý přístup k nejpopulárnějším online hudebním službám a vynikající muzikálnost, to vše doplněné avantgardní estetikou, která je umocněna přítomností vysoce kvalitních materiálů.

Prvním vrcholem nového modelu Tana SL-2 je, že jeho kabinet je stále stabilnější než u předchůdce, reproduktory jsou namontovány na jeho horní části a základna i zadní panel jsou vyrobeny z hliníku. Skutečné inovace nového modelu Electrocompaniet však spočívají, byť založené na původním Tana SL-1, ale s novým šasi a novým softwarem, který umožňuje rozšířit jak funkčnost, tak celkovou kvalitu. Kromě toho je SL-2 vybaven modulem zesilovače v nové faktuře třídy AB, který poskytuje nepřetržitý víkon 150 wattů. Zpracování signálu je prováděno „čipem“ DSP s 32bitovým systémem, který umožňuje jak extrémně přesné ovládání reproduktorů, tak optimalizaci různých nastavení zvuku provedených uživatelem. Pokud jde o akustickou konfiguraci, nový Electrocompaniet má obousměrný systém, který je doplněn pasivním zářičem pro rozšíření basové odezvy. Jako zařízení pro streamování začíná SL-2 s modulem Wi-Fi vyhovujícím standardu IEEE 802.11ac s MIMO, ačkoli jej lze také integrovat do sítě sítí přes rozhraní Gigabit Ethernet s konektorem RJ45.

V tomto smyslu SL-2 zpočátku funguje jako DLNA renderer a zároveň můžete pohodlně přistupovat k online hudebním službám jako Spotify Connect, TIDAL, TIDAL Connect a Qobuz a také k internetovému rádiu. Kromě toho Electrocompaniet podporuje nejen Google Chromecast a Apple AirPlay, ale také Apple AirPlay 2, včetně homologace Roon Ready. Pokud jde o formáty digitálních souborů, SL-2 je kompatibilní s MP3, AAC, OggV Vorbis, WMA, WAV, ALAC a FLAC, zatímco z hlediska rozlišení zvládne signály PCM až 24 bit / 192 kHz a DSD až DSD128. A pokud jde o konektivitu, nový Electrompaniet je kompatibilní s Bluetooth, obsahuje digitální koaxiální a optické vstupy, stejně jako USB port, který vám umožní používat velkokapacitní paměťové jednotky, jako by to byl zdroj zvuku. Tana SL-2 lze bezdrátově rozšířit na stereofonní konfiguraci - nebo monofonní ve dvou místnostech - přidáním odpovídajícího „podřízeného“ bezdrátového aktivního reproduktoru Tana L-2, který je vizuálně identický s Tana SL-2, se kterým také sdílí všechny jeho inženýrství kromě funkčnosti streamování.