Falcon HP.80

Neohodnoceno
ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA
falcon acoustics hp80 front and back large full
389 990 Kč 414 990 Kč od 389 990 Kč
Na objednávku Na objednávku Zvolte variantu
Varianta

Společnost Falcon Loudspeakers (Acoustics) navazuje spolupráci se společností Balanced Audio Technology a odhaluje nové 2-pásmový sloupové reprosoustavy HP.80, první z nových modelů řady Falcon V. Obsahuje zcela nové kompozitní kuželové reproduktory Twaron / Graphene, které byly vyvinuty a vyrobeny výhradně společností Falcon Acoustics. 2pásmový odvětrávaný systém reproduktoru využívá dvojité basové jednotky Twaron / Graphene o průměru 180 mm (7,0 palce), které jsou doplněny 28 mm kupolovým výškovým reproduktorem s profilovaným zatížením. Zde byla pozornost zaměřena na rychlost odezvy a vyvážení tónů. Model HP.80 stojí na CNC opracovaných podstavcích s nastavitelnými hroty z nerezové oceli Falcon. Řada V má štíhlý, elegantně tvarovaný a precizně zatlumený kabinet, který byl ručně vyroben italskými specialisty (ve společnosti Sonus Faber), aby byla zajištěna nejlepší možná kvalita a povrchová úprava. Přepážka je počítačově profilovaná pro minimální difrakci a vnitřně zkosené otvory pohonné jednotky snižují kompresi ovladače. Přechodový design, který je namontován na 1,6 mm laminovanou desku FR4, zahrnuje přesné vinutí, úzkou toleranci vlastních induktorů vzduchového jádra Falcon Acoustics, polypropylenové kondenzátory a neindukční rezistory.

Nový, nevybalený produkt  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Barevné provedení:

Cherry v ceně: 389 990 Kč

Santos Rosewood v ceně: 414 990 Kč

Doplňkové parametry

Kategorie: Sloupové reprosoustavy
Záruka: 2 roky

Společnost Falcon Electronics založil v roce 1972 Malcolm Jones, tehdy ještě jako zaměstnanec firmy KEF Electronics Ltd (v roce 1961 se stal vůbec prvním zaměstnancem KEF). Jako hlavní inženýr vývojového oddělení udělal Malcolm většinu návrhů a vyvinul legendární reproduktory KEF - B139, B200, B110, T15, T27 a soustavy, ve kterých byly použity. KEF opustil v roce 1974, ve chvíli, kdy dokončil slavný systém Reference Series 104. Poté pracoval na plný úvazek, na profesionálním monitoru, ve společnosti Falcon Acoustics Ltd.

Ačkoli byla firma původně založena, aby dodávala na maloobchodní trh celou řadu součástek a různých položek, potřebných pro stavbu reproduktorových soustav, hlavní činností byla výroba vlastních cívek s feritovým jádrem, dle požadavků zákazníků. Toto technické know how a ucelená řada kondenzátorů umožnily poprvé konstruktérům, mimo velké společnosti, navrhovat soustavy používající měniče od různých výrobců. To vedlo v 70. letech k záplavě návrhů reprosoustav v Hi-Fi časopisech a vzniku spousty dalších malých i větších značek.

Jednou z nejpopulárnějších soustav, které Falcon navrhl, byl Tabor, v průběhu let jich bylo vyrobeno mnoho tisíc párů.

Během osmdesátých a devadesátých let Falcon navinul, každoročně, stovky tisíc cívek pro zákazníky z Velké Británie a zahraničí. Mnoho známých reproduktorových soustav v Evropě používalo cívky Falcon Inductors. Najednou používaly tlumivky Falcon více než dvě třetiny britských výrobců!!!

Zásilkovou formou, prostřednictvím internetových stránek, Falcon Acoustics nadále dodává téměř vše potřebné k vytvoření řady vysoce kvalitních reprosoustav. V současnosti je jedničkou v tomto oboru na britských ostrovech.

Falcon vznikl jako malá rodinná firma Valerie a Malcolma Jonesových. V roce 2009, poté, co odešel Malcolm Jones do důchodu, převedl značku Falcon na Jerryho Bloomfielda. Falcon Acoustics je nyní největším dodavatelem reproduktorů ve Spojeném království a je ve Velké Británii distributorem většiny významných reproduktorových značek, stejně jako výrobce řady měničů Falcon Acoustics, které navrhl právě Malcolm Jones.

V roce 2014/2015 se společnost Falcon Acoustics k výrobě vlastních reproduktorových soustav, po delší odmlce, opět vrátila. Začala vyrábět již slavný model Falcon Acoustics Classic BBC LS3/5a a rozšířila počet soustav, které jsou nyní ve výrobě o řadu R.A.M a současně o technologicky mimořádnou řadu Reference.

V letité spolupráci se společností Falcon pokračuje Malcolm Jones jako technický konzultant (a pěstitel smrtelně pálivých chilli papriček).