Falcon Acoustics R.A.M. Studio 30 burr walnut U nás k poslechu - DEMO

Tip
Neohodnoceno
ZDARMAZDARMA 139 990 Kč –19 %
754757622 FalconL.jpg.f23e7b9450d5a0e4cadddf0e74415b5f
139 990 Kč –19 % 112 690 Kč
Skladem (1 pár)

Studio 30 - nejvyšší model z řady R.A.M. Je to 3 - pásmová, podlahová reprosoustava, která nabízí vynikající zvukovou kvalitu a parametry, které vůbec nejsou v této cenové kategorii běžné. 2 hlubokotónové reproduktory, speciálně vyráběné pro Falcon Acoustic, poskytují přirozené basy a ve spojení s 2” kalotovým středopásmovým měničem, který se k nim mimořádně hodí, je kvalita středního pásma a vyvážení zvuku mnohem lepší, než u obvyklých 2 - pásmových řešení. Vysoké frekvence poskytuje vlastní (Falcon R.A.M.) výškový reproduktor. Jedná se o kmitočtově vyrovnaný měnič, nejvyšší kvality.

Běžná cena: 139 990 Kč, ušetříte: 27 300 Kč

Vystavený produkt s plnou zárukou  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Typ reprosoustavy: 3 - pásmová ozvučnice s bassreflexem (s otvorem ze spodu)

Reproduktory: 2 ks 170 mm zakázkový basový s polypropylenovovou membránou (exkluzivně pro Falcon Acoustics) 50 mm (2”) středotónový kalotový; 25 mm ( 1”) výškový s poddajnou kalotou

Kmitočtový rozsah: 20 Hz - 35 kHz

Impedance: 8 ohmů

Citlivost: 89 dB/2.83 V/m

Doporučený výkon zesilovače: 15 - 250 W

Reprodutorové terminály: zakázkové šroubovací terminály o průměru 4 mm (Single-Wire)

Rozměry (V x Š x H): 1100 x 215 x 300 mm (+12 mm, krycí mřížka a šroubovací terminály), včetně 70 mm pro podstavec a vysoce kvalitní Falcon Acoustic hroty

Hmotnost: 35 kg / kus, 74 kg / pár (včetně přepravních krabic), 15 kg / podstavec (x 2) baleno zvlášt v další přepravní krabici

Provedení: potaženy černou kůží, vyměnitelné boční panely (lze objednat: lesklý piano lak - bílá, černý piano lak a ořechová kořenice)

Doplňkové parametry

Kategorie: DEMO PRODUKTY
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 35 kg

Společnost Falcon Electronics založil v roce 1972 Malcolm Jones, tehdy ještě jako zaměstnanec firmy KEF Electronics Ltd (v roce 1961 se stal vůbec prvním zaměstnancem KEF). Jako hlavní inženýr vývojového oddělení udělal Malcolm většinu návrhů a vyvinul legendární reproduktory KEF - B139, B200, B110, T15, T27 a soustavy, ve kterých byly použity. KEF opustil v roce 1974, ve chvíli, kdy dokončil slavný systém Reference Series 104. Poté pracoval na plný úvazek, na profesionálním monitoru, ve společnosti Falcon Acoustics Ltd.

Ačkoli byla firma původně založena, aby dodávala na maloobchodní trh celou řadu součástek a různých položek, potřebných pro stavbu reproduktorových soustav, hlavní činností byla výroba vlastních cívek s feritovým jádrem, dle požadavků zákazníků. Toto technické know how a ucelená řada kondenzátorů umožnily poprvé konstruktérům, mimo velké společnosti, navrhovat soustavy používající měniče od různých výrobců. To vedlo v 70. letech k záplavě návrhů reprosoustav v Hi-Fi časopisech a vzniku spousty dalších malých i větších značek.

Jednou z nejpopulárnějších soustav, které Falcon navrhl, byl Tabor, v průběhu let jich bylo vyrobeno mnoho tisíc párů.

Během osmdesátých a devadesátých let Falcon navinul, každoročně, stovky tisíc cívek pro zákazníky z Velké Británie a zahraničí. Mnoho známých reproduktorových soustav v Evropě používalo cívky Falcon Inductors. Najednou používaly tlumivky Falcon více než dvě třetiny britských výrobců!!!

Zásilkovou formou, prostřednictvím internetových stránek, Falcon Acoustics nadále dodává téměř vše potřebné k vytvoření řady vysoce kvalitních reprosoustav. V současnosti je jedničkou v tomto oboru na britských ostrovech.

Falcon vznikl jako malá rodinná firma Valerie a Malcolma Jonesových. V roce 2009, poté, co odešel Malcolm Jones do důchodu, převedl značku Falcon na Jerryho Bloomfielda. Falcon Acoustics je nyní největším dodavatelem reproduktorů ve Spojeném království a je ve Velké Británii distributorem většiny významných reproduktorových značek, stejně jako výrobce řady měničů Falcon Acoustics, které navrhl právě Malcolm Jones.

V roce 2014/2015 se společnost Falcon Acoustics k výrobě vlastních reproduktorových soustav, po delší odmlce, opět vrátila. Začala vyrábět již slavný model Falcon Acoustics Classic BBC LS3/5a a rozšířila počet soustav, které jsou nyní ve výrobě o řadu R.A.M a současně o technologicky mimořádnou řadu Reference.

V letité spolupráci se společností Falcon pokračuje Malcolm Jones jako technický konzultant (a pěstitel smrtelně pálivých chilli papriček).