Falcon Acoustics R.A.M Studio 20 U nás k poslechu

12 hodnocení
ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA
Falcon RAM Studio20 03
59 990 Kč 79 990 Kč 59 990 Kč 59 990 Kč 59 990 Kč od 59 990 Kč
Na objednávku (1 pár) Na objednávku (1 pár) Na objednávku (1 pár) Na objednávku (1 pár) Skladem (1 pár) Zvolte variantu
Varianta

Studio 20 - prostřední reprosoustava z řady R.A.M. Je to větší 2 - pásmová, bassreflexová, stojanová reprosoustava, s 6.5” středobasovým reproduktorem (vybaveným polypropylénovou kónickou membránou), speciálně vybíraným pro hladkou frekvenční odezvu, používající vlastní (Falcon R.A.M.), upravený výškový reproduktor. Tato kombinace poskytuje rozšíření rozsahu soustavy, výjimečnou lokalizaci a mimořádně široký stereofonní obraz.

Nový, nevybalený produkt  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Typ soustavy: 2 - pásmová ozvučnice s bassreflexem

Reproduktory: 170 mm (5”) středobasový s polypropylénovou membránou

25 mm ( 1”) výškový s poddajnou kalotou

Kmitočtový rozsah: 30 Hz - 35 kHz

Impedance: 8 ohmů

Citlivost: 88 dB/2.83V/m

Doporučený výkon zesilovače: 15 - 150 W

Konektory: zakázkové šroubovací terminály o průměru 4 mm

Rozměry (V x Š xH): 430 x 231 x 266 mm (+12 mm, krycí mřížka a šroubovací terminály)

Provedení: potaženy černou kůží, vyměnitelné boční panely v přírodní ořechové dýze, lesklý piano lak - bílá, černá a ořechová kořenice

Hmotnost: 13 kg/kus, 28 kg/pár, včetně přepravních krabic

Doplňkové parametry

Kategorie: Regálové reprosoustavy
Záruka: 2 roky

Společnost Falcon Electronics založil v roce 1972 Malcolm Jones, tehdy ještě jako zaměstnanec firmy KEF Electronics Ltd (v roce 1961 se stal vůbec prvním zaměstnancem KEF). Jako hlavní inženýr vývojového oddělení udělal Malcolm většinu návrhů a vyvinul legendární reproduktory KEF - B139, B200, B110, T15, T27 a soustavy, ve kterých byly použity. KEF opustil v roce 1974, ve chvíli, kdy dokončil slavný systém Reference Series 104. Poté pracoval na plný úvazek, na profesionálním monitoru, ve společnosti Falcon Acoustics Ltd.

Ačkoli byla firma původně založena, aby dodávala na maloobchodní trh celou řadu součástek a různých položek, potřebných pro stavbu reproduktorových soustav, hlavní činností byla výroba vlastních cívek s feritovým jádrem, dle požadavků zákazníků. Toto technické know how a ucelená řada kondenzátorů umožnily poprvé konstruktérům, mimo velké společnosti, navrhovat soustavy používající měniče od různých výrobců. To vedlo v 70. letech k záplavě návrhů reprosoustav v Hi-Fi časopisech a vzniku spousty dalších malých i větších značek.

Jednou z nejpopulárnějších soustav, které Falcon navrhl, byl Tabor, v průběhu let jich bylo vyrobeno mnoho tisíc párů.

Během osmdesátých a devadesátých let Falcon navinul, každoročně, stovky tisíc cívek pro zákazníky z Velké Británie a zahraničí. Mnoho známých reproduktorových soustav v Evropě používalo cívky Falcon Inductors. Najednou používaly tlumivky Falcon více než dvě třetiny britských výrobců!!!

Zásilkovou formou, prostřednictvím internetových stránek, Falcon Acoustics nadále dodává téměř vše potřebné k vytvoření řady vysoce kvalitních reprosoustav. V současnosti je jedničkou v tomto oboru na britských ostrovech.

Falcon vznikl jako malá rodinná firma Valerie a Malcolma Jonesových. V roce 2009, poté, co odešel Malcolm Jones do důchodu, převedl značku Falcon na Jerryho Bloomfielda. Falcon Acoustics je nyní největším dodavatelem reproduktorů ve Spojeném království a je ve Velké Británii distributorem většiny významných reproduktorových značek, stejně jako výrobce řady měničů Falcon Acoustics, které navrhl právě Malcolm Jones.

V roce 2014/2015 se společnost Falcon Acoustics k výrobě vlastních reproduktorových soustav, po delší odmlce, opět vrátila. Začala vyrábět již slavný model Falcon Acoustics Classic BBC LS3/5a a rozšířila počet soustav, které jsou nyní ve výrobě o řadu R.A.M a současně o technologicky mimořádnou řadu Reference.

V letité spolupráci se společností Falcon pokračuje Malcolm Jones jako technický konzultant (a pěstitel smrtelně pálivých chilli papriček).