Shunyata Research Everest 8000 Síťový filtr

Neohodnoceno
249 990 Kč
Skladem

Síťový filtr Everest 8000 jste už jistě někde zahlédli - na rozdíl od jakékoliv konkurence má totiž podobu pyramidy, která skutečně vzdáleně připomíná i horský vrchol. Věžovité hliníkové šasi s ocelovým nosným rámem stojí na bytelných nožičkách SSF-50 s antivibrační technologií a všechno důležité má soustředěné na zadním panelu. Zepředu tak vidíte krom gravírovaného jména a loga firmy také stavové diody.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 
TECHNOLOGIE
 
 
 
 
 
TECHNOLOGIE QR/BB™
Modul QR/BB™ má schopnost fungovat jako zásobník elektrického náboje, což znamená, že ukládá a uvolňuje energii způsobem, který zlepšuje přístup součásti k okamžitému proudu. Dynamika je ve skutečnosti vylepšena, čímž se snižuje jakýkoli pocit dynamického napětí, který často slyšíte ze zesilovačů, které jsou připojeny kabely s menším výkonem. Výsledkem zvuku je realistická prezentace načasování a dynamických kontrastů ve zvuku, které nelze zopakovat ŽÁDNÝmi jinými prostředky. Laicky řečeno, funguje jako super-nabíječka pro zesilovače, předzesilovače, DAC a CD přehrávače.
 
 
 
SNÍŽENÍ HLUKU CCI™
Tradiční výkonové kondicionéry jsou navrženy tak, aby blokovaly příchozí hluk z vnějšku domova, ale neřeší hluk, který vytvářejí samotné elektronické součástky. Ve skutečnosti většina kondicionérů odráží hluk zpět do ostatních komponent připojených k výkonovému kondicionéru. CCI™ (Component-to-Component Isolation) je jedním z nejvýznamnějších, ale často přehlížených aspektů výkonu napájecího systému. Filtr CCI™ se skládá z patentovaného vícestupňového filtru, který snižuje elektrický šum a rušení generované napájecím zdrojem součásti.
 
 
 
 
 
 
MONOLITICKÁ KONSTRUKCE
Jedním z našich základních požadavků na design je zajistit doživotní výkon a odolnost. Dlouhodobé vystavení vzduchu může oxidovat a korodovat kabeláž a citlivé elektronické součástky. Všechny filtry, desky plošných spojů, připojení a vnitřní kabeláž jsou umístěny v monolitickém krytu a poté zalité keramickými materiály, které hermeticky utěsňují obsah. To chrání obvody a kabeláž před vlhkostí a oxidací a eliminuje vnitřní vibrace mezi součástmi. Tato jedinečná konstrukční metodika poskytuje výjimečný a konzistentní výkon, který se časem nezhorší.
 
 
 
CGS - Chassis Ground System
Na zemní ploše elektrického vedení existuje značné množství hluku. Zemnící vodiče mohou fungovat jako antény, zachycující elektrický šum, který může zhoršit výkon nebo provoz elektronických součástek. CGS — Chassis Ground System je patentovaná funkce vyvinutá společností Shunyata Research k výraznému snížení hluku země; zlepšení rozlišení a čistoty na nízké úrovni.
 
 
 
KABELOVÁ KOLÉBKA
Shunyata Research představuje unikátní řešení problému těžkých high-end napájecích kabelů. Kabelová kolébka obklopuje a nese váhu napájecího kabelu a zabraňuje jeho vytažení ze zásuvky. Tento systém je navržen tak, aby zajistil spolehlivé a bezpečné elektrické připojení.
 
 
 
 
 
ArNi® Vodiče
Vodiče ArNi® společnosti Shunyata Research jsou navrženy tak, aby byly nejkvalitnějším drátem dostupným pro napájení a audio účely. Jejich životnost začíná s použitím nejčistší dostupné mědi – OFE C10100 (nebo Ohno monokrystal). Poté jsou formovány do „virtuálních dutých trubek“, které nazýváme VTX™. Jádro vodiče je zcela duté, což nutí proud procházet pouze po obvodu vodiče, čímž se eliminuje kožní efekty a náhodné vířivé proudy. A konečně každý drát ArNi® prochází naším patentovaným procesem KPIP™.
 
 
 
Elektromagnetický přerušovač
Nadproudová ochrana je požadavkem dnešních vysokoproudých distributorů audio energie. Drtivá většina výrobců používá levnou tepelnou pojistku nebo jistič. Oba jsou speciálně navrženy tak, aby se zahřívaly, když aktuální hladina stoupá. To způsobuje poklesy napětí, zvýšenou impedanci kontaktů, tepelný šum, nadměrnou tvorbu tepla a efekty omezující proud. Existuje lepší řešení — hydraulický elektromagnetický jistič, který využívá nízkoimpedanční relé a snímací cívku, která snímá úroveň proudu bez zahřívání nebo omezování proudu. Mohou pracovat až do maximální úrovně proudu, aniž by se zahřívaly nebo omezovaly okamžitý proud. V konkurenčních produktech se používají zřídka, protože stojí 10-20krát více než běžná pojistka nebo tepelný jistič.
 
 
 
Po letech výzkumu negativních účinků vibrací vyvinul Shunyata Research svou vlastní izolaci vibrací pomocí subminiaturních akcelerometrů, které přesně měří účinky zvukových vln šířených podlahou a vzduchem. Používáme jej při vývoji materiálů pohlcujících vibrace, jako jsou patky pohlcující energii, těsnění výstupu AC a tlumiče podvozku, které snižují rezonanční vibrace. Vzhledem k tomu, že kontrola vibrací je důležitá pro celkový výkon, jsou naše šasi vyrobeny z optimálně tlumené oceli a hliníku, spíše než z plastu nebo tenkostěnných plechů.
 
 
 
ZPRACOVÁNÍ KPIP™
Vlastní proces inverze kinetické fáze od společnosti Shunyata Research zahrnuje čtyři dny nepřetržitého zpracování KPIP™, které dramaticky zkrátí dobu vypalování a výrazně zlepší zvukový výkon a přináší uvolněnou a realistickou prezentaci.
 
 
 
Sonické svařování
Jednoduché krimpování, pájení, tvrdé pájení a šrouby jsou všechny méně kvalitní způsoby spojování dvou vodičů nebo svorek dohromady. Sonické svařování využívá vysokoenergetické zvukové vlny k doslova spojení dvou kovů dohromady na molekulární úrovni a svařování za studena využívá ke spojení kovů vysokoenergetický pneumatický tlak. Shunyata Research používá obě metody k zabezpečení spojení, která se časem nezhoršují.
 
 
 
Kryogenní zpracování
Shunyata Research provozuje vlastní počítačově řízenou kryogenní továrnu Cryogenics International na místě. Kapalný dusík se používá ke snížení teploty obsahu na -320 stupňů Fahrenheita. Počítač sleduje a snižuje teplotu vždy o jeden stupeň, aby zabránil teplotnímu šoku. Tento proces používáme ke zlepšení výkonu konektorů a různých elektrických součástí, které se používají v našich energetických produktech a signálové kabeláži.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: SÍŤOVÉ FILTRY
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 16 kg
Maximální napětí: 90-125 VAC r.m.s. neregulované (USA) 220-240 VAC r.m.s. neregulované (EU, AS, AU)
Hodnoty vstupního proudu: Maximální trvalý proud: 30A (US, AS) Maximální trvalý proud: 16A (EU, AU)
Hodnoty výstupního proudu: Maximální proud/výstup: 20A (US, AS) Maximální proud/zásuvka: 16A (EU, AU)
Přechodné potlačení: Maximální přechodová ochrana: 40 000 A @ 8/50 μs
Nadproudová ochrana: Hydraulický elektromagnetický jistič
Elektroinstalační systém: 8 gauge ArNi® VTX™ sběrnicový systém Kabeláž ArNi® VTX™ 10 gauge
Hodnoty: 600 V 105° C
Potlačení ruchu: Vstup na výstup (100 kHz – 30 MHz): Snížení > 50 dB Zóna k zóně (100 kHz – 30 MHz): Snížení > 60 dB
Zásuvky a konektory: Zóny izolace: 6 zón Vstup: IEC C19R
EU zásuvky: 8 CEE 7/3
Kontrola vibrací: Panely tlumící vibrace (vnitřní) Tlumící těsnění AC výstupu Shunyata Isolation SSF-50
Konstrukce: Z hliníkové a ocelové šasi Eloxovaná, hliníková čelní deska
GPNR: Délka: 127 mm Průměr: 38 mm
Rozměry: Šířka: 20,32 cm Tloušťka: 37,47 cm Výška: 52,71 cm Hmotnost: 16 kg