EMM Labs DV2

Neohodnoceno
Značka: EMM Labs
ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA
DV2 Front white1 scaled
849 990 Kč
Skladem u dodavatele Na objednávku Zvolte variantu
Varianta

Referenční převodník EMM Labs DV2 vychází z D/A převodníku DA2, od něho se liší velkým kovovým knoflíkem, ovládajícím bezeztrátovou elektronickou regulaci hlasitosti VControl. Společnost EMM Labs používá u modelu DV2 tu samou technologii jako u vlajkové lodi, oceňovaného převodníku DA2. VControl udržuje vstupní signál bez opakovaného kvantování, a tím je zajištěna úplná transparentnost a zároveň i s velkou lehkostí i nadhled při jakémkoli nastavení úrovně hlasitosti, disponuje široký rozsahem útlumu, aniž by došlo ke ztrátě zvukového rozlišení. Monochromatický inverzní LCD displej s vyšším rozlišením je přehledný, jas i kontrast lze regulovat, také lze uložit tři uživatelské úrovně hlasitosti, které jsou kdykoli dostupné z hliníkového dálkového ovladače.

Nový, nevybalený produkt   

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hmotnost: 17.2kg

Rozměry (Š x V x H): 438 x 161 x 400 mm

Vstupy: EMM Optilink (CD/SACD), podpora až do 24 bit/192 kHz a DSD na všech PCM vstupech: digitální XLR AES/EBU, USB Audio, 2x SPDIF Coax, 2x S/PDIF Toslink, USB Audio s podporou streamování 2 x DSD, DXD (352/384 kHz) & MQA

Výstupní impedance: 300 Ohmů v symetrickém zapojení (XLR), 150 Ohmů v nesymetrickém zapojení (RCA)

Výstupní úroveň: XLR výstup: 7.0/5.0V (+19.1/16.2dBu), RCA výstup: 3.5/2.5V (+13.1/10.2dBu)

Výstupy: analogový XLR, analogový RCA

Servisní porty: RS-232, USB service

MDAC2 je první plně diskrétní jednobitový D/A převodník na světě s interním konverzním poměrem 1024 fs (16 x DSD) a je zcela bez inherentní nelinearity, která trápí každý dosud vytvořený čip pro masový trh.

MDAT2 DSP byl vylepšen a aktualizován, aby synergicky pracoval s MDAC2. MDAT2 DSP provádí detekci přechodových jevů v reálném čase, kromě zpracování a převodu veškerého příchozího zvuku před odesláním do MDAC2 k převodu.

Rozhraní USB zahrnuje patentovanou hardwarovou galvanickou izolaci EMM. V kombinaci s MFAST, vysokorychlostní technologií asynchronního odstraňování chvění a MCLK2 s vlastními vestavěnými hodinami, je chvění zcela odstraněno z procesu převodu.

DV2 nabízí velké množství vstupů a podporu pro PCM až 24 bit/192 kHz, DSD, 2 x DSD, DXD a poprvé v produktu EMM Labs také MQA přes USB.

Díky přepracovaným analogovým a digitálním systémům, integrovanému ovládání hlasitosti s vysokým rozlišením, diskrétním komponentám a uživatelsky přívětivému ovládání lze DV2 snadno připojit přímo k zesilovacímu stupni v jakémkoli systému s vysokou věrností. Navrženo a vyrobeno v Kanadě pro nadšence digitálního zvuku.

Doplňkové parametry

Kategorie: D/A převodníky
Záruka: 2 roky

Společnost EMM Labs sídlící v kanadském Calgary, založil v roce 1998 Ed Meitner. Je to přední světový konstruktér profesionálních digitálních systémů a převodníků (mimochodem jeho první, ještě analogový výrobek z počátku sedmdesátých let, mixážní pult pro OEC je dodnes v provozu).
Když koncern Sony potřeboval uvést projekt SACD z teoretického konceptu do zvukové reality, obrátili se na Eda Meitnera. Počátek EMM Labs je úzce provázán se spoluprací se Sony a Phillipsem. EMM Labs tak stáli u zrodu formátu SACD. Společnost také vyvinula první kompletní vícekanálový DSD přehrávací systém z SACD disku.
V současnosti používají převodníky EMM Labs už prakticky všechna významná nahrávací studia. Je tedy logické, že jejich audiofilské CD/SACD přehrávače a konvertory tvoří absolutní světovou špičku v digitální reprodukci zvuku. Nikde nejsou tak dobře slyšet Edovy celoživotní zkušenosti, jako v novém přehrávači XDS1 s technologií MDAT. Data jsou zde převzorkována na 5,6MHz a časově přizpůsobena okamžitému tvaru analogové křivky. To umožňuje zachovat fázi a frekvenční integritu původního signálu.
V přímém srovnání působí zvuk drtivé většiny přehrávačů vedle EMM Labs jen jako dětská hračka. Je až neuvěřitelné, co vše bývá z hudby utajeno. A to i při relativně velkých rozpočtech. Ve skutečnosti vlastně nelze hovořit o totální High End aparatuře, pokud zdrojem signálu nebude EMM Labs. Je velmi pravděpodobné, že kdyby od počátku hrála většina CD přehrávačů jako přístroje od EMM Labs, byl by dnes analog ve všech svých mutacích už opravdu po smrti.
Nový přehrávač XDS1 je dále vybaven vysokorychlostní asynchronní technologií MFAST(Meitner Frequency Acquisition System), která je ve srovnání se standardní technologií PLL(Phase Locked Loop) schopna pracovat zcela bez jitteru a poskytne na výstupu stejný zvuk, jaký byl na médium zaznamenán.
Špičková nahrávací studia v současnosti vesměs používají převodníky EMM Labs, namátkou třeba Abbey Road, Airshow Mastering, Andrea Bocceli, Audioquest Music, Chesky Records, Denon, Diana Krall, Emi, Linn Records, Mobile Fidelity, Opus 4, Pentatone, Sony Music, Telarc, Universal Music, Virgin Records.
Vrcholným počinem v celé kariéře Eda Meitnera je dělený přehrávač SACD, skládající se z transportu TX2 a převodníku DA2, jenž je v současnosti odbornou veřejností považován za nejlepší DAC na světě. Tento mimořádný přístroj nabídnul světu, jako první, zpracování signálu ve formátu 16xDSD, což spolu s dalšími konstrukčními novinkami přineslo ojedinělou a dosud nevídanou zvukovou kvalitu.