EMM Labs DA2 V2

Neohodnoceno
Značka: EMM Labs
ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA
DA2 Front MQA white scaled
849 990 Kč
Skladem u dodavatele Na objednávku Zvolte variantu
Varianta

Referenční stereo D/A převodník DA2 V2 je aktualizovaná vlajková loď s 16 x DSD / DSD1024. Jedná se o další evoluční krok v oceňované, kritikou uznávané řadě špičkových převodníků. DA2 V2 nabízí velké množství vstupů a podporu pro PCM až 24 bit/192 kHz, DSD a 2 x DSD, DXD (352/384 kHz) a také MQA přes USB.

Nový, nevybalený produkt     

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hmotnost: 17.2kg

Rozměry (Š x V x H): 438 x 161 x 400 mm

Vstupy: EMM Optilink (CD/SACD), AES/EBU, 2x S/PDIF Coax, 2x S/PDIF, TOS & USB až do 24 bit/192 kHz a DSD
USB podporuje 2 x DSD, DXD (352/384 kHz) a MQA

Výstupní impedance: 300 Ohmů v symetrickém zapojení (XLR), 150 Ohmů v nesymetrickém zapojení (RCA)

Výstupní úroveň: XLR výstup: 7.0/5.0V (+19.1/16.2dBu), RCA výstup: 3.5/2.5V (+13.1/10.2dBu)

Výstupy: analogový XLR, analogový RCA

Servisní porty: RS-232, USB service

MDAC2 je první skutečný plně diskrétní D/A převodník DSD1024 / 16 x DSD na světě, který je stále vyráběn pouze ve výrobním závodě v kanadském Calgary.

Nejsme ochotni přijmout inherentní nelinearity všech dosud vytvořených čipů pro masový trh. Ani vy byste neměli.

Oceňovaný MDAT2 DSP byl vylepšen a aktualizován tak, aby synergicky fungoval s novým 16 x DSD MDAC2 . Nový MDAT2 DSP provádí detekci přechodných jevů v reálném čase, zpracování a převádění veškerého příchozíhosignálu, PCM a DSD před odesláním do nových 16 x DSD DAC.

Rozhraní USB obsahuje proprietární hardwarovou galvanickou izolaci EMM. V kombinaci s MFAST, vysokorychlostní technologií asynchronního odstraňování chvění a MCLK2, s vlastními vestavěnými hodinami, je chvění zcela odstraněno z procesu převodu.

Analogové a digitální systémy nového DA2 V2 byly pečlivě revidovány. Vše vyvrcholilo další úrovní pohlcující nedotčené zvukové čistoty, která byla definicí každého nového produktu EMM Labs. DA2 V2, je nový referenční převodník s hrdostí navržený a vyrobený v Kanadě.

Doplňkové parametry

Kategorie: D/A převodníky
Záruka: 2 roky

Společnost EMM Labs sídlící v kanadském Calgary, založil v roce 1998 Ed Meitner. Je to přední světový konstruktér profesionálních digitálních systémů a převodníků (mimochodem jeho první, ještě analogový výrobek z počátku sedmdesátých let, mixážní pult pro OEC je dodnes v provozu).
Když koncern Sony potřeboval uvést projekt SACD z teoretického konceptu do zvukové reality, obrátili se na Eda Meitnera. Počátek EMM Labs je úzce provázán se spoluprací se Sony a Phillipsem. EMM Labs tak stáli u zrodu formátu SACD. Společnost také vyvinula první kompletní vícekanálový DSD přehrávací systém z SACD disku.
V současnosti používají převodníky EMM Labs už prakticky všechna významná nahrávací studia. Je tedy logické, že jejich audiofilské CD/SACD přehrávače a konvertory tvoří absolutní světovou špičku v digitální reprodukci zvuku. Nikde nejsou tak dobře slyšet Edovy celoživotní zkušenosti, jako v novém přehrávači XDS1 s technologií MDAT. Data jsou zde převzorkována na 5,6MHz a časově přizpůsobena okamžitému tvaru analogové křivky. To umožňuje zachovat fázi a frekvenční integritu původního signálu.
V přímém srovnání působí zvuk drtivé většiny přehrávačů vedle EMM Labs jen jako dětská hračka. Je až neuvěřitelné, co vše bývá z hudby utajeno. A to i při relativně velkých rozpočtech. Ve skutečnosti vlastně nelze hovořit o totální High End aparatuře, pokud zdrojem signálu nebude EMM Labs. Je velmi pravděpodobné, že kdyby od počátku hrála většina CD přehrávačů jako přístroje od EMM Labs, byl by dnes analog ve všech svých mutacích už opravdu po smrti.
Nový přehrávač XDS1 je dále vybaven vysokorychlostní asynchronní technologií MFAST(Meitner Frequency Acquisition System), která je ve srovnání se standardní technologií PLL(Phase Locked Loop) schopna pracovat zcela bez jitteru a poskytne na výstupu stejný zvuk, jaký byl na médium zaznamenán.
Špičková nahrávací studia v současnosti vesměs používají převodníky EMM Labs, namátkou třeba Abbey Road, Airshow Mastering, Andrea Bocceli, Audioquest Music, Chesky Records, Denon, Diana Krall, Emi, Linn Records, Mobile Fidelity, Opus 4, Pentatone, Sony Music, Telarc, Universal Music, Virgin Records.
Vrcholným počinem v celé kariéře Eda Meitnera je dělený přehrávač SACD, skládající se z transportu TX2 a převodníku DA2, jenž je v současnosti odbornou veřejností považován za nejlepší DAC na světě. Tento mimořádný přístroj nabídnul světu, jako první, zpracování signálu ve formátu 16xDSD, což spolu s dalšími konstrukčními novinkami přineslo ojedinělou a dosud nevídanou zvukovou kvalitu.