Electrocompaniet ECP 2 MKII - expedice do 24 hodin

Tip
Neohodnoceno
ZDARMAZDARMA 64 990 Kč –9 %
EC ECP2 MKII 01
64 990 Kč –9 % 59 000 Kč
Skladem u dodavatele

Electrocompaniet ECP 2 MKII - korekční gramofonový předzesilovač pro přenosky typu MM a MC. Obsahuje nejmodernější operační zesilovače a stejně jako ostatní výrobky společnosti Electrocompaniet používá nejkvalitnější jednotlivé komponenty po celé cestě signálu, samozřejmě vše napájené stejnosměrným proudem. Tato druhá modifikace nabízí proti svému předchůdci pevnější konstrukci a nový design, odpovídající nejnovějším produktům Electrocompaniet.

            

Detailní informace

Detailní popis produktu

Modul ECP2 MkII je připraven na jakoukoliv kombinaci přenosky a kabeláže, díky vysoce konfigurovatelnému vstupnímu obvodu. Uživatel může zvolit nejvhodnější konfiguraci kapacitní a odporové zátěže týkající se přenosky použité jako zdroj, bez ohledu na to, zda je typu MM nebo MC. Celkový zisk je také nastavitelný v krocích po 5 dB, aby se přizpůsobil různým výstupním úrovním z různých typů přenosek. ECP2 MkII přísně dodržuje standardní ekvalizační křivku RIAA pro přehrávání, která má také strmou nízkou frekvenci k odfiltrování nežádoucích signálů pocházejících například z přehrávání deformovaných záznamů.

 

Technické parametry

Zesílení (1 kHz) nastavitelné: 39,8 - 71,4 dB (RCA) a 45,8 - 76,4 dB (XLR)

Resistance nastavitelná: 10 Ohm - 47 kOhm

Kapacitance: 0 - 350 pF

Maximální výstupní úroveň signálu: 17.5 V

Výstupní impedance: 100 Ohm/200 Ohm (nesymetrický/symetrický výstup)

Kmitočtový rozsah: 20 - 20000 Hz (+/- 0.2 dB)

Přesnost korekce RIAA křivky: ± 0,1 dB

Subsonický filtr: -3 dB na 11 Hz (24 dB/okt.)

Separace kanálů: > 85 dB (20 - 20 kHz)

THD (harmoniclé zkreslaní) + šum: < 0.003 % (1 kHz)

Odstup signál/šum (1 V/5 V/500 μV): 96 dB/91 dB/67.4 dB

Rozměry (Š x V x H): 470 x 373 x 78 mm

Hmotnost: 9 kg

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Gramofonové předzesilovače (Phono)
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 9 kg

Norský výrobce špičkové audio elektroniky Electrocompaniet má v této branži více než 40 letou tradici. O svých, do nejmenšího detailu odladěných Hi-Fi přístrojích rád mluví jako o „vynikajících audio nástrojích“. Za dobu, již více než čtyř desetiletí, co jeho konstruktéři zdokonalují a rozvíjejí odkaz zakladatele a duchovního otce firmy, Dr. Mattiho Otaly, získal Electrocompaniet světový věhlas a jeho výrobky jsou ceněny jak náročnými audiofily a nadšenci, tak profesionály z oboru a rovněž některými z největších světových nahrávacích studií. 

Když se Electrocompaniet v 70. letech objevil na scéně, zahájil revoluci s jedinečnou a průkopnickou tranzistorovou technologií. Poprvé v historii byl nějaký výrobce schopen nabídnout náročnější veřejnosti tranzistorový zesilovač, který měl prokazatelně lepší tonální reprodukci než nejlepší elektronkové zesilovače.

Neuvěřitelný příběh úspěchu značky Electrocompaniet, který začal zesilovačem o výkonu 25 W (ve své době všeobecně považovaném za nejlepší na světě), se rozrostl do dnešní podoby této firmy, předního norského výrobce vysoce kvalitního audio zařízení. Všechny jeho výrobky byly navrženy tak, aby svým zákazníkům přinášely co nejdokonalejší hudební zážitky. Veškerý sortiment této značky, zahrnující prvotřídní CD přehrávač, síťové přehrávače, zesilovače a reprosoustavy byl navržen a je vyráběn v nejmodernějších provozech na západním pobřeží Norska. Poté je exportován do více než padesáti zemí celého světa. Na rozdíl od jiných výrobců se zde neprovádí pouze konstrukce a montáž, ale také kompletní výroba dílů a součástí. Výroba celého systému v Norsku umožňuje firmě udržet nejvyšší možnou kvalitu. Uznání a úspěch, v konkurenci dražších „prestižních“ produktů, získala společnost Electrocompaniet právem a dělá vše pro to, aby tomu tak bylo i nadále. Její tým v hudbu náruživě věří a neúnavně pracuje na vývoji a zdokonalování své unikátní tranzistorové technologie.

V současné době má Electrocompaniet portfólio svých výrobků rozděleno do dvou základních produktových řad. Tradiční highendové komponenty představuje řada Classic Line, která se již desetiletí drží svého typického, nadčasového a nezaměnitelného vzhledu, s masivním čelním panelem z akrylátového, černě podbarveného skla, se sytě žlutým nápisem ELECTROCOMPANIET a mosaznými tlačítky.
Mnohem mladší je pak řada přístrojů, pojmenovaná EC Living, nabízející uživatelsky komfortní modulární bezdrátový audio systém, který se opírá o technologie prověřené u highendových přístrojů řady Classic a za velmi zajímavou cenu nabízí kvalitní ozvučení domácnosti, kompaktními a elegantními komponenty s typickým skandinávským designem.