Avid Ingenium Plug & Play

Neohodnoceno
Značka: AVID
37 990 Kč
Skladem u dodavatele

Od svého uvedení v roce 2013 se stal držitel ocenění – gramofon Ingenium měřítkem pro gramofony vstupní audiofilské třídy. Se vzrůstající popularitou vinylu, zejména začínajících posluchačů a nových nadšenců, nastal nyní vhodný čas znovu oprášit jeho populární design. Model Ingenium Plug & Play staví na základech svého předchůdce, zachovává jeho jedinečné vlastnosti a přináší některá estetická vylepšení a snadnou instalaci. Především je kompletně osazen raménkem s instalovanou přenoskou typu MM a je tak připraven k použití během deseti minut …. opravdu plug & play. 

Možnost objednat v limitované edici White piano 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ingenium Plug & Play sdílí stejnou filozofii designu a funkce z  dražších modelů Avid a nabízí skutečnou audiofilskou kvalitu. Je to například jedinečné safírové ložisko a závaží, které efektivně odvádí nežádoucí vibrace směrem od desky k šasi. Tím se sníží šum pozadí samotného záznamu, takže hudba zní jasně a živě. Společně s dalšími technickými návrhy je izolace šasi nezbytná pro udržení nízkého zbarvení zvuku. Použit byl stejný optimalizovaný elastomer jako u modelu Diva II, který poskytuje vynikající mechanickou izolaci talíře, což vede k lepšímu snímání a rozlišení nahrávek. Samotný talíř, díky své hmotnosti 2,5kg, pomáhá k výrazně stabilnějším otáčkám.

Osazené rameno AVID TA-1 a MM přenoska AVID CA-1. VŠE seřízeno a přednastaveno pro jednoduché sestavení gramofonu.

Test v magazínu Hi-Fi Voice zde.

Doplňkové parametry

Kategorie: Gramofony
Záruka: 5 let
Hmotnost: 5.9 kg

Příběh společnosti Avid začal v roce 1977, kdy tehdy 16ti letému Conradu Masovi ukázal jeho kamarád podomácku sestavený gramofon s tvrzením, že jde o zařízení „par excellence“. Protože viděl jeho limity, gramofon Connoisseur BD1 koupil a začal s vývojem toho nejlepšího gramofonu vůbec. Dvacet let vedl Mas paralelní život: učil konstrukci gramofonů, rezignoval na vzdělávání, měl několik zaměstnání, založil rodinu. Díky samostudiu neměl žádné předsudky, všechno sám zkoumal a zpochybňoval i když v knihách tvrdili opak. Věřil, že stávající konstrukce gramofonů nedosahuje věrného podání zvuku proto, že se jejich konstruktéři soustředí příliš na zažité postupy měření. Jeho nové teorie měl možnost testovat na univerzitách, což vedlo i k několika patentům. Jeho cílem byla jedině dokonalost, jeho motorem posedlost a tak v roce 1999 představil gramofon Acutus—model, který vznikl na bílém papíře, po technické stránce nekompromisní a současně radikální v přístupu ke konstrukci gramofonu.

 

Od roku 1995 firma AVID vyrábí v domovské Anglii nekompromisní gramofony, elektroniku a odpovídající příslušenství. AVID je znám svým  precizním přístupem k HiFi a jeho výrobky dnes patří k nejlepším na trhu. Přesnost a preciznost gramofonů AVID zajišťují nejen investice do špičkového výrobního zařízení s nejnovějšími moderními technologiemi včetně investice do výzkumu materiálů, ale také odbornost a inženýrství AVID, které je celosvětově respektováno. Tato skutečnost přinesla firmě AVID spoluprácí formou konzultace či konstrukčních a výrobních služeb u předních společností v oblasti zvukového, automobilového, lékařského a vojenského průmyslu. Vítejte ve světě dokonalého analogového zvuku!