Audioquest PowerQuest 2

Neohodnoceno
Značka: Audioquest
6 790 Kč
Skladem u dodavatele

Kvalitní a cenově dostupný síťový filtr s nedestruktivní přepěťovou ochranou - odpojením přístrojů od napájení. Síťový vypínač, pevně připojený přívodní kabel, 2 nefiltrované, 1 + 3 filtrované výstupy pro TV a zdroje signálu se zásuvkami SCHUKO. 2 USB porty pro nabíjení mobilních zařízení.

Filtr vysokofrekvenčního rušení a přepěťová ochrana AudioQuest PowerQuest 2 přináší lepší audiovizuální zážitek a spolehlivou ochranu domácí AV aparatury proti přepětí.
Čisté napájení vytvoří lepší černé pozadí na TV a lepší zvuk domácí zvukové aparatury
Za dostupnou cenu optimalizuje vlastnosti domácího AV systému.
Nízký profil umožňuje filtr umístit horizontálně nebo vertikálně i do úzkého prostoru nebo zavěsit na zeď.

 

  • 2 nefitrované zásuvky pro výkonové zesilovače
    1 speciálně navržená pro TV 4K / 8K
    3 filtrované pro zdroje signálu
  • 2 USB výstupy pro nabíjení s celkovým proudem 3,4 A
  • Efektivní filtrování všech forem vysokofrekvenčního rušení a šumu
  • Chrání celý systém před napěťovými špičkami a přepětí včetně blesku
  • Pevně připojený přívodní kabel, hlavní vypínač

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kategorie zařízení:

Síťový filtr, ochrana

Určení:

Audio a AV přístroje základní a střední kategorie

 

ZÁSUVKY

Počet zásuvek:

Celkem 6
1 x 4K / 8K video - optimalizované napájení přes lineární filtr s další technologií pro potlačení šumu a maximalizaci výkonu připojeného televizoru, 1 x zásuvka pro zařízení s vysokým odběrem (max.10 A), 4 x filtrovaná zásuvka s ultralineárním filtrem (max.3 A)

Rozdělení příkonu:

Dvě oddělené skupiny zásuvek (2-4)

 

 

TECHNICKÁ DATA

Ochrana:

6000 V, 3000 A

Max proudové provozní zatížení:

16A RMS (3680W)

AC:

230V 50/60Hz 

Rozměry a hmotnost:

393 x 154 x 80 mm, 2,2 kg

Doplňkové parametry

Kategorie: SÍŤOVÉ FILTRY
Záruka: 2 roky

Když Bill Low v roce 1980 poprvé použil název AudioQuest, bylo to jen logické vyústění jeho dosavadní„garážové" tvorby, které se věnoval již za studií, od roku 1972. Tak jako velká část firem, která si získala svůj věhlas před poslední dekádou 20. století, i AudioQuest vznikl prostě a jednoduše z vášně a radosti jednoho člověka. I když se výroba a výzkum kabelů nestaly osobním posláním Billa Lowa ihned (vlastně se na kabely vrhl jako na doplněk, protože hlavně pro spolužáky stavěl zesilovače), uchvátily ho ihned poté, co zjistil, že vliv na jejich zvuk má i tak nenápadná věc, jakou je zakroucení vodičů. Po 34 letech, co je tato americká značka na světě, se mnohé v oboru změnilo. Zvláště v posledních letech už nepanuje názor, že stačí „nějaký kabel s velkým průřezem", stejně tak už pominula i vlna kabelové hysterie, kdy náhlé zpopularizování reálného vlivu kabelů vedlo k boomu nových výrobků, exotických geometrií a nutně také magického šarlatánství. Zajímavé je sledovat hlavně to, které tradiční firmy tuto kabelovo-obchodní revoluci přežily. Kromě několika jiných patří k nejstabilnějším a nejpoklidněji kupředu jdoucím právě kalifornský AudioQuest.

Výrobní katalog čítá aktuálně desítky modelů různých typů, od klasických analogových kabelů, přes digitální, video, USB, až po kabely LAN, včetně veškerého příslušenství. To je úctyhodný záběr – aktuálně tak značku AudioQuest nese přes stovku kabelů všech druhů. Přelom první a druhé dekády tohoto století pak přiměl firmu představit dokonce tak neočekávané produkty, jako je např. skvěle hodnocený USB D/A převodník DragonFly, sluchátkové zesilovače a předzesilovače, až po čerstvou novinku, představenou na CES 2015 - sluchátka NightHawk.

Firma AudioQuest je navíc známá svým řešením DBS (Dielectric-Bias System). To je ona malá krabička připojená ke kabelu, která vytváří trvalé elektrostatické pole, polarizující molekuly v izolantu. Účelem by mělo být lepší udržení přenosových vlastností kabelu během jeho životnosti. „Normální" kabely během provozu získávají pomalou polarizaci svého dielektrika, ta ale mizí, když přes ně signál přestává téct. 72V DBS udržuje molekuly polarizované po celou dobu a to výrazněji, než by dokázal samotný hudební signál. To by mělo slyšitelně zvýšit časovou přesnost přenosu, snížit fázové zkreslení a odstranit ruch i šum ze signálu, takže ten je opět „černější", tedy jinými slovy dynamičtější. Když si přečtete materiály, které AudioQuest veřejně prezentuje jako vysvětlení základních pojmů z oblasti audiovizuální kabeláže, najdete v jednom z nich vcelku výstižně popsaný přístup Billa Lowa a jeho firmy ke konstrukci – dal by se shrnout asi takto: „Žádný kabel nemůže sebelepšímu či sebehoršímu systému pomoci, aby hrál lépe. Může toho jen co nejméně pokazit." To je vcelku sympaticky realistický přístup k věci. Připomeneme-li si poučku, že plagiátorství je nejvyšší formou obdivu a AudioQuest je s velkou pravděpodobností ta nejkopírovanější značka v oblasti high fidelity, máme tu výrobce, jehož produkci stojí za to poznat blíže. Protože jak se říká: „Něco na tom asi bude."

Samostatnou větičku si zaslouží také konektory – nejen, že jsou všechny bytelné, ale jsou ke kabelům připojeny studeným svarem za pomoci tlaku AudioQuest tím respektuje materiál vodiče – u stříbrných kabelů je tak spoj také stříbrný, u měděných měděný. Cílem je nenarušovat horkem strukturální celistvost vodičů.