AudioQuest Carbon Cat7-metráž

1 hodnocení
Značka: Audioquest
1 690 Kč
Vyprodáno

AudioQuest Carbon je perfektní UTP kabel Cat7. Vysokorychlostní až 10 Gigabit.

Cena uvedena za 1 metr kabelu bez konektorů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vodiče z dlouhých vláken mědi s obsahem 5% stříbra: Pevné vodiče eliminují interakce mezi vlákny a chvění, běžné zdroje rušení. Pevné postříbřené vodiče jsou perfektní při použití vysokofrekvenčních signálů. Tyto signály právě pro svou vysokofrekvenčnost cestují téměř výlučně na povrchu vodiče. Protože je povrch tvořen vysoce čistým stříbrem, výkon je velmi blízko výkonu kabelu z čistého stříbra, ale cena takového kabelu se blíží spíše kabelu měděnému. Jedná se o neuvěřitelně cenově přijatelný způsob výroby velmi kvalitních ethernet kabelů. Pevná polyetylenová izolace s vysokou hustotou: Jakýkoliv pevný materiál blízko vodiče se ve skutečnosti stává součástí nedokonalého obvodu. Izolace kabelů a desky plošných spojů absorbují energii a způsobují ztráty. Část této energie je uložena a následně uvolněna ve formě zkreslení. Pevná polyetylenová izolace zajišťuje kritickou geometrii párování signálů za minimalizace izolací vyvolaného fázového zpoždění. Vysokorychlostní datová kapacita: Kabel byl vyvinut tak, aby dovoloval ethernet až 10 Gigabit na vzdálenost až 100m měděné kabeláže. Směrovost: Všechny data kabely jsou směrové. Správný směr záleží na vodičích v každém AudioQuest kabelu. Všechny signální vodiče jsou kontrolovány pro správný směr, který je šipkami na každém kabelu jasně naznačen.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ethernetové kabely síťové (RJ45)
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.1 kg

Když Bill Low v roce 1980 poprvé použil název AudioQuest, bylo to jen logické vyústění jeho dosavadní„garážové" tvorby, které se věnoval již za studií, od roku 1972. Tak jako velká část firem, která si získala svůj věhlas před poslední dekádou 20. století, i AudioQuest vznikl prostě a jednoduše z vášně a radosti jednoho člověka. I když se výroba a výzkum kabelů nestaly osobním posláním Billa Lowa ihned (vlastně se na kabely vrhl jako na doplněk, protože hlavně pro spolužáky stavěl zesilovače), uchvátily ho ihned poté, co zjistil, že vliv na jejich zvuk má i tak nenápadná věc, jakou je zakroucení vodičů. Po 34 letech, co je tato americká značka na světě, se mnohé v oboru změnilo. Zvláště v posledních letech už nepanuje názor, že stačí „nějaký kabel s velkým průřezem", stejně tak už pominula i vlna kabelové hysterie, kdy náhlé zpopularizování reálného vlivu kabelů vedlo k boomu nových výrobků, exotických geometrií a nutně také magického šarlatánství. Zajímavé je sledovat hlavně to, které tradiční firmy tuto kabelovo-obchodní revoluci přežily. Kromě několika jiných patří k nejstabilnějším a nejpoklidněji kupředu jdoucím právě kalifornský AudioQuest.

Výrobní katalog čítá aktuálně desítky modelů různých typů, od klasických analogových kabelů, přes digitální, video, USB, až po kabely LAN, včetně veškerého příslušenství. To je úctyhodný záběr – aktuálně tak značku AudioQuest nese přes stovku kabelů všech druhů. Přelom první a druhé dekády tohoto století pak přiměl firmu představit dokonce tak neočekávané produkty, jako je např. skvěle hodnocený USB D/A převodník DragonFly, sluchátkové zesilovače a předzesilovače, až po čerstvou novinku, představenou na CES 2015 - sluchátka NightHawk.

Firma AudioQuest je navíc známá svým řešením DBS (Dielectric-Bias System). To je ona malá krabička připojená ke kabelu, která vytváří trvalé elektrostatické pole, polarizující molekuly v izolantu. Účelem by mělo být lepší udržení přenosových vlastností kabelu během jeho životnosti. „Normální" kabely během provozu získávají pomalou polarizaci svého dielektrika, ta ale mizí, když přes ně signál přestává téct. 72V DBS udržuje molekuly polarizované po celou dobu a to výrazněji, než by dokázal samotný hudební signál. To by mělo slyšitelně zvýšit časovou přesnost přenosu, snížit fázové zkreslení a odstranit ruch i šum ze signálu, takže ten je opět „černější", tedy jinými slovy dynamičtější. Když si přečtete materiály, které AudioQuest veřejně prezentuje jako vysvětlení základních pojmů z oblasti audiovizuální kabeláže, najdete v jednom z nich vcelku výstižně popsaný přístup Billa Lowa a jeho firmy ke konstrukci – dal by se shrnout asi takto: „Žádný kabel nemůže sebelepšímu či sebehoršímu systému pomoci, aby hrál lépe. Může toho jen co nejméně pokazit." To je vcelku sympaticky realistický přístup k věci. Připomeneme-li si poučku, že plagiátorství je nejvyšší formou obdivu a AudioQuest je s velkou pravděpodobností ta nejkopírovanější značka v oblasti high fidelity, máme tu výrobce, jehož produkci stojí za to poznat blíže. Protože jak se říká: „Něco na tom asi bude."

Samostatnou větičku si zaslouží také konektory – nejen, že jsou všechny bytelné, ale jsou ke kabelům připojeny studeným svarem za pomoci tlaku AudioQuest tím respektuje materiál vodiče – u stříbrných kabelů je tak spoj také stříbrný, u měděných měděný. Cílem je nenarušovat horkem strukturální celistvost vodičů.