Arcam AV40

Neohodnoceno
Značka: Arcam
ZDARMAZDARMA
arcam hda av40
127 390 Kč
Skladem u dodavatele

Arcam AV40 - špičkový 9.1.6 kanálový AV procesor z modelové řady HDA  s Dolby Atmos & DTS: X s certifikací IMAX Enhanced a podporou 4K (UHD) HDMI2.0b.

     

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nový AV procesor AV40 z řady HDA vychází ze zkušeností společnosti Arcam jako jedné z nejuznávanějších audiotechnických společností ve Velké Británii. Využívá nejkvalitnější komponenty i technologické postupy a je navržen tak, aby přinášel maximální hudební zážitek.

Všechny AV produkty ARCAM se vyznačují čistým designem, jednoduchou obsluhou a obsahují ty nejmodernější AV technologie, díky kterým nabízí vysoký výkon i užitné vlastnosti.

AV40 je v každém ohledu audiofilský produkt, který nabízí vynikající kvalitu zvuku přesahující konkurenční přijímače jiných značek. Platí to jak pro dvoukanálový, tak pro vícekanálový zvuk. Prostorový zvuk s vysokým rozlišením nebo dvoukanálová hudba jsou prezentovány s dokonalým realismem, který oživí vše od akčních filmových trháků po vaše oblíbené koncerty.

Připravený na budoucnost

Disponuje nejnovějšími kodeky Dolby Atmos, Dolby VISION, DTS: X 9.1.6, DTS Virtual:X™ a IMAX Enhanced. Mezi další funkce patří 4K (UHD) HDMI 2.0b se schopností HDCP 2.2 a připojení Bluetooth aptX HD, audiofilský D/A převodník SABRE ESS 9026PRO. 7 HDMI vstupů a 3 HDMI výstupy. AV40 nabízí symetrické XLR výstupy pro 16 kanálů, což zaručuje rozsáhlé možnosti připojení a dekódování, včetně Dolby Atmos, DTS: X 9.1.6 i AURO 3D. Pro příznivce rozhlasového vysílání je integrován FM i DAB+ tuner a využít můžete i internetové rádio nebo streamovat hudbu přímo ze sítě prostřednictvím ovládací aplikace a podporovaných služeb Tidal, Deezer, Napster,Qobuz apod.

Nejnovější technologie pro prostorový zvuk ve vysokém rozlišení

Dolby Atmos a DTS: X jsou vzrušující nové technologie prostorového zvuku. Tyto technologie vám přináší neobyčejné zážitky s podmanivým, vícerozměrným zvukem, který naplní váš pokoj úžasnou bohatostí a hloubkou. Hudba, lidé a předměty ožívají v dechberoucích detailech a plynou všude kolem vás. AV40 s Dolby Atmos / DTS: X naplní místnost vícerozměrným zvukem, díky kterému se budete cítit, jako byste byli přímo uprostřed příběhu, který se odehrává na obrazovce.

Poznámka: Pro plnohodnotné využití všech 9.1.6 kanálů jsou vyžadovány další zesilovače např. 7-kanálový zesilovač ARCAM PA720, 4-kanálový zesilovač ARCAM PA410 a 2-kanálový zesilovač ARCAM PA240)

IMAX Enhanced je nový certifikační a licenční program, který kombinuje produkty špičkové spotřební elektroniky s digitálně přepracovaným IMAX 4K HDR obsahem a DTS zvukovými technologiemi. Spotřebitelům nabízí dosud nevídanou úroveň kvality vizuálních i zvukových zážitků v běžném domácím prostředí. Výrobci spotřební elektroniky, kteří chtějí být přijati do rozšířeného programu IMAX, musí splňovat přísné výkonnostní standardy stanovené certifikační komisí inženýrů IMAX a DTS a předními technickými specialisty Hollywoodu.

Profesionální kalibrace od společnosti DIRAC RESEARCH

Pro dokonalý hudební a filmový zážitek je důležitá správná kalibrace celého systému, o kterou se postará profesionální kalibrační systém Dirac Live®, který umožňuje díky akustickým korekcím přizpůsobit reprodukci dané místnosti a účinně eliminovat akustické problémy poslechového prostoru. Dirac Live je software, který využívá sofistikovanou analýzu zvuku reproduktorů ve vaší poslechové místnosti k optimalizaci celkového zvukového výkonu. AV40 díky technologii Dirac Live umožňuje koncovým uživatelům bez dodatečných nákladů provádět akustické úpravy na profesionální úrovni v pohodlí svého domova.

 

Klíčové vlastnosti

- Dolby Atmos & DTS: X - 9.1.6 dekódování, certifikace IMAX Enhanced

- 4K (UHD) HDMI2.0b s HDCP2.2

- 7 vstupů HDMI, 3 výstupy HDMI, kompatibilní s eARC

- 6 digitálních vstupů (2 x optický + 4 x koaxiální) a jeden digitální výstup (optický)

- Symetrické XLR výstupy pro 16 kanálů

- RCA výstupy pro 16 kanálů

- Ideální partner pro výkonové zesilovače ARCAM PA240, PA720 a PA410

- Kalibrační systém Dirac Live®

- GoogleCast, AirPlay 2, uPnP Streamer, internetové rádio

- Roon ready

- Podpora MQA

- Bluetooth aptX HD

- Audiofilský D/A převodník, Sabre ESS9026PRO

- Plná I/P kontrola včetně Control4 a Crestron

 

Technické parametry

Hmotnost: 10.6 kg

Rozměry 433 x 171 x 425 mm

Barevné provedení: černé

D/A převodník: ESS Sabre ES9026 PRO

Frekvenční rozsah: 20Hz – 20kHz (± 0.2dB)

Internetové rádia: Internet Radios

Konektivita: Roon, AirPlay 2, Bluetooth, Chromecast bult-in, LAN RJ45, WiFi

Ovládání přes aplikace: iOS

Podporované cloudové služby: Deezer, Qobuz, Spotify, TIDAL

Podporované audio formáty: FLAC192kH/24bit

Podporované surround formáty: Auro 3D, Dolby Atmos, DTS:X, IMAX Enhanced

Tuner: FM/DAB/DAB+

Vstupy: analogový jack 3.5mm, analogový RCA, digitální optický, digitální SPDIF, HDMI 2.0b, USB-A

Výstupy: analogový RCA, analogový XLR, digitální optický, HDMI eARC, Line out, Multichannel pre-out, na sluchátka, na subwoofer

Zóna 2 výstupy: HDMI 2.0, RCA analogový

Záruka: 24 měsíců

 

Doplňkové parametry

Kategorie: DOMÁCÍ KINO
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 10.6 kg