REL No. 25

Neohodnoceno
Značka: REL Acoustic
205 000 Kč
Skladem u dodavatele

Unikátní subwoofer s 1000 Watty k 25 letům existence REL

  • Dokonalá konstrukce kabinetu zajišťuje minimum vibrací i přes obrovskou sílu 15 palcového měniče
  • Lze naskládat více subwooferů na sebe pomocí volitelného příslušenství
  • Zesilovač třídy A/B o výkonu 1000 W RMS
  • Měnič z karbonového vlákna je povenější než ocel a o 75% lehčí než menší měnič před pěti lety
  • Unikátní dálkový ovladač

Subwoofer oslavující zvuk

Tento model patří k nejkvalitnějším sub basovým systémům, přičemž je nasměrován do budoucna a předpovídá dalších 25 let úspěšné práce pod záštitou REL. Mimo jiné využívá nejmodernější design, techniku a řemeslné zpracování.

Jiný pohled

REL se snaží být trochu jiný a jeho subwoofery to dokazují. Mají specifický bas i nároky na umístění. Na vrcholu firemního portfolia se pyšně vypíná model No. 25, který bez kompromisu ctí firemní tradice a filozofii. Firma oslavuje čtvrtstoletí výroby sub-basových jednotek.

Konstrukční charakteristika subwooferu

Uzavřený korpus, rovná čelní stěna s jediným osazeným měničem, vyklenuté boční stěny ubíhající dozadu rozdělující nevelký rovný zadní panel s konektory – to je subwoofer nové generace. Celá ozvučnice pak stojí na dvou trochu křehkých a poměrně velkých ližinách, což kopíruje tvar skříně. Tento 80 kg obr je dán ozvučnicí o rozměrech 736 x 540 x 762 mm.  Při pohledu zespod je vidět na každé straně kanálek, v němž je instalovaná lišta s LED, dokreslující atmosféru podsvícením. Ozvučnice je vyrobená z MDF profilů, vyztužených žebry z tvrdého dřeva po vzoru lodních trupů. Celý model je nádherně zpracován díky povrchu s dvanáctivrstvým, ručně nataženým lakem se zajímavými prolisy na bocích. Tato rádoby madla jsou ale spíše estetickou záležitostí.

Reference – krása, výkon a rychlost v jednom

V této jednotce výrobce kombinuje výkon ultra-spolehlivého 1000 W zesilovače s lehkým a dokonale vyváženým ovladačem z uhlíkových vláken. Zesilovač NextGen3 pracuje ve třídě D a pohání jedinou membránu, umístěnou přímo vpředu na mohutném a velmi poddajném závěsu – kónická membrána je z uhlíkových vláken a má průměr 38 cm. Díky tomu všemu umí REL No. 25 sáhnout až na 14 Hz při poklesu -6 dB, tedy opravdu reálně. Uživatelé si mohou vychutnat tento výkon bez omezení, protože v každém zařízení je zabudován firemní legendární bezdrátový přijímač LongBow. Tento design využívá nulovou kompresi, což má za následek ohromující dynamiku a prodloužení basů bez nutnosti kabelu, přičemž přináší kvalitu zvuku srovnatelnou s konkurenčními modely. V tomto subwooferu se prolínají kompletní a promyšlená řešení.

Gigant elegán s dobrou výbavou

Mohutný subwoofer má obrovský reproduktor, v pravém horním rohu je umístěný displej, rozsvěcující se při nastavování hlasitosti či přechodové frekvence. Přechodovou frekvenci a hlasitost lze řídit elegantním kruhovým dálkovým ovládáním. V zadní části je namontována velmi solidní konektorová výbava, zahrnující přípravu pro bezdrátový modul, páčku pro zapnutí parametrického ekvalizéru nebo naopak jeho vyřazení. Dále je zde umístěn 3,5 mm jack spouště, který spíná pouze jeho ambientní podsvětlení. Signálové vstupy zahrnují vysokonapěťový speakON, LFE cinch nebo symetrický XLR vstup, levý a pravý analogový cinch pro klasické stereo nasazení. LFE, XLR i speakON mají i své výstupní protějšky. Je to proto, že dle výrobce je referenční nasazení takové, že jsou tři subwoofery na sobě a tato třípatrová věž je jedna pro pravý a jedna pro levý kanál.

Subwoofery REL

Všechny subwoofery REL potřebují velmi pečlivé umístění. Aktuální je jejich basový projev, inklinující k nenápadnosti. I přes monumentální rozměry tohoto modelu je vhodné využít jeho vysoko úrovňového vstupu, který si bere signál ze svorek koncového zesilovače. Činnost REL subwooferů se vyznačuje typickými efektními basy, ale zároveň subwoofery stále zůstávají decentním, mnohdy nenápadným prvkem, který však v reprodukci má své nezastupitelné místo.

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rozměry
  • 73.65 × 54 × 76.2 cm
Frekvenční rozsah
  • od 14Hz (-6dB)
Vstupy
  • Analogový RCA, Analogový XLR, LFE, Low/Line, Speakon
Výstupy
  • Analogový RCA, Analogový XLR, LFE, Speakon
Výkon
  • 1000W

 

Ukázka REL No. 25

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Subwoofery
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 78 kg