Fyne Audio F703 - u nás k dispozici k poslechu

Novinka Tip
2 hodnocení
Značka: Fyne Audio
ZDARMAZDARMA
F702 high gloss walnut front goff 3q small floorstander
285 000 Kč
Skladem (1 pár)

Sloupové reproduktory

  • Série F700 nabízí nevídaný detail, ohromný výkon a vytříbený vzhled
  • IsoFlare složený měnič zaručuje optimální prostorovou reprodukci
  • Spodní BassTrax systém zaručující plné 360° hladké nízké frekvence
  • Ručně vyráběný kabinet z HDF je solidně vnitřně vyztužený
  • Výhybka s Van den Hul® vodiči z čistého stříbra
  • Cena za pár

Výroba ze Scotlandu

Příslušný konstrukční a inženýrský tým sídlí v domácí firmě ve Skotsku. Funguje pod názvem Fyne Audio a spolupracuje již minimálně 10 let. Může být pyšný na nové a inovativní designové prvky s nejmodernějšími technologiemi, které byly zavedeny od samého počátku. Konec konců je to patrné z firemního stále rostoucího portfolia výrobků, cen a solidních hodnocení, přicházejících z celého světa.

Slušivý kabátek reproduktorové techniky

Novopečená společnost zas takovým nováčkem není. Fyne Audio čerpá z letitých zkušeností i ze zájmu uživatelské veřejnosti. Jejich reproduktorům nechybí nutná dávka elegance a nadčasovosti, přičemž model nižších sloupů F703 není výjimkou.

V módě je lesk

Tyto elegantní moderní reproduktory využívají technologii zděděnou od série F1, která předává to nejlepší z nových technologií a odborných znalostí společnosti Fyne Audio a transponuje vše do středně velkého podlahového designu. Set byl postaven ve Velké Británii, využívá přitom 250 mm IsoFlare zdrojový ovladač zdroje a 250 mm multi-fiber basový ovladač ve skříni s dvojitou dutinou a difuzorem BassTrax LF, který je integrován do vypalovacího portu. Vlajková loď této řady je artikulovaná, výkonná a umí bravurně zajistit ohromující dynamiku, včetně objemu reálného světa. Svým obdivovatelům se odměňuje skutečně podmanivým poslechovým zážitkem.

Jak se vám líbí

Na výběr je soustava reproduktorů dokonce ve trojím designovém provedení – v bílém, černém či zpracování z pravé dřevěné dýhy (Piano Gloss Black, Piano Gloss White nebo Piano Gloss Walnut). Všechny modely mají svůj osobitý šarm a hodí se do rodinných i jinak prestižních prostředí.

Konstrukční charakteristika

Reproduktorový systém je 2,5- cestný s portem a s difuzérem BassTrax Tractrix, systém dvou dutin. Výrobce doporučuje zesilovač o výkonu 20 – 250 W RMS. Nepřetržitá manipulace výkonu je 125 W RMS. Akustická citlivost při 2,83 V / 1 m dosahuje 94 dB. Jmenovitá impedance má 8 Ohm. Frekvenční charakter (-6 dB, typická místnost) se pohybuje v pásmu 26 - 26 000 Hz. Doplňkem pohonné jednotky je 250 mm bodový ovladač IsoFlare, vícekanálový středo-basový kužel, FyneFlute surround s 75 mm titanovým kopulovým kompresním výškovým reproduktorem, systém feritových magnetů. O průměru 250 mm je vícekanálový středo-basový kužel, FyneFlute surround. Dělící frekvenci zajišťuje 200 Hz a 850 Hz. Užito je kromě specifického křížení také ošetření Deep Cryogenically Treated. Každý kabinet je 1176 mm vysoký, 430 mm široký a má 465 mm do hloubky.  Svou hmotností dosahuje plných 48,3 kg.

The Family

Soustava F703 se může sdružovat s dalšími příbuznými moduly, např. s nižším F701 nebo případně s vyšším F702, protože výchozí zkušenosti jsou všem společné. A že jich není málo, trvají už celá léta. Za tu dobu má společnost nastřádáno už pěkně bohaté know-how.

Profesionální přístup je nade vše

Fyne Audio je společnost, která se může pochlubit záviděníhodnými zkušenostmi a odborností napříč celým týmem pro design a výrobu. Profi tým je hrdý na to, že se plně oddává audio profesionální vášni pro hudbu a touze po nejvyšší zvukové kvalitě. Firemní know-how se týká všech aspektů navrhování a výroby těchto i jiných skvěle sestavených, oceněných reproduktorů, které zaručují dokonalou radost z hudby a filmu pro všechny, kteří holdují kvalitně provedené reprodukci.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Počet pásem 2,5
Měniče Výškové: 25 mm Ø (titan)
Středo-basové: 250 mm Ø (IsoFlare)
Basové: 250 mm Ø
Typ reproduktoru Spodní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 26
Frekvenční odezva do (Hz) 26000
Dělící frekvence (Hz) 200 / 850
Impedance (Ω) 8
Citlivost (dB) 94
Minimální vstupní výkon (W) 20
Nominální vstupní výkon (W) 125
Maximální vstupní výkon (W) 250
Barva Ořech
Šířka (mm) 430
Výška (mm) 1176
Hloubka (mm) 465
Hmotnost (kg) 48,3

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Sloupové reprosoustavy
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 48.3 kg

Nestává se často, že narazíte na nového evropského výrobce reprosoustav takového formátu jako je Fyne Audio. Ano, Fyne Audio není běžná značka. Navzdory tomu, že je zvenčí zcela nová, jádrem je zkušený a sehraný sedmičlenný tým ex-Tannoy zaměstnanců, v jehož čele stojí Dr. Paul Mills, muž odpovědný za vývoj produktů Tannoy více než 30 let.
Dát vývojářskému týmu, vázanému na desítky let vývoje produktu a zděděné kultury značky, z ničeho nic čistý list papíru a volné ruce, je jako uvolnit stavidla přeplněné vodní nádrže. Zkrátka už není potřeba likvidovat nahromaděné zbytky ze skladů nebo používat zastaralé konstrukční prvky, které jsou synonymem značky a zákazníci je stále očekávají. Je to příležitost provětrat myšlení, zúročit letité zkušenosti a tvořit nové věci. A že Skotové nelenili, svědčí pět modelových řad nabídky Fyne Audio.

 Základní řada F300, kde nízká cena může být pro mnohé velmi matoucí, přesto využívá nejlepších technických a akustických zkušenosti této kategorie. Kombinace vícevrstvé papírové membrány středobasového měniče s polyesterovou kalotou výškového měniče najdete ve dvou policových/stojanových nebo dvou podlahových modelech, případně pro rozšíření prostorového zvuku domácího kina ve středovém a dipólovém reproduktoru.

Správně zkonstruovaná ozvučnice je základem každé dobré soustavy. U všech modelů řady 300 jsou použity desky MDF dodatečně zpevněné vnitřními příčkami, dalšího zvýšení tuhosti je dosaženo spojením magnetu basového reproduktoru pomocí tmelu, absorbujícího rezonance. Stabilita skříní je pak zajištěna speciálními podstavci s hroty, které zpevňují basy a zpřesňují zobrazení prostoru.

 Druhá série F500, pokud to bereme od nejnižší řady, přináší jednobodové vyzařování koncentrického měniče IsoFlare ™, který skrývá kromě nejnovějších technologií i obrovské zkušenosti. Patentovaný systém basové složky BassTrax™ Tractrix, se spodním vyzařováním nejnižších kmitočtů rozptýlených do 360°, najdete jak u stojanového modelu s měničem o průměru 150mm, tak i u dvou podlahových reprosoustav s měniči 150mm a 200mm. Kolekci doplňuje středový reproduktor pro ozvučení domácího kina.

U všech modelů této řady můžeme těžit z precizního podání i těch nejjemnějších detailů a přesného zobrazení prostorové lokalizace. Luxusní provedení moderně stylizovaných kabinetů je nabízeno buď v pravé dřevěné dýze černý nebo tmavý dub, celková estetická atraktivita je podržena mírně zaoblenou přední a zadní stěnou soustav, což má pozitivní vliv rovněž na jejich akustické vlastnosti. Za příplatek lze tyto soustavy objednat také v provedení bílý nebo černý klavírní lak.

 První dvě řady Fyne Audio ihned po svém uvedení na trh získaly pozornost a uznání odborné veřejnosti v podobě Awards 2018 anglického magazínu WHAT HI*FI. V kategorii do 500GBP byly jako nejlepší podlahový model oceněny soustavy F302, vítězem ankety v kategorii od 1000 do 1500 GBP
byl pak vyhlášen „sloupek“ F501.

 Série F700je nejnovější řadou v nabídce Fyne Audio a aktuálně nabízí dva podlahové modely s průměrem koncentrického měniče IsoFlare™ 200mm a 250mm, vyšší úrovně provedení než je v sérii F500. Ruční zpracování tvarovaného kabinetu s mnoha vrstvami klavírního laku včetně osazení a testování probíhá v UK. Dvojité kovové 8mm desky podstavce v kombinaci s masivními hroty a systémem BassTrax™ dotváří vskutku luxusní vzhled sedmistovkové řady.

Tvary bočních stěn jsou pečlivě skalkulovány tak, aby bylo zabráněno vzniku stojatých vln uvnitř ozvučnice, což přináší prosvětlení každého hudebního detailu. Soustava vnitřních zpevňujících příček pak zaručuje akustickou neutralitu skříně a minimalizuje její vibrace. Celá ozvučnice je vyrobena z velmi kvalitní překližky s vysokou hustotou, která pochází ze severské břízy a konstrukce obou podlahových modelů využívá dvou objemových komor s dvojitým systémem bass reflex. V kmitočtové výhybce jsou použity indukční cívky s nízkou ztrátovostí, kondenzátory ClarityCap a vše je prokabelováno stříbrnými vodiči Van Den Hul. Každá výhybka prochází procesem kryogenizace, což snižuje mikro napětí v samotných komponentech výhybky, v pájených spojích i v samotných vodičích.

 Charakteristický Fyne Audio port BassTrax Tractrix pak zajišťuje perfektní šíření nízkých kmitočtů v úhlu 360 stupňů, takže ustavení soustav v prostoru není omezeno předním nebo zadním vývodem trubice bas reflex. Každý z modelů série 700 je osazen měničem IsoFlare™, jehož stavba přímo vychází z modelu použitého ve vlajkové lodi firmy, modelu F1. Membrána tohoto středo-basového měniče je vyrobena z vláknité celulózy. Solidní podstava celého kabinetu je pak tvořena dvěma kovovými deskami o síle 8mm odseparovanými mezi sebou hliníkovými podložkami, které pak současně slouží jako základny pro montáž hrotů.

 Nejvyšší a vlajkovou sérii Fyne je F1. Je naplněna inovacemi, technologiemi i poctivým zpracováním. Dva podlahové monumenty vtipně recenzenty pojmenované jako „The Scotsman“, jsou osazeny měniči 250mm a 300mm a každý model je nabízen ve dvou různých designových úpravách. První verze pojmenovaná „Contemporary“ je moderní pojetí kabinetu v provedení klavírního lesku bílé nebo černé barvy a druhá verze nazvaná „Traditional“ nese rysy tradičního retro designu v klavírním laku ořechové dýhy.

Nabídku čtyř řad reprosoustav uzavírá řada subwooferů F3 s měniči 200mm/250mm/300mm respektive výkonem 300W/400W/500W v černém provedení. Všechny subwoofery jsou vybaveny funkcemi DSP a kabinetem se spodním bassreflexem.