Audia Flight Strumento No.4 MkII

Tip
1 hodnocení
Značka: Audia Flight
579 990 Kč –39 %
audioklub audia flight strumento no.4 mkII 1
579 990 Kč –39 % 349 000 Kč
Skladem (1 ks)

Nákupem ušetříte 230 990 Kč

Prodáme tento špičkový koncový zesilovač. Výborný stav. Kompletní originální balení včetně síťového napájecího kabelu, manuálu a dřevěného přepravního boxu.

Osobní odběr s možností poslechu u nás ve studiu a nebo ho můžeme dovézt

    

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vstupy: XLR stereo, RCA stereo

Frekvenční rozsah: 0,3 Hz - 1 MHz, (1W rms -3dB)

Impedance: 2 - 4 - 8 Ω, (vstup 7,5 kΩ RCA, 7,5 kΩ XLR)

Odstup signálu od šumu: 110dB, (harmonické zkreslení 0,05%)

Výkon: 2 x 250 W/8Ω, 2 x 500 W/4Ω, 2 x 900 W/2Ω

Rozměry (Š x V x H): 450 x 280 x 500 mm

Povrchová úprava: všechny konstrukční prvky včetně krytu z hliníkových desek s minimální tloušťkou 10 mm

Barevné provedení: stříbrné, černé

Hmotnost (přístroje): 95 kg

Hmotnost včetně dřevěného přepravního boxu: 125 kg

 

Koncový zesilovač nejnovější generace MKII a vlajková loď této italské značky. Výkonový zesilovač je „dvou mužný“ přístroj, vzhledem k hmotnosti 95 kilogramů s ním jeden člověk téměř nepohne. Skříně z legovaného hliníku s povrchovou úpravou tryskáním ocelovými nebo skleněnými kuličkami. Zkrátka - povrch není ani kartáčovaný, ani broušený jako u klasického eloxování, ale má jemně zrnitý povrch s poměrně vysokou odolností a stabilní vnější vrstvou. Exteriér je konstruován spíš jako grafické dílo nebo socha než jako technický produkt. Jednoduchá vlnka na předzesilovači logicky navazuje na stejně graficky pojednané chladící otvory výkonového zesilovače. Vzhledem k hmotnosti jsou všechny konstrukční prvky včetně krytu z hliníkových desek s minimální tloušťkou 10 mm. U Strumento N°4 je napájení napěťové části koncových stupňů ze dvou toroidních transformátorů, které by stačily již samy o sobě na celý zesilovač s podobnými výkony. Principiálně zůstává zachována klasická konstrukce dual mono. Výkonové stupně jsou napájeny ze třetího 3kW transformátoru s UI jádrem, který je vestavěn v dvouplášťovém stínícím krytu. Na všechny tři transformátory navazují rychlé usměrňovače a baterie filtračních kondenzátorů s celkovou kapacitou 320.000 μF! Zesilovač je obvodově naprosto symetrický, s omezenou proudovou zpětnou vazbou.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: BAZAR
Záruka: 1 rok
Hmotnost: 95 kg

YouTube video

Tato precizní italská značka sice nepatří mezi matadory High End, přesto je již uznávanou veličinou v kategorii Top. Vyniká naprosto nekompromisní konstrukcí, vynikajícím zvukem a skvělým designem, tak typickým pro jakýkoli italský produkt. Můžeme směle prohlásit, že Audia svými vlastnostmi překoná obvykle přístroje s dvou a více násobnou cenou ze světové extratřídy.

 Opravdový Top High End pro fajnšmekry, kteří nechtějí platit horentní sumy za mnohdy vyčpělé legendy. Kdo okusil kvalitu čisté třídy A, ten má většinou v otázce zesilovače jasno. Prozatím nikdo nesestrojil lépe hrající zesilovač, žádné jiné zapojení nemá tak hladký a nezkreslený zvuk. Jediným limitem je zbytek řetězce. Audia Flight 100 je reference!

 Když před nedávnem ohlásila Audia výrobu dostupných „trojkových“modelů, strhla se lavina zájmu a veškerá roční produkce byla rozprodána během dvou měsíců. To je v době přesycených trhů nevídané. Na druhou stranu se není čemu divit. Takto kvalitně provedené komponenty nenajdete ani v kategorii dvakrát dražší. Opravdová hodnota, žádný chvilkový přelud. U řady Strumento šel vývoj do takových extrémů, že i jinak oblíbené toroidní transformátory musely ustoupit ekvivalentům s UI jádry. I takto nepatrný rozdíl v reprodukci nebyl ignorován, vše je podřízeno jedinému cíli - co nejvěrnějšímu zvuku.

Design produktů Audia je dokonalý. Mistrovská je i úroveň zpracování. I vypnuté přináší produkty Audia radost z nevšedního designu. Solitéry, které dotvoří jakýkoli interiér. Kvalita připomíná švýcarské hodinky. Přesnost a nekompromisnost. Kvalita produktů Audia je dokonalá. Vše je vyráběno v malé manufaktuře poblíž Říma. S péčí, která jde do nejmenších detailů. Dokonale vyrobeno. Dokonale zabaleno. Jde sice o nákladné produkty, ale přesto se nám nezdají drahé…